Ewidencja czasu pracy – program i rejestrator RCP

Ewidencja czasu pracy zlicza i zarządza czasem pracy w zgodzie z Polskim Kodeksem Pracy. Szczegółowe raporty są podstawą oceny poszczególnych pracowników oraz kontroli naruszania przez nich regulaminu pracy. Kontrola czasu pracy jest zwyczajnie opłacalna.

Elektroniczna Rejestracja Czasu Pracy (w skrócie RCP) umożliwia rozliczenie czasu przepracowanego przez pracownika przy pomocy urządzeń RCP i oprogramowania do ewidencji czasu pracy. Systemy rejestracji czasu pracy (RCPrejestracja czasu pracy), dokonały rewolucji w zakresie kontroli i rozliczania pracowników w zakresie dyscypliny.

System Ewidencja Czasu Pracy zagwarantuje Ci:

 • kontrolę rzeczywistego przepracowanego czasu oraz rozliczanie nadgodzin,
 • rejestrację wyjść służbowych/na przerwę oraz powrotów,
 • rejestr absencji/urlopów,
 • rozbudowany grafik pracy,
 • miesięczne zestawienia i raporty,
 • wymianę dannych do oprogramowania kadrowo–płacowego,
 • koniec z papierową ewidencją – zwolnienie czasu odpowiedzialnego pracownika na inne obowiązki.

Wdrożenie rejestracji czasu pracy pomoże Ci zdyscyplinować pracowników, a zakup zwróci się w krótkim czasie.
Przyjmijmy, że w Twojej firmie pracuje 50 osób i każda spóźnia się średnio 10 minut.
Łatwo policzyć, że daje to 500 minut, czyli ponad 8 godzin dziennie.
Przyjmując stawkę 25 złotych za godzinę, oszczędności mogą sięgać 200 złotych dziennie, czyli ponad 4 tys. w skali miesiąca!

Jak wybrać najbardziej optymalny system RCP?

Proponujemy poniżej rejestratory RCP przeznaczone do samodzielnej instalacji. Montaż wymaga jedynie podłączenia zasilania oraz powieszenia na ścianie. Całością systemu steruje specjalistyczny program do rejestracji czasu pracy.

Rejestrator czasu pracy pracowników – RCP CFR2

Rejestrator CFR2 w swojej pamięci pomieści nawet 30 000 użytkowników oraz 50 000 zapisów zdarzeń (odczytu kart zbliżeniowych RFID pracowników). Dane są zabezpieczone przed utratą w razie awarii sieci energetycznej.

Rejestrator Czasu Pracy RCP - rejestracja i kontrola czasu pracy

CFR2 ma nowoczesny wygląd, jest niewielki i poręczny. Komunikaty wyświetlane są w języku polskim.

Czytnik podłącza się do firmowej sieci komputerowej lub z pomocą łącza RS232/485. Może także działać w trybie bez bezpośredniego połączenia z komputerem – dane zgrywa się okresowo na pamięć przenośną.

Terminal współpracuje z kartami RFID w wielu standardach.

Rejestrator czasu pracy – RCP S780

S780 stosuje się w zaawansowanych systemach Rejestracji Czasu Pracy. Identyfikacja użytkowników odbywa się za pomocą karty zbliżeniowej lub PIN-u. Czytnik pozwala na zarejestrowanie do 30 000 użytkowników oraz do 200 000 zdarzeń.

Dzięki 8 wbudowanym programowalnym klawiszom funkcyjnym można rejestrować zdarzenia takie jak: rozpoczęcie pracy, zakończenie pracy, wyjście na przerwę, wyjście służbowe, wyjście prywatne oraz powroty.

Rejestrator Czasu Pracy RCP - kontrola czasu pracy pracowników

Ten model wyróżnia się wbudowaną kamerą, która robi zdjęcia w momencie weryfikacji użytkownika, co ułatwia kontrolę osób rejestrujących swój czas pracy. Kolorow czytnik S780 wraz z estetyczną obudową sprawia, ze jest wizytówką każdej nowoczesnej firmy.

Program RCP do rozliczania czasu pracy pracowników

program do ewidencji czasu pracy - rejestracja RCP

Największe zalety tego programu RCP:

 • łatwe zarządzanie użytkownikami – rejestracja oraz przypisywanie kart/rejestracja odcisków palców, wgrywanie zdjęć i przesyłanie do czytników zdalnych,
 • powiadamianie e-mail lub sms, w wypadku wystąpienia danego zdarzenia (np. wejście Pana Kowalskiego lub alarm sabotażowy na wybranym urządzeniu),
 • różnorodne raporty RCP, większość generowana jednym kliknięciem, np.: RCP – rejestracja czasu pracy, KD – kontrola dostępu, lista użytkowników, lista uprawnień, przypisane strefy czasowe,
 • definiowanie rozbudowanych grafików pracy: dla firmy, działów lub indywidualnych użytkowników,
 • wyświetlanie wiadomości tekstowych na ekranie urządzenia przypisanych danemu użytkownikowi lub dostępnych dla wszystkich.

W programie RCP lista wszystkich osób zorganizowana jest w postaci drzewa i pozwala w łatwy sposób podzielić pracowników na poszczególne działy. Dane o pracownikach można zapisać w programie kadrowym i skopiować za pośrednictwem pliku CSV.

Oprogramowanie jest ciągle rozwijane, czego rezultatem są częste i darmowe aktualizacjeLicencja jest bezterminowa, nie ma ograniczenia liczby użytkowników i urządzeń.

Zastosowane do rejestracji czasu pracy karty zbliżeniowe RFID możesz wykorzystać także do innych celów: kontroli dostępu do pomieszczeń i maszyn lub do identyfikacji pracowników w programie Narzędziownia, zwiększającym odpowiedzialności pracowników za powierzony sprzęt, środki trwałe i wyposażenie.

Chcesz wdrożyć ewidencję czasu pracy i potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszymi specjalistami RCP.

Pobierz PDF - Jak ulepszyć gospodarkę narzędziową w Twojej firmie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymywania materiałów szkoleniowych i informacyjnych, również w postaci newslettera.
Zapoznałem się z Polityką prywatności i możliwością usunięcia moich danych z zasobów PWSK.

Materiały zostaną wysłane mailem