Ewidencja czasu pracy – program i rejestrator RCP

Ewidencja czasu pracy zlicza i zarządza czasem pracy w zgodzie z Polskim Kodeksem Pracy. Szczegółowe raporty są podstawą oceny poszczególnych pracowników oraz kontroli naruszania przez nich regulaminu pracy. Kontrola czasu pracy jest nie tylko wymagana, ale także opłacalna.

Elektroniczna rejestracja czasu pracy (RCP) umożliwia rozliczenie czasu przepracowanego przez pracownika przy pomocy urządzeń RCP i oprogramowania do ewidencji czasu pracy. Systemy RCP, dokonały rewolucji w zakresie kontroli i rozliczania pracowników.

System Ewidencji Czasu Pracy zagwarantuje Ci:

 • kontrolę czasu rzeczywiście przepracowanego oraz rozliczanie nadgodzin,
 • rejestrację wyjść służbowych/na przerwę oraz powrotów,
 • rejestr absencji/urlopów,
 • rozbudowany grafik pracy,
 • miesięczne zestawienia i raporty,
 • wymianę danych z oprogramowaniem kadrowo–płacowym,
 • eliminację papierowej ewidencji – oszczędność czasu, który można przeznaczyć na inne obowiązki.

Wdrożenie rejestracji czasu pracy pomoże Ci zdyscyplinować pracowników, a zakup zwróci się w krótkim czasie.

Przyjmijmy, że w Twojej firmie pracuje 50 osób i każda spóźnia się średnio 10 minut. Łatwo policzyć, że daje to 500 minut, czyli ponad 8 godzin dziennie. Przyjmując stawkę 25 złotych za godzinę, oszczędności mogą sięgać 200 złotych dziennie, czyli ponad 4 tys. w skali miesiąca!

Jak wybrać optymalny system RCP?

Proponujemy poniższe rejestratory RCP przeznaczone do samodzielnej instalacji. Montaż wymaga jedynie podłączenia zasilania oraz montażu na ścianie. Całością systemu steruje specjalistyczne oprogramowanie do rejestracji czasu pracy.

Rejestrator czasu pracy pracowników – RCP CFR2

Rejestrator CFR2 umożliwia zaprogramowanie nawet 30 000 użytkowników oraz 50 000 zapisów zdarzeń (odczytu pracowniczych kart zbliżeniowych RFID). Dane są zabezpieczone przed utratą w razie awarii sieci energetycznej.

ewidencja czasu pracy - kontrola

CFR2 ma nowoczesny wygląd, jest niewielki i poręczny. Komunikaty wyświetlane są w języku polskim.

Czytnik podłącza się do firmowej sieci komputerowej lub z pomocą łącza RS232/485. Może także działać w trybie offline, bez połączenia z siecią – dane archiwizuje się wtedy okresowo na pamięć przenośną. Terminal współpracuje z kartami RFID w wielu standardach.

Rejestrator czasu pracy – RCP S780

S780 stosuje się w zaawansowanych systemach Rejestracji Czasu Pracy. Identyfikacja użytkowników odbywa się za pomocą karty zbliżeniowej lub PIN-u. Czytnik pozwala na zarejestrowanie do 30 000 użytkowników oraz do 200 000 zdarzeń.

Dzięki 8 wbudowanym programowalnym klawiszom funkcyjnym można rejestrować zdarzenia takie jak: rozpoczęcie pracy, zakończenie pracy, wyjście na przerwę, wyjście służbowe, wyjście prywatne oraz powroty.

rejestracja czasu pracy

Ten model wyróżnia się wbudowaną kamerą, która robi zdjęcia w momencie weryfikacji użytkownika, co ułatwia kontrolę osób rejestrujących swój czas pracy. Kolorowy czytnik S780 wraz z estetyczną obudową staje się wizytówką każdej nowoczesnej firmy.

Program RCP do rozliczania czasu pracy pracowników

program do ewidencji czasu pracy - rejestracja RCP

Największe zalety tego programu RCP:

 • łatwe zarządzanie użytkownikami – rejestracja oraz przypisywanie kart, rejestracja odcisków palców, wgrywanie zdjęć i przesyłanie do czytników zdalnych,
 • powiadamianie e-mail lub sms o wystąpieniach danego zdarzenia (np. wejście pracownika lub alarm sabotażowy na wybranym urządzeniu),
 • różnorodne raporty RCP, większość generowana jednym kliknięciem, na przykład: RCP – rejestracja czasu pracy, KD – kontrola dostępu, lista użytkowników, lista uprawnień, przypisane strefy czasowe,
 • definiowanie rozbudowanych grafików pracy: dla firmy, działów lub indywidualnych użytkowników,
 • wyświetlanie wiadomości tekstowych na ekranie urządzenia przypisanych danemu użytkownikowi lub dostępnych dla wszystkich.

W programie RCP lista wszystkich osób zorganizowana jest w postaci drzewa i pozwala w łatwy sposób podzielić pracowników na poszczególne działy. Dane o pracownikach można zapisać w programie kadrowym i skopiować za pośrednictwem pliku CSV.

Wraz z rozwojem potrzeb klientów oprogramowanie jest stale rozwijane oraz aktualizowane bez dodatkowych opłat. Licencja jest bezterminowa, nie ma ograniczenia liczby użytkowników i urządzeń.

Zastosowane do rejestracji czasu pracy karty zbliżeniowe RFID możesz wykorzystać także do innych celów: kontroli dostępu do pomieszczeń i maszyn lub do identyfikacji pracowników w programie Narzędziownia, zwiększającym odpowiedzialności pracowników za powierzony sprzęt, środki trwałe i wyposażenie.

Chcesz dokładnie ewidencjonować czas pracy?

Kontrolować absencję, spóźnienia i nadgodziny?
Gospodarka magazynowa w firmie - darmowy ebook

Sprawdź czy
Program Narzędziownia
jest dla Ciebie!

 • Pobierz demo programu w wersji 7.0
 • Pobierz ebooka i poznaj wypróbowane praktyki zarządzania majątkiem.