Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Systemy RFID - budowa i projekty RFID

Jakie czytniki i tagi wykorzystuje się w systemie RFID UHF? Zobacz, jak można je zastosować w Twojej firmie.

Identyfikacja radiowa RFID często określana jest jako następca kodów kreskowych. Wielokrotnie przewyższa je szybkością odczytu, trwałością oraz odpornością na warunki otoczenia.

Jak działa system RFID

Oprogramowanie RFID takie jak System RFID Navigator zapewni Ci automatyzację odczytu nawet 200 przedmiotów w przeciągu 1 sekundy, 50 lat trwałości znaczników i możliwość oznakowania przedmiotów w wytrzymały sposób.

Co to jest i z czego się składa System RFID?

W Twojej pracy systemy RFID UHF przysłużą się na wiele sposobów, pomagając i automatyzując:

oznaczenie przedmiotów i osób – trwałe, unikalnie i niemożliwe do podrobienia,
zliczać obiekty oznakowane tagami RFID UHF,
rejestrować – operacje magazynowe, logistyczne, produkcyjne  – bramka RFID,
zliczać – wyroby na produkcji,

automatyzować wiele innych rutynowych czynności.

System identyfikacji RFID składa się z:

2
czytnika RFID UHF wraz z odpowiednimi antenami RFID,
3
oprogramowania dedykowanego technice RFID UHF.

Rozwiązanie dla firm, które chcą zautomatyzować procesy, wyeliminować kosztowne błędy i zyskać na czasie. Jego modułowa budowa pozwala na łatwą integrację z istniejącymi systemami.

1. Tagi (chipy, etykiety, znaczniki) do systemów identyfikacji RFID

Sukces we wdrożeniu technologiI RFID w Twojej firmie zależy do odpowiedniego dobrania czytników, anten i tagów najbardziej właściwych dla Twojego zastosowania.

Przykładowe znaczniki RFID do oznaczana osób oraz środków trwałych i wyposażenia (narzędzia, maszyny, rusztowania, pozostały sprzęt).

W zależności od materiału z jakiego jest wykonany znakowany przedmiot, możemy tag RFID UHF nakleić, wtopić, wprasować, przykręcić, itp. Po jego oznaczeniu, czytnik UHF może go odnaleźć nawet z odległości kilkunastu metrów.

Zobacz przykładowe tagi w naszym sklepie RFID

2. Czytniki i anteny RFID dalekiego zasięgu

W zależności od zastosowania i wymaganego przez systemy RFID zasięgu odczytu, czytniki RFID UHF mogą być wyposażone od jednej do ośmiu anten.

Na zdjęciu bardzo wygodny we wdrożeniu czytnik RFID UHF ze zintegrowaną w środku anteną RFID gotowy do podłączenia do komputera:

Stosując mobilny czytnik RFID możesz pracować tam gdzie jest to potrzebne np. w magazynie, rejestracji produkcji, identyfikacji osób, inwentaryzacji. Pomocny w tym jest oprogramowanie RFID Mobilna Narzędziownia produkcji PWSK.

Zobacz czytniki w sklepie RFID

3. Oprogramowanie RFID

Programy RFID, to specjalny pakiet programów firmy PWSK. Sprawią, że w jeden dzień będziesz mógł wdrożyć RFID lub przejść z kodu kreskowego na RFID.

Każdy z poniższych programów realizuje jedno proste zadanie zapewniające współpracę czytnika RFID z aplikacją biznesową. Dzięki temu możesz je szybko zastosować i czerpać korzyści z RFID.

Praktyczne przykłady projektów RFID

Technologia RFID - przeczytaj przydatne artykuły

Pobierz poradnik, żeby poznać: