Systemy RFID UHF – Jakie czytniki, tagi i programy?

systemy rfid - 1000000 kartotek

Identyfikacja radiowa RFID często określana jest jako następca kodów kreskowych. Wielokrotnie przewyższa je szybkością odczytu, trwałością, odpornością na warunki otoczenia.

Wdrożony system RFID zapewni Tobie automatyzację odczytu nawet 200 przedmiotów w przeciągu 1 sekundy, 50 lat trwałości znaczników i możliwość oznakowania przedmiotów w wytrzymały sposób.

Co to jest i z czego się składa System RFID?

W Twojej pracy systemy RFID UHF przysłużą się na wiele sposobów, pomagając i automatyzując:

  • oznaczenie przedmiotów i osób – trwałe, unikalnie i niemożliwe do podrobienia,
  • zliczać – obiekty oznakowane tagami RFID UHF
  • rejestrować – operacje magazynowe, logistyczne, produkcyjne  – bramka RFID
  • śledzić – przemieszczanie się przedmiotów i osób
  • zliczać – wyroby na produkcji,
  • automatyzować wiele innych rutynowych czynności.

System identyfikacji RFID składa się z:

  1. tagów (chipów) zbliżeniowych radiowych RFID UHF
  2. czytnika RFID UHF wraz z odpowiednimi antenami RFID
  3. oprogramowania dedykowanego technice RFID UHF

1. Tagi (chipy, etykiety, znaczniki) do systemów identyfikacji RFID

Sukces we wdrożeniu technologi RFID w Twojej firmie zależy do odpowiedniego dobrania czytników, anten i tagów najbardziej właściwych dla Twojego zastosowania.

Przykładowe znaczniki RFID do oznaczana osób oraz środków trwałych i wyposażenia (narzędzia, maszyny, rusztowania, pozostały sprzęt).

11 popularnych chipow RFID UHF

W zależności od  materiału z jakiego jest wykonany znakowany przedmiot, możemy tag RFID UHF nakleić, wtopić, wprasować, przykręcić, itp. Po jego oznaczeniu, czytnik UHF może go odnaleźć nawet z odległości kilkunastu metrów.

Zobacz przykładowe tagi w naszym sklepie RFID

2. Czytniki i anteny RFID dalekiego zasięgu

W zależności od zastosowania i wymaganego przez systemy RFID zasięgu odczytu, czytniki RFID UHF mogą być wyposażone od jednej do ośmiu anten.

Na zdjęciu bardzo wygodny we wdrożeniu czytnik RFID UHF ze zintegrowaną w środku anteną RFID gotowy do podłączenia do komputera:

Czytnik RFID dalekiego zasięgu - odczyt znaczników rfid

Stosując mobilny czytnik RFID możesz pracować tam gdzie jest to potrzebne np. w magazynie, rejestracji produkcji, identyfikacji osób, inwentaryzacji. Pomocny w tym jest Program Mobilny Magazynier RFID produkcji PWSK.

Zobacz czytniki w sklepie RFID

3. Oprogramowanie RFID

Programy RFID, to specjalny pakiet programów firmy PWSK. Sprawią, że w jeden dzień będziesz mógł wdrożyć RFID lub przejść z kodu kreskowego na RFID.

Każdy z poniższych programów realizuje jedno proste zadanie zapewniające współpracę czytnika RFID z aplikacją biznesową. Dzięki temu możesz je szybko zastosować i czerpać korzyści z RFID.

Bardziej zaawansowane oprogramowanie RFID, to Program Magazynowy Narzędziownia wykorzystujący karty i chipy zbliżeniowe do oznakowania majątku firmy i jego użytkowników. Oprogramowanie RFID do inwentaryzacji przyśpiesza nawet dziesięciokrotnie spis z natury. Program Mobilny Magazynier RFID, wykorzystuje karty RFID do identyfikacji pracowników pobierających do użytkowania oznaczony tagami RFID asortyment.

Zobacz orogramowanie RFID w naszym sklepie

 

Rozbudowane projekty systemów RFID – poznaj praktyczne przykłady:

 

Pobierz PDF - Jak ulepszyć gospodarkę narzędziową w Twojej firmie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymywania materiałów szkoleniowych i informacyjnych, również w postaci newslettera.
Zapoznałem się z Polityką prywatności i możliwością usunięcia moich danych z zasobów PWSK.

Materiały zostaną wysłane mailem