Wdrożeniowcy PWSK dwukrotnie przeszkolili załogę pracowników odpowiedzialnych za pracę magazynu. Kilkugodzinne szkolenia wystarczyły, aby wszyscy operatorzy programu zrozumieli sposób obsługi systemu. Dotyczy to również tych pracowników, dla których był to pierwszy kontakt z tego typu rozwiązaniem.
Po zakończeniu instalacji systemu wykorzystany został Moduł Importu Danych. Przy jego użyciu zaimportowano dane na temat asortymentu, wraz z cenami, do postaci kilkunastu tysięcy kartotek w programie Narzędziownia. Dzięki temu kartoteki nie musiały być wprowadzane do programu ręcznie.
Magazyn został podzielony na 4 podmagazyny: części, narzędzi, produkcji i stali. Za każdy z podmagazynów odpowiedzialny stał się inny pracownik wyposażony w przenośny terminal danych. To umożliwiło prowadzenie operacji magazynowych na terenie całego zakładu, z całkowitym wykluczeniem papierowych kartotek.
Kolejnym modułem, dla którego firma znalazła zastosowanie jest Moduł Przeglądów Technicznych. Pozwolił on zapanować nad ewidencją dat przeglądów technicznych i legalizacji narzędzi pomiarowych oraz wsparł monitorowanie eksploatacji. Gdy zbliża się termin jednego z tych zdarzeń, moduł wyświetla taką informację w głównym widoku Narzędziowni. Co więcej, wysyła mailem alerty do osób odpowiedzialnych w firmie za przeglądy. To zabezpiecza firmę i pracowników przed pracą bez ważnych przeglądów technicznych, a więc ogranicza ryzyko wypadków.
Na prośbę firmy zostały również stworzone dwie nowe funkcjonalności w systemie: