Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Program do ewidencji wyposażenia

Jak zapanować nad chaosem przy ewidencji wyposażenia za pomocą programu komputerowego?

W wielu firmach wyposażenie nie jest dokładnie monitorowane z uwagi na brak odpowiedniego oprogramowania, a jego kontrola przybiera bardzo powierzchowną formę. Niepełna informacja o użytkowanym sprzęcie niepotrzebnie zwiększa koszty działalności, prowadzi do braku poczucia odpowiedzialności pracowników i opóźnia pracę.

Czym jest program do ewidencji wyposażenia?

Program do ewidencji wyposażenia jest niezastąpionym źródłem informacji o położeniu i lokalizacji danego sprzętu w firmie. Dzięki niemu będziesz wiedział o tym kto, gdzie i jak długo korzysta z zakupionych materiałów. Ponadto rozwiążesz szereg innych problemów, które niepotrzebnie zwiększają koszty działalności jak na przykład nadmierne zapasy.

Oprogramowanie do ewidencji umożliwia stały monitoring zużywanych materiałów. Będziesz w pełni kontrolować zapotrzebowanie i stany minimalne całego wyposażenia. Ewidencja wyposażenia nigdy nie była tak prosta.

Wykorzystanie programu do ewidencji w praktyce

Co zyskasz wdrażając program do ewidencji wyposażenia w swoim przedsiębiorstwie?

Kontrolę wyposażenia biur i sprzętu biurowego

Oprogramowanie do ewidencji zapewni Ci stałą i rzetelną informację o wykorzystywanych komputerach, drukarkach i innym sprzęcie IT, a także o potrzebnym wyposażeniu (np. o brakującym papierze do drukarek, czy konieczności wymiany tonerów) i stanach minimalnych.

Informację o dokładnym położeniu wyposażenia w zakładzie

Informacja o lokalizacji użytkowanego sprzętu i wyposażenia przyda się nie tylko w codziennych sytuacjach, ale przyspieszy również okresową inwentaryzację majątku.

Wiarygodną informację o przeglądach, naprawach i gwarancjach oraz kontrolę nad dopuszczeniami

Będziesz dokładnie wiedział ile razy dany sprzęt był naprawiany i czy dalsze usuwanie usterek jest nadal opłacalne. Oprogramowanie do ewidencji poinformuje Cię również o okresowych przeglądach wyposażenia oraz kończących się gwarancjach i koniecznościach wykonania przeglądów legalizacyjnych, czy odnowienia atestów. W ten sposób zapewnisz pracownikom zgodność sprzętu z normami i bezpieczeństwo pracy.

Gwarancję stałej dostępności środków BHP, środków ochrony i odzieży ochronnej

Co jeszcze monitoruje program? Wyposażenie BHP. Kontrola zapotrzebowania na środki BHP oraz dbanie o ich optymalną ilość w magazynie będzie znacznie prostsze z pełną informacją dostępną zawsze pod ręką.

Sprawne zarządzanie magazynem części zamiennych, sprzętem i narzędziami

Program jest sprawdzonym rozwiązaniem do zarządzania narzędziownią. Ewidencja sprzętu w firmie jest prowadzona z jego pomocą już przez ponad 1000 firm. Wykorzystując wbudowaną funkcjonalność utrzymasz porządek w kupowaniu, przyjmowaniu i wydawaniu narzędzi, a pracownicy będą w pełni odpowiedzialni za powierzony im sprzęt.

Niższe koszty

Dzięki efektywnemu zarządzaniu wyposażeniem będziesz nie tylko wiedział jak wykorzystywany jest sprzęt, ale obniżysz również koszty jego eksploatacji i zamówień materiałów. Łatwo zidentyfikujesz miejsca powstawania kosztów, a także będziesz realnie kontrolować koszty remontów, napraw i eksploatacji.

Kompleksowe zarządzanie wyposażeniem firmy

Oferowany przez nas oprogramowanie do ewidencji i zarządzania wyposażeniem przedsiębiorstwa posiada przydatne funkcje, które usprawniają codzienne czynności:
informację o osobach odpowiedzialnych za powierzony majątek oraz karta wyposażenia pracownika w sprzęt i narzędzia,
miejsca użytkowania umożliwiające łatwą lokalizację wyposażenia,
automatyczne alerty przypominające o zaplanowanych przeglądach, konserwacjach, końcach gwarancji czy ubezpieczeń,
obsługę załączników, na przykład do przechowywania skanów faktur, gwarancji, czy licencji,
całą historię eksploatacji sprzętu od zakupu aż po likwidację,
rejestr rozliczeń pracy sprzętu,
zarządzanie zakupami i przydziałami środków i odzieży BHP, które wspiera ograniczanie ryzyka groźnych wypadków.

Wsparcie technologii RFID

Wdrożenie systemu rejestru wyposażenia umożliwi Ci rezygnację z uciążliwej papierowej dokumentacji, ponieważ wszystkie operacje mogą być wygodnie autoryzowane z wykorzystaniem kart i identyfikatorów RFID.

Ewidencja wyposażenia zintegrowana z dowolnym systemem ERP

Program do ewidencji wyposażenia jest przystosowany do integracji z ERP, dzięki czemu wymiana danych będzie znacznie szybsza i ograniczysz konieczność wprowadzania dwa razy tych samych danych.

Optymalizuj zarządzanie majątkiem wykorzystując jeden system - Narzędziownię

Wiele firm zaczyna wdrożenie od najbardziej newralgicznej i kosztownej gospodarki narzędziowej, a następnie rozpoczyna elektroniczne prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz ewidencji wyposażenia.

Wszystko ramach jednego systemu, który jest łatwy do wdrożenia i niezwykle prosty w obsłudze, a cała inwestycja zwraca się bardzo szybko.

pobierz demo narzędziownia

Kliknij i pobierz bezpłatnie DEMO Program Narzędziownia

15 dni bezpłatnego dostępu do Narzędziowni

dowiesz się w praktyce, jak łatwo działa program

przekonasz się, jak efektywne może być zarządzanie firmą budowlaną