Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Program do ewidencji wyposażenia

Proste w obsłudze oprogramowanie do ewidencji wyposażenia firmy wraz z inwentaryzacją

Oprogramowanie do ewidencji wyposażenia pomaga oznakować majątek firmy, prowadzić jego cyfrowe kartoteki, rejestrować wszystkie zakupy, wydania i zużycia oraz dostarcza szczegółowe wydruki o poniesionych wydatkach.

W wielu firmach wyposażenie nie jest dokładnie monitorowane z uwagi na brak odpowiedniego oprogramowania, a jego kontrola przybiera bardzo powierzchowną formę. Niepełna informacja o użytkowanym sprzęcie niepotrzebnie zwiększa koszty działalności, prowadzi do braku poczucia odpowiedzialności pracowników i opóźnia pracę.

Czym jest program do ewidencji wyposażenia?

Program do ewidencji wyposażenia jest niezastąpionym źródłem informacji o stanie i użytkowaniu sprzętu w firmie. Dzięki niemu wiesz o tym kto, gdzie i jak długo korzysta z zakupionych materiałów

Oprogramowanie do ewidencji umożliwia stały monitoring zużywanych materiałów. Będziesz w pełni kontrolować zapotrzebowanie i stany minimalne całego wyposażenia. Ewidencja wyposażenia nigdy nie była tak prosta.

Zobacz jak proste może być przypisanie wyposażenia do pracowników

Zmniejsz koszty dzięki rzetelnej ewidencji wyposażenia

Kontrolę stanu wyposażenia biur i sprzętu biurowego

Oprogramowanie do ewidencji zapewni Ci stałą i rzetelną informację o wykorzystywanych meblach, urządzeniach, komputerach, drukarkach i innym sprzęcie IT, a także o potrzebnym wyposażeniu (np. o brakującym papierze do drukarek, czy konieczności wymiany tonerów) i ich stanach minimalnych.

Informację o położeniu i odpowiedzialności za wyposażenie w zakładzie

Informacja kto pobrał dane wyposażenie, w jakim powinna być dziale lub pomieszczeniu przyda się nie tylko w codziennych sytuacjach, ale przyspieszy również okresową inwentaryzację majątku.

Wiarygodne informacje o przeglądach, naprawach i gwarancjach

Będziesz dokładnie wiedział ile razy dany sprzęt był naprawiany i czy dalsze usuwanie usterek jest nadal opłacalne. Oprogramowanie do ewidencji wyposażenia poinformuje Cię również o okresowych przeglądach wyposażenia oraz kończących się gwarancjach i konieczności wykonania przeglądów legalizacyjnych, czy odnowienia atestów. W ten sposób zapewnisz pracownikom zgodność sprzętu z normami i bezpieczeństwo pracy.

Gwarancję stałej dostępności środków BHP, środków ochrony i odzieży ochronnej

Co jeszcze monitoruje program? Wyposażenie BHP. Kontrola zapotrzebowania na środki BHP oraz dbanie o ich optymalną ilość w magazynie będzie znacznie prostsze z pełną informacją dostępną zawsze pod ręką.

Sprawne zarządzanie magazynem części zamiennych, sprzętem i narzędziami

Program jest sprawdzonym rozwiązaniem do zarządzania narzędziownią. Ewidencja sprzętu w firmie jest prowadzona z jego pomocą już przez ponad 1000 firm. Wykorzystując wbudowaną funkcjonalność utrzymasz porządek w kupowaniu, przyjmowaniu i wydawaniu narzędzi, a pracownicy będą w pełni odpowiedzialni za powierzony im sprzęt.

Obniżysz koszty eksploatacji swojego wyposażenia

Dzięki efektywnemu zarządzaniu wyposażeniem będziesz nie tylko wiedział jak wykorzystywany jest sprzęt, ale obniżysz również koszty jego eksploatacji i zamówień materiałów. Łatwo zidentyfikujesz miejsca powstawania kosztów, a także będziesz realnie kontrolować koszty remontów, napraw i eksploatacji.

Co zyskasz wdrażając program do ewidencji wyposażenia w swoim przedsiębiorstwie?

Oferowane przez nas oprogramowanie do ewidencji i zarządzania wyposażeniem przedsiębiorstwa usprawnia codzienne czynności:

informację o osobach odpowiedzialnych za powierzony majątek oraz karta wyposażenia pracownika w sprzęt i narzędzia,
miejsca użytkowania umożliwiające łatwą lokalizację wyposażenia,
automatyczne alerty przypominające o zaplanowanych przeglądach, konserwacjach, końcach gwarancji czy ubezpieczeń,
obsługę załączników, na przykład do przechowywania skanów faktur, gwarancji, czy licencji,
całą historię eksploatacji sprzętu od zakupu aż po likwidację,
rejestr rozliczeń pracy sprzętu,
zarządzanie zakupami i przydziałami środków i odzieży BHP, które wspiera ograniczanie ryzyka groźnych wypadków.

Wsparcie technologii RFID

Wdrożenie systemu ewidencji wyposażenia umożliwi Ci rezygnację z uciążliwej papierowej dokumentacji, ponieważ wszystkie operacje mogą być wygodnie autoryzowane z wykorzystaniem kart i identyfikatorów RFID.

Ewidencja wyposażenia zintegrowana z dowolnym systemem ERP

Program do ewidencji wyposażenia jest przystosowany do integracji z ERP typu SAP, Comarch, dzięki czemu wymiana danych będzie znacznie szybsza i ograniczysz konieczność wprowadzania dwa razy tych samych informacji.

Optymalizuj zarządzanie majątkiem wykorzystując jeden system - Narzędziownię

Wiele firm zaczyna wdrożenie od najbardziej newralgicznej i kosztownej gospodarki narzędziowej, a następnie rozpoczyna elektroniczne prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz ewidencji wyposażenia.

Wszystko w ramach jednego systemu, który jest łatwy do wdrożenia i niezwykle prosty w obsłudze, a cała inwestycja zwraca się bardzo szybko.

pobierz demo narzędziownia

Kliknij i pobierz bezpłatnie DEMO Program Narzędziownia

15 dni bezpłatnego dostępu do Narzędziowni

dowiesz się w praktyce, jak łatwo działa program

przekonasz się, jak efektywne może być zarządzanie firmą budowlaną