Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Moduł RFID – identyfikacja narzędzi i pracowników

Przyspiesz operacje magazynowe i wydawanie narzędzi.

System RFID narzędziownia

Trwałe oznakowanie narzędzi, elektronarzędzi, maszyn i urządzeń, to punkt wyjściowy do sprawnego zarządzania majątkiem firmy. Moduł RFID Systemu Narzędziownia pozwala szybko rozpoznać każde narzędzie, sprawnie rejestrować co się z nim dzieje i rozliczyć osobę, która za nie odpowiada.

Jak działa wypożyczalnia narzędzi z RFID?

Dzięki oznakowaniu narzędzi i sprzętu znacznikami RFID oraz wyposażeniu pracowników w karty identyfikacyjne całkowicie ulegnie zmianie wypożyczanie i zwrot narzędzi pracownikom. Od tej chwili pracownicy nie będą czekać w kolejkach po narzędzia, znikną pomyłki w ewidencji i problematyczne ręczne podpisy na papierowych dokumentach pobrania i zwrotu. 

Biurkowy lub mobilny czytnik znaczników RFID identyfikuje narzędzia oraz pracowników i rejestruje wszystkie operacje magazynowe.

W poniższym nagraniu przedstawiono program Narzędziownia wraz z modułem obsługi znaczników zbliżeniowych RFID UHF oraz modułem Toolbox RFID:

Dlaczego modułu RFID nie może zabraknąć w Twojej firmie?

Pozbędziesz się papierowej dokumentacji

Ręczne wypisywanie kartotek trwa tak długo, że przed magazynem narzędziowym ustawiają się kolejki. Zamiast odręcznych podpisów lub znaczków narzędziowych Moduł RFID stosuje karty zbliżeniowe jako formę podpisu elektronicznego, precyzyjnie potwierdzając każde pobranie pracownika.

Skrócisz czasu obsługi pracowników

Identyfikacja pracowników za pomocą karty zbliżeniowej, a narzędzi za pomocą znaczników RFID sprawia, że ewidencja narzędzi w firmie zostaje skrócona z kilku minut do kilkunastu sekund, znikają kolejki przed magazynem, a rozliczenie pracowników staje się łatwe.

Trwale oznaczysz narzędzia

Doświadczenia wielu firm pokazały, że nawet najwytrzymalsze kody kreskowe, z uwagi na łatwość uszkodzenia, nie nadają się do trwałego oznakowania pracujących w ciężkich warunkach narzędzi i sprzętu. Moduł RFID stosuje znaczniki zbliżeniowe RFID w formie plastikowych chipów lub etykiet, stworzone do pracy w ciężkich warunkach przemysłowych. Są znacznie bardziej wytrzymałe niż kody kreskowe.

Rozliczysz zbiorczo wydane narzędzia

Umożliwia “hurtowy” zwrot nawet setek narzędzi, wraz z automatycznym rozliczeniem wszystkich wypożyczających. Oszczędza to wiele godzin pracy np. przy rozliczeniu zwrotu narzędzi po zakończeniu budowy lub innego zlecenia.

Moduł RFID przyśpiesza pracę magazyniera i likwiduje wąskie gardło związane z wydaniem pracownikom narzędzi.

Moduł rozwiązuje problem dokładnej rejestracji kto i w jakim celu pobiera narzędzia oraz rozliczenia tej osoby przy zwrocie.

Jakich problemów pozbędziesz się dzięki RFID?

Wiele firm prowadzi ewidencję narzędzi bez należytej staranności, co powoduje, że jest ona nieefektywna i uciążliwa. Najczęstszą przyczyną są przestarzałe sposoby identyfikacji sprzętu i materiałów.

Jeśli w Twojej firmie zmagasz się z poniższymi problemami:

prowadzisz ręczną ewidencję narzędzi i majątku, która pochłania mnóstwo czasu i jest podatna na błędy;

masz trudności z identyfikacją narzędzi ze względu na zużyte i nieczytelne numery lub etykietę z kodem kreskowym;

wydawanie i zdawanie narzędzi powoduje długie kolejki pracowników, a co za tym idzie – ich bezczynne oczekiwanie;

wartościowy sprzęt nie jest w żaden sposób zabezpieczony przed kradzieżą lub nieuprawnionym użyciem;

nie posiadasz systemu monitorującego użytkowanie narzędzi przez co nie kontrolujesz zużycia i nie wiesz jak długo oraz kto pracował z danym sprzętem,

to wszystkie te komplikacje zwiększające koszty i obniżające efektywność pracy rozwiążesz za pomocą samego tylko Modułu RFID systemu Narzędziownia.

Moduł RFID przyśpiesza pracę magazyniera i likwiduje wąskie gardło związane z wydaniem pracownikom narzędzi.

Moduł rozwiązuje problem dokładnej rejestracji kto i w jakim celu pobiera narzędzia oraz rozliczenia tej osoby przy zwrocie.

Chcesz porozmawiać o tym rozwiązaniu?