Moduł RFID – identyfikacja narzędzi i pracowników

Trwale oznacz swoje narzędzia i kilkukrotnie przyśpiesz ich obsługę.

Trwałe oznakowanie narzędzi, elektronarzędzi, maszyn i urządzeń, to punkt startowy do sprawnego zarządzania majątkiem firmy. Moduł RFID Systemu Narzędziownia pozwala szybko rozpoznać każde swoje narzędzie pracy, sprawnie rejestrować co się z nim dzieje i rozliczyć osobę, która za nie odpowiada.

Dlaczego Modułu RFID nie może zabraknąć w Twojej firmie?

Moduł RFID przyśpiesza pracę magazyniera i likwiduje wąskie gardło związane z wydaniem pracownikom narzędzi.

Moduł rozwiązuje problem dokładnej rejestracji kto i w jakim celu pobiera narzędzia oraz rozliczenia tej osoby przy zwrocie.

Pozbycie się papierowej dokumentacji

Ręczne wypisywanie kartotek trwa tak długo, że przed magazynem narzędziowym ustawiają się kolejki. Zamiast odręcznych podpisów lub znaczków narzędziowych Moduł RFID stosuje karty zbliżeniowe jako formę podpisu elektronicznego, precyzyjnie potwierdzając każde pobranie pracownika.

Skrócenie czasu obsługi pracowników

Identyfikacja pracowników za pomocą karty zbliżeniowej, a narzędzi za pomocą znaczników RFID sprawia, że ewidencja narzędzi w firmie zostaje skrócona z kilku minut do kilkunastu sekund, znikają kolejki przed magazynem, a rozliczenie pracowników staje się łatwe.

Trwałe oznaczenie narzędzi

Doświadczenia wielu firm pokazały, że nawet najwytrzymalsze kody kreskowe, z uwagi na łatwość uszkodzenia, nie nadają się do trwałego oznakowania pracujących w ciężkich warunkach narzędzi i sprzętu. Moduł RFID stosuje znaczniki zbliżeniowe RFID w formie plastikowych chipów lub etykiet, stworzone do pracy w ciężkich warunkach przemysłowych. Są znacznie bardziej wytrzymałe niż kody kreskowe.

Rozliczenie zbiorcze wydanych narzędzi

Umożliwia “hurtowy” zwrot nawet setek narzędzi, wraz z automatycznym rozliczeniem wszystkich wypożyczających. Oszczędza to wiele godzin pracy np. przy rozliczeniu zwrotu narzędzi po zakończeniu budowy lub innego zlecenia.
jak oznaczać elektronarzędzia znacznikami RFID

Wprowadzenie technologii RFID do firmy diametralnie przyśpiesza ewidencję narzędzi, oszczędzając w skali miesiąca setki roboczogodzin. Ogranicza straty firmowego majątku oraz ułatwia prawidłową identyfikację niezbędną przy przeglądach technicznych.

Wykorzystaj technologię RFID

Przyspiesz identyfikację narzędzi i pobierających je pracowników wykorzystując znaczniki RFID, zamiast kodów kreskowych.

Tak, chcę otrzymywać newsletter. W każdej chwili będę mógł się wypisać.