Chcesz odmienić zarządzanie firmowym majątkiem?

Rozliczyć magazyn i pracowników? Kontrolować terminy?
Zredukować koszty zakupów? Poznaj Program Narzędziownia,
który pomógł 1000 największym polskim firmom.

Narzędziownia® – program do ewidencji sprzętu, narzędzi i materiałów

To najlepsza innowacja w zarządzaniu majątkiem, jaką widziałem od lat – Przemysław Hołowczyc – prezes firmy Stock Inventory.

Program Narzędziownia jest dla Ciebie, jeżeli chcesz:

Znać położenie narzędzi w magazynie,
oddziałach i użytkowników

Obniżyć wydatki na zakupy narzędzi
i materiałów

Kontrolować terminy przeglądów
i spełniać wymagania ISO 9001

Zwiększyć odpowiedzialność pracowników
za powierzony im majątek

System Narzędziownia® sprawi, że Twoje przedsiębiorstwo ograniczy wydatki na narzędzia. Szybciej wykonasz zaplanowane zlecenia, a uciążliwe papierowe dokumenty zastąpi specjalistyczne oprogramowanie. Dzięki niemu narzędzia przestaną ginąć i każdy sprzęt będzie zawsze dostępny na czas.

System rozliczy pracowników i ograniczy nieuzasadnione zużycie materiałów oraz odzieży ochronnej. Sprawnie poprowadzi ewidencję wyposażenia i środków trwałych od zakupu, aż po likwidację.

Obniżysz koszty lepiej wykorzystując posiadane narzędzia bez konieczności kupowania nowych. Specjalne alerty pomogą Ci w monitorowaniu stanów minimalnych i terminów przeglądów.

Dla kogo przeznaczony jest Program Narzędziownia?

 • Przemysł i przedsiębiorstwa produkcyjne – zarządzanie narzędziownią, wypożyczalnią narzędzi, magazynem materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych.
 • Firmy produkcyjne obróbki skrawaniem – zarządzanie magazynem narzędzi CNC, sprawdzianami. Standaryzacja narzędzi w firmie. Skrócenie czasu przestojów. Zmniejszenie liczby braków.
 • Ewidencja opakowań zwrotnych – ograniczenie strat kontenerów i pojemników. 
 • Firmy budowlane – ograniczenie strat narzędzi i rusztowań. Ewidencja kosztów eksploatacji pojazdów. Rozliczenie budów z materiałów budowlanych.
 • Energetyka – zarządzanie majątkiem sieciowym, urządzeń dla energetyki, przemysłu wydobywczego i przetwórczego.
 • Stocznie – budowa statków – zarządzanie narzędziami, sprzętem i materiałami.
 • Biura, instytucje, urzędy, banki, korporacje – zarządzanie wyposażeniem, ewidencja sprzętu komputerowego IT i biurowego, magazyn materiałów biurowych.
 • Hotele, aquaparki i pensjonaty – ewidencja i inwentaryzacja wyposażenia wnętrz, kuchni, SPA, aparatury, zaplecza technicznego.
 • Sieci handlowe, sklepy – ewidencja sprzętu w firmie i inwentaryzacaja wyposażenia sklepów.
 • Szpitale, ośrodki zdrowia – ewidencja aparatury medycznej, endoskopów, wyposażenia sal.
 • Muzea, galerie, teatry i placówki kulturalne – wyposażenie wnętrz, ewidencja i inwentaryzacja zbiorów muzealnych oraz sprzętu estradowego.
 • Policja, wojsko, straż pożarna – ewidencja i zabezpieczenie broni, sprzętu komputerowego, sprzętu straży pożarnej, dowodów.

Jakie moduły zawiera Program Gospodarki Narzędziowej?


Raport przetrzymywania narzędzi przez pracowników:

Program do wypożyczalni sprzętu, narzędzi wynajmu maszyn, ewidencja narzędzi w firmie

Przetestuj program Narzędziownia za darmo lub umów się na pokaz zdalny!

Jak w kilka sekund wydać sprzęt pracownikowi?

Ręczne wypisywanie kartotek trwa tak długo, że przed magazynem ustawiają się kolejki. Ewidencja w Excelu szybko się rozrasta, a brak podpisu sprawia, że jest niewiarygodna.

Program Narzędziownia stosuje karty zbliżeniowe jako formę podpisu elektronicznego. Zapisuje jej unikalny numer powiązany z pracownikiem. Cała operacja wydania sprzętu zostaje skrócona do kilkunastu sekund.

 

Szybkie przypisanie sprzętu pracownikowi dzięki czytnikowi RFID, karcie zbliżeniowej i chipowi RFID.

Narzędziownia Minima RFID

 

Jak zabezpieczyć narzędzia za pomocą radiowych chipów RFID?

Wiesz, że wartościowe narzędzia lubią się rozchodzić. Są jednak sposoby, aby je niezawodnie oznaczyć.

Najpewniejszym rozwiązaniem są znaczniki zbliżeniowe RFID w formie plastikowych chipów lub etykiet. Zostały one stworzone do pracy w ciężkich warunkach przemysłowych. Są znacznie bardziej wytrzymałe niż kody kreskowe.

Dzięki nim skrócisz ewidencję wypożyczanego pracownikom sprzętu aż czterokrotnie, z 8 do tylko 2 godzin dziennie. Już nie będziesz tracić cennego czasu na szukanie narzęzdzi, a pieniędzy na zdublowane zakupy.

 

Przykładowe oznakowanie narzędzi tagami RFID. Szybki odczyt i zero pomyłek.Znakowanie narzędzi tagami RFID

Czytnik RFID podłączony do Programu Narzędziownia rozpoznaje nawet kilkadziesiąt przedmiotów w ciągu sekundy i wystawia dokument wydania lub zwrotu. System równie szybko wyda suwmiarkę, miernik elektryczny, drabinę, czy wiertarkę Hilti, Makita lub Bosch.

Czy kod kreskowy nadaje się do oznaczania narzędzi?

Doświadczenia wielu firm pokazały, że nawet najwytrzymalsze kody kreskowe z uwagi na łatwość uszkodzenia, nie nadają się do trwałego oznakowania pracujących w ciężkich warunkach narzędzi, np. na budowie.

Stosuje się je do ewidencji materiałów zużywalnych, np. tarcz ściernych, wierteł, frezów, płytek skrawających, rękawic, itp. Są one już fabrycznie oznakowane kodem kreskowym, który możesz łatwo wykorzystać.

 

Czytniki w telefonach komórkowych kiepsko odczytują zabrudzony lub uszkodzony kod kreskowy. Pewny odczyt zapewni  profesjonalny kolektor danych.

Wydawanie materiałów BHP przy pomocy kolektora danych

 

Przeczytaj opinie zadowolonych użytkowników

POLIMEX – firma budowlana

Program Narzędziownia wybraliśmy z uwagi na kompletność rozwiązania i przyjazność dla użytkownika. Zastosowanie technologi RFID przyśpieszyło obsługę pracowników i wyeliminowało drukowanie dokumentów papierowych. Dotychczasowa współpraca pozwala nam zarekomendować firmę PWSK i Program Narzędziownia. – Paweł Dębowski, Kierownik

FAKRO – firma produkcyjna

Firma FAKRO od kilku lat użytkuje Program Narzędziownia firmy PWSK do ewidencji narzędzi do produkcji masowej okien. Praca na wielu stanowiskach przebiega bez zastrzeżeń. Oprogramowanie sprawnie rejestruje wszystkie operacje magazynowe, rozlicza koszty narzędzi wg zleceń, maszyn i pracowników. Stosowany przez firmę PWSK system identyfikacji pracowników za pomocą kart zbliżeniowych RFID spowodował przyśpieszenie operacji magazynowych, obsługi pracowników i eliminację dokumentów papierowych. Wpłynęło to na zmniejszenie kolejek przed wypożyczalnią narzędzi i znaczną oszczędność czasu załogi. – inż. Robert Dąbrowski, Główny Mechanik FAKRO

Mostostal Zabrze Realizacje Przemysłowe S.A. – konstrukcje stalowe

Rekomendujemy firmę PWSK jako dostawcę profesjonalnego oprogramowania do ewidencjonowania elektronarzędzi wyposażonego w obsługę kodów kreskowych oraz tagów RFID. – Dyrektor Jan Bogdziewicz

TAURON Dystrybucja S.A. oddział w Legnicy – energetyka

Oświadczamy, że w/w oprogramowanie w znaczący sposób poprawiło system ewidencji narzędzi oraz usprawniło dotychczas stosowaną kontrolę nad nimi w firmie.

Zalety programu są bardzo duże, stąd możemy gorąco go polecić jako solidne narzędzie pomagające usprawnić prace związane z gospodarką narzędziową, a samą firmę jako solidnego partnera w procesie. – Dyrektor ds. Serwisu Andrzej Sztorc

ewidencja sprzętu, pojazdów i maszyn w firmie budowlanej, konstrukcje stalowe, mosty, drogi
program dla firmy budowlanej, ewidencja elektronarzędzi, sprzętu i maszyn budowlanych, konstrukcje stalowe, energetyka
Program dla firmy produkcyjnej, obróbka skrawaniem, CNC, frezy, wiertła, przemysł, produkcja

Do pobrania:

Pobierz i przetestuj bezpłatne DEMO programu

Wydrukuj broszurę Magazyn narzędzi – Narzędziownia

W języku angielskim – Tool Track – Tool Control System Software

Jaka jest cena programu i urządzeń?

Cena wersji Minima przeznaczonej dla małych firm – 590zł (czytaj więcej). O ceny wersji Standard, Professional i Korporacja wraz z cenami sprzętu lub integracji z ERP zapytaj telefonicznie +48 32 279 17 83 lub przez email biuro@pwsk.pl.

Dożywotnia licencja bez miesięcznych opłat. Płacisz tylko raz! Według słów naszych klientów inwestycja w program zwróciła się już po 3 miesiącach.

 

Ile trwa proces wdrożenia takiego programu?

Oprogramowanie i sprzęt mamy cały czas dostępne na stanie, dlatego zamówienie wysyłamy w przeciągu 24h. Na szkolenia umawiamy się w dogodnych terminach.

Szkolenie zajmuje zwykle jeden dzień. Po szkoleniu będziesz potrafił samodzielnie rozpocząć pracę z programem. Zobacz również:

 

Na jaką pomoc mogę liczyć w razie potrzeby?

Nasza główna zasada: Nie zostawiamy nikogo bez pomocy. Zgłoszenia wszystkich klientów staramy się realizować telefonicznie, mailowo lub zdalnie w ciągu 24h. Pomocy udziela specjalista, nie handlowiec. Oferujemy także szkolenia i stałą umowę serwisową.

Co, jeśli wasze rozwiązanie mi się nie spodoba?

Bez żadnego ryzyka pobierz i wypróbuj wersję demonstracyjną programu. Umów się na prezentację zdalną, podczas której pokażemy jak łatwo się pracuje z programem, jaki sprzęt dobrać i na co zwrócić uwagę podczas wdrożenia.

Zachęcamy do przeczytania opinii o systemie Narzędziownia napisanych przez jego użytkowników.

Poniżej przykładowa opinia jak wykorzystuje program firma Lidingo & Bygg AB:

“Szwedzka firma remontowo-budowlana LYBAB zakupiła system Narzędziownia® w celu ewidencji wszystkich narzędzi pobieranych przez pracowników pracujących na różnych budowach. Wcześniejszy chaos spowodowany ciągłym poszukiwaniem narzędzi chcieliśmy zastąpić dokładną ewidencją dosyć dużego majątku.

System Narzędziownia bardzo się sprawdził w naszym przedsiębiorstwie. Jest bogaty w funkcje, które kontrolują naszą gospodarką narzędziową i nią zarządzają. 

Łatwa lokalizacja sprzętu, pozytywnie wpływa na większe jego wykorzystanie i ogranicza powtarzające się zakupy. Zmniejszyła ryzyko niedotrzymywania terminów z powodu braków narzędzi pracy. Kontrola terminów przeglądów utrzymuje nasze narzędzia i maszyny w dobrym stanie.

Rekomendujemy firmę PWSK jako producenta programów, które przynoszą duże oszczędności czasowe i finansowe.” – Lidingo, Piter Sowa

 

 

Co mi da szkolenie, nie wystarczy przeczytać instrukcję obsługi?

Podczas szkolenia nauczysz się posługiwać programem w praktyce. Pokażemy jak za jego pomocą rozwiązywać codzienne problemy w prosty sposób. Pod okiem specjalisty szybko nabędziesz wprawy.

Poznasz tajniki wyniesione z kilkuset wdrożeń.

Wspólnie skonfigurujemy program i czytniki, aby rutynowe czynności nie wymagały Twojego zaangażowania.

 

Jakie dodatkowe korzyści otrzymam wraz z zakupem programu?

 • Oprogramowanie w wersji BOX wraz z wydrukowaną instrukcją obsługi i licencją.
 • Dostęp do 5 filmów szkoleniowych Akademii PWSK, poradników i pełnej 270 stronicowej instrukcji w PDF.
 • Pomoc telefoniczną przy instalacji.
 • Skonfigurowany i gotowy do pracy sprzęt.

Od czego zacząć współpracę?

To proste – od rozmowy lub wysłania do nas maila. Szybko przedstawimy niezobowiązującą wycenę i omówimy szczegóły dalszych działań. Pokaz zdalny przeprowadzamy poprzez Teamviewer, a wszystkie instrukcje wysyłamy mailem.

 

Przetestuj program Narzędziownia za darmo lub umów się na pokaz zdalny!

Pobierz PDF - Jak ulepszyć gospodarkę narzędziową w Twojej firmie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymywania materiałów szkoleniowych i informacyjnych, również w postaci newslettera.
Zapoznałem się z Polityką prywatności i możliwością usunięcia moich danych z zasobów PWSK.

Materiały zostaną wysłane mailem