Chcesz odmienić zarządzanie firmowym majątkiem?

Rozliczyć magazyn i pracowników? Kontrolować terminy?
Zredukować koszty zakupów? Poznaj Program Narzędziownia,
który pomógł 1000 największym polskim firmom.

Narzędziownia® – program do ewidencji sprzętu, narzędzi i materiałów

To najlepsza innowacja w zarządzaniu majątkiem, jaką widziałem od lat – Przemysław Hołowczyc – prezes firmy Stock Inventory.

Program Narzędziownia jest dla Ciebie, jeżeli chcesz:

Znać położenie narzędzi w magazynie,
oddziałach i użytkowników

Obniżyć wydatki na zakupy narzędzi
i materiałów

Kontrolować terminy przeglądów
i spełniać wymagania ISO 9001

Zwiększyć odpowiedzialność pracowników
za powierzony im majątek

Program Narzędziownia sprawi, że Twoje przedsiębiorstwo ograniczy wydatki na narzędzia. Szybciej wykona zaplanowane zlecenia, a uciążliwe papierowe dokumenty zastąpi specjalistycznym oprogramowaniem. Dzięki komputerowej ewidencji każdy sprzęt będzie zawsze dostępny na czas.

Program sprawnie poprowadzi ewidencję dowolnych materiałów, wyposażenia i środków trwałych oraz rozliczy z nich pracowników. Zapobiegnie kradzieżom i nieuzasadnionemu zużyciu materiałów i odzieży ochronnej.

Będziesz sprawnie zarządzać narzędziami od zakupu, aż po likwidację. Obniżysz koszty lepiej wykorzystując posiadane narzędzia bez konieczności kupowania nowych. Specjalne alerty pomogą w monitorowaniu stanów minimalnych i terminów przeglądów.

Dla kogo przeznaczony jest Program Narzędziownia?

 • Przemysł i przedsiębiorstwa produkcyjne – zarządzanie narzędziownią, wypożyczalnią narzędzi, magazynem materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych.
 • Firmy produkcyjne obróbki skrawaniem – zarządzanie magazynem narzędzi CNC, sprawdzianami. Standaryzacja narzędzi w firmie. Skrócenie czasu przestojów. Zmniejszenie liczby braków.
 • Ewidencja opakowań zwrotnych – ograniczenie strat kontenerów i pojemników. 
 • Firmy budowlane – ograniczenie strat narzędzi i rusztowań. Ewidencja kosztów eksploatacji pojazdów. Rozliczenie budów z materiałów budowlanych.
 • Energetyka – zarządzanie majątkiem sieciowym, urządzeń dla energetyki, przemysłu wydobywczego i przetwórczego.
 • Stocznie – budowa statków – zarządzanie narzędziami, sprzętem i materiałami.
 • Biura, instytucje, urzędy, banki, korporacje – zarządzanie wyposażeniem, ewidencja sprzętu komputerowego IT i biurowego, magazyn materiałów biurowych.
 • Hotele, aquaparki i pensjonaty – ewidencja i inwentaryzacja wyposażenia wnętrz, kuchni, SPA, aparatury, zaplecza technicznego.
 • Sieci handlowe, sklepy – ewidencja sprzętu w firmie i inwentaryzacaja wyposażenia sklepów.
 • Szpitale, ośrodki zdrowia – ewidencja aparatury medycznej, endoskopów, wyposażenia sal.
 • Muzea, galerie, teatry i placówki kulturalne – wyposażenie wnętrz, ewidencja i inwentaryzacja zbiorów muzealnych oraz sprzętu estradowego.
 • Policja i wojsko – ewidencja i zabezpieczenie broni, sprzętu komputerowego, dowodów.

Jakie pożyteczne moduły zawiera Program Gospodarki Narzędziowej?


Raport przetrzymywania narzędzi przez pracowników:

Program do wypożyczalni sprzętu, narzędzi wynajmu maszyn, ewidencja narzędzi w firmie

Przetestuj DEMO programu Narzędziownia lub umów się na pokaz zdalny.
Tel. 32 279-17-83; biuro@pwsk.pl

Jak wykorzystuje program firma Lidingo & Bygg AB?

“Szwedzka firma remontowo-budowlana LYBAB zakupiła system Narzędziownia® w celu ewidencji wszystkich narzędzi pobieranych przez pracowników pracujących na różnych budowach. Wcześniejszy chaos spowodowany ciągłym poszukiwaniem narzędzi chcieliśmy zastąpić dokładną ewidencją dosyć dużego majątku.

System Narzędziownia bardzo się sprawdził w naszym przedsiębiorstwie. Jest bogaty w funkcje, które kontrolują naszą gospodarką narzędziową i nią zarządzają. 

Łatwa lokalizacja sprzętu, pozytywnie wpływa na większe jego wykorzystanie i ogranicza powtarzające się zakupy. Zmniejszyła ryzyko niedotrzymywania terminów z powodu braków narzędzi pracy. Kontrola terminów przeglądów utrzymuje nasze narzędzia i maszyny w dobrym stanie.

Rekomendujemy firmę PWSK jako producenta programów, które przynoszą duże oszczędności czasowe i finansowe.” – Lidingo, Piter Sowa

Jak w kilka sekund wydać sprzęt pracownikowi?

Ręczne wypisywanie kartotek trwa tak długo, że przed magazynem ustawiają się kolejki. Ewidencja w Excelu szybko się rozrasta, a brak podpisu sprawia, że jest niewiarygodna.

Program Narzędziownia stosuje karty zbliżeniowe jako formę podpisu elektronicznego. Zapisuje jej unikalny numer powiązany z pracownikiem. Cała operacja wydania sprzętu zostaje skrócona do kilkunastu sekund.

 

Szybkie przypisanie sprzętu pracownikowi dzięki czytnikowi RFID, karcie zbliżeniowej i chipowi RFID.

Narzędziownia Minima RFID

Nowość! Jak zabezpieczyć narzędzia za pomocą radiowych chipów RFID?

 

Wiesz, jak wartościowe narzędzia lubią się rozchodzić. Są jednak sposoby, aby je niezawodnie oznaczyć.

Najpewniejszym rozwiązaniem są znaczniki zbliżeniowe RFID w formie plastikowych chipów lub etykiet. Zostały one stworzone do pracy w ciężkich warunkach przemysłowych. Są znacznie bardziej wytrzymałe niż kody kreskowe.

Dzięki nim skrócisz ewidencję wypożyczanego pracownikom sprzętu aż czterokrotnie, z 8 do tylko 2 godzin dziennie. Nie będziesz już tracił cennego czasu na jego szukanie, a pieniędzy na zdublowane zakupy.

 

Przykładowe oznakowanie narzędzi tagami RFID. Szybki odczyt i zero pomyłek.Znakowanie narzędzi tagami RFID

Czytnik RFID podłączony do Programu Narzędziownia rozpoznaje nawet kilkadziesiąt przedmiotów w ciągu sekundy i wystawia dokument wydania lub zwrotu. System równie szybko wyda suwmiarkę, miernik elektryczny, drabinę, czy wiertarkę Hilti, Makita lub Bosch.

Czy kod kreskowy nadaje się do oznaczania narzędzi?

 

Doświadczenia wielu firm pokazały, że nawet najwytrzymalsze kody kreskowe z uwagi na łatwość uszkodzenia, nie nadają się do trwałego oznakowania pracujących w ciężkich warunkach narzędzi, np. na budowie.

Stosuje się je do materiałów zużywalnych, np. tarcz ściernych, wierteł, frezów, płytek skrawających, rękawic, itp. Są one już fabrycznie oznakowane kodem kreskowym, który możesz łatwo wykorzystać.

 

Czytniki w telefonach komórkowych kiepsko odczytują zabrudzony lub uszkodzony kod kreskowy. Pewny odczyt zapewni  profesjonalny kolektor danych.

Wydawanie materiałów BHP przy pomocy kolektora danych

Przeczytaj opinie zadowolonych użytkowników

POLIMEX – firma budowlana

Program Narzędziownia wybraliśmy z uwagi na kompletność rozwiązania i przyjazność dla użytkownika. Zastosowanie technologi RFID przyśpieszyło obsługę pracowników i wyeliminowało drukowanie dokumentów papierowych. Dotychczasowa współpraca pozwala nam zarekomendować firmę PWSK i Program Narzędziownia. – Paweł Dębowski, Kierownik

FAKRO – firma produkcyjna

Firma FAKRO od kilku lat użytkuje Program Narzędziownia firmy PWSK do ewidencji narzędzi do produkcji masowej okien. Praca na wielu stanowiskach przebiega bez zastrzeżeń. Oprogramowanie sprawnie rejestruje wszystkie operacje magazynowe, rozlicza koszty narzędzi wg zleceń, maszyn i pracowników. Stosowany przez firmę PWSK system identyfikacji pracowników za pomocą kart zbliżeniowych RFID spowodował przyśpieszenie operacji magazynowych, obsługi pracowników i eliminację dokumentów papierowych. Wpłynęło to na zmniejszenie kolejek przed wypożyczalnią narzędzi i znaczną oszczędność czasu załogi. – inż. Robert Dąbrowski, Główny Mechanik FAKRO

Mostostal Zabrze Realizacje Przemysłowe S.A. – konstrukcje stalowe

Rekomendujemy firmę PWSK jako dostawcę profesjonalnego oprogramowania do ewidencjonowania elektronarzędzi wyposażonego w obsługę kodów kreskowych oraz tagów RFID. – Dyrektor Jan Bogdziewicz

TAURON Dystrybucja S.A. oddział w Legnicy – energetyka

Oświadczamy, że w/w oprogramowanie w znaczący sposób poprawiło system ewidencji narzędzi oraz usprawniło dotychczas stosowaną kontrolę nad nimi w firmie.

Zalety programu są bardzo duże, stąd możemy gorąco go polecić jako solidne narzędzie pomagające usprawnić prace związane z gospodarką narzędziową, a samą firmę jako solidnego partnera w procesie. – Dyrektor ds. Serwisu Andrzej Sztorc

ewidencja sprzętu, pojazdów i maszyn w firmie budowlanej, konstrukcje stalowe, mosty, drogi
program dla firmy budowlanej, ewidencja elektronarzędzi, sprzętu i maszyn budowlanych, konstrukcje stalowe, energetyka
Program dla firmy produkcyjnej, obróbka skrawaniem, CNC, frezy, wiertła, przemysł, produkcja

Do pobrania:

Pobierz i przetestuj bezpłatne DEMO programu

Wydrukuj broszurę Magazyn narzędzi – Narzędziownia

W języku angielskim – Tool Track – Tool Control System Software

Jaka jest cena programu i urządzeń?

Cena wersji Minima ograniczonej dla małych firm – 590zł (czytaj więcej). Cennik wersji Standard, Professional i Korporacja wraz z cenami sprzętu prześlemy po rozmowie telefonicznej tel. 32 279-17-83 lub w odpowiedzi na email biuro@pwsk.pl.

Dożywotnia licencja bez miesięcznych opłat. Płacisz tylko raz! Według słów naszych klientów inwestycja w program zwróciła się już po 3 miesiącach.

Ile trwa proces wdrożenia takiego programu?

Szkolenie zajmuje zwykle jeden dzień, szkolimy optymalnie do 3-4 osób i już będziesz potrafił samodzielnie rozpocząć pracę.

Co, jeśli wasze rozwiązanie mi się nie spodoba?

Bez żadnego ryzyka pobierz i wypróbuj wersję demonstracyjną programu. Umów się na prezentację zdalną, podczas której pokażemy jak łatwo się pracuje z programem, jaki sprzęt dobrać i na co zwrócić uwagę podczas wdrożenia.

 

 

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Wszystko mamy sprawdzone, przygotowane i wysyłamy w przeciągu 24h. Na szkolenia umawiamy się w dogodnych terminach.

Na jaką pomoc mogę liczyć w razie potrzeby?

Nasza główna zasada: Nie zostawiamy nikogo bez pomocy. Staramy się w przeciągu 24h pomóc telefonicznie, mailowo lub zdalnie.  Pomocy udziela specjalista, a nie handlowiec. Oferujemy szkolenia i stałą umowę serwisową.

Co mi da szkolenie, nie wystarczy przeczytać instrukcję obsługi?

Podczas szkolenia nauczysz się w sposób praktyczny posługiwać programem. Rozwiązywać za jego pomocą swoje codzienne problemy w prosty sposób. Pod okiem specjalisty szybko nabędziesz wprawy. Poznasz tajniki wyniesione z kilkuset wdrożeń. Wspólnie skonfigurujecie program i czytniki, aby rutynowe czynności nie wymagały Twojego zaangażowania.

Jakie dodatkowe korzyści otrzymam wraz z zakupem programu?

 

 • Program dostarczymy na płycie CD wraz z wydrukowaną instrukcją obsługi i licencją.
 • Dodatkowo otrzymasz dostęp do 5 filmów szkoleniowych Akademii PWSK, poradników i pełnej 270 stronicowej instrukcji w PDF.
 • Pomoc telefoniczną przy instalacji.
 • Nie będziesz tracił czasu na podłączenie sprzętu, bo dostaraczamy go przetestowany i skonfigurowany do pracy.

 

Od czego zacząć współpracę?

 

To proste — od telefonu lub wysłania do nas maila. Szybko przedstawimy niezobowiązującą wycenę i omówimy szczegóły dalszych działań. Pokaz zdalny robimy za pomocą programu Teamviewer i telefonu w trybie głośnomówiącym. Jest to łatwe. Instrukcje wysyłamy mailem.

 

Przetestuj DEMO programu Narzędziownia lub umów się pokaz zdalny.
Tel. 32 279-17-83; biuro@pwsk.pl

Pobierz PDF - Jak ulepszyć gospodarkę narzędziową w Twojej firmie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymywania materiałów szkoleniowych i informacyjnych, również w postaci newslettera.
Zapoznałem się z Polityką prywatności i możliwością usunięcia moich danych z zasobów PWSK.

Materiały zostaną wysłane mailem