Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Inwentaryzacja majątku w AutoStore z Systemem Narzędziownia

Wdrożenie systemu Narzędziownia w AutoStore

AutoStore sp. z o.o. zajmuje się produkcją modułów pionierskiego systemu automatycznego magazynowania AutoStore.
Ideą systemu jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni oraz zwiększenie tempa wysyłki produktów z magazynu.

Powody wdrożenia systemu

Pod koniec 2018 roku firma postanowiła wdrożyć rozwiązanie usprawniające inwentaryzację majątku będącego w użytkowaniu pracowników (sprzęt komputerowy, sprzęt biurowy, meble). Plan zakładał ewidencjonowanie środków trwałych oraz ich weryfikację za pomocą przenośnych czytników danych skanujących kody kreskowe.

Po zapoznaniu się z rozwiązaniami dostępnymi na rynku AutoStore sp. z o.o. uznało produkt PWSK za najbliższy swoim potrzebom – zdecydowała jego funkcjonalność i intuicyjność działania.

Wdrożone moduły Systemu Narzędziownia

Na początku 2019 roku miało miejsce wdrożenie, w przebiegu którego:

na komputerach stacjonarnych zainstalowano i skonfigurowano program Narzędziownia w wersji Professional wraz z Modułem Wielomagazynowym
oraz Modułem Kompletów,

na przenośnych czytnikach (terminalach) danych zainstalowano i skonfigurowano oprogramowanie Mobilny Magazynier (obecnie unowocześniona Mobilna Narzędziownia)

zainstalowano drukarkę kodów kreskowych pozwalającą na wydrukowanie większych, bardziej czytelnych etykiet niż te, którymi znakowano majątek przed wdrożeniem.

Przedsiębiorstwo postanowiło zaopatrzyć się również w Moduł Importu Danych.
Z jego pomocą dane o środkach trwałych zostały przeniesione z używanego wcześniej programu do kartotek bazy danych Narzędziowni. Ten zabieg znacznie przyspieszył rozpoczęcie pracy z systemem.

Samemu wdrożeniu towarzyszyło kilkugodzinne szkolenie, w czasie którego specjalista PWSK zademonstrował właściwy sposób korzystania z systemu oraz pokazał kilka technik ułatwiających sprawną ewidencję środków trwałych.
Na koniec szkolenia wybrani przez AutoStore sp. z o.o. operatorzy systemu mieli jasny plan działania oraz wiedzieli jak obsługiwać system bez ryzyka popełnienia błędu.

Firma AutoStore sp. z o.o. zdecydowała się na Pakiet Serwisowy APG (Aktualizacje, Pomoc, Gwarancja). W jego ramach pracownicy korzystają z priorytetowej pomocy technicznej, a wszelkie wątpliwości są niezwłocznie rozwiązywane drogą telefoniczną lub za pośrednictwem pulpitu zdalnego.

Efekty pracy z Narzędziownią

AutoStore sp. z o.o. wykorzystuje Narzędziownię do ewidencjonowania środków trwałych oraz do ich okresowej inwentaryzacji. W ten sposób, zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości, monitorowane jest, czy przedmioty przypisane do poszczególnych osób zlokalizowane w określonych pomieszczeniach nie migrują. Regularna inwentaryzacja eliminuje ten problem.

System umożliwia przypisanie środków trwałych konkretnym pracownikom. W ten sposób rozwiązano kwestię odpowiedzialności za przekazany pracownikowi środek trwały. Jedno kliknięcie myszki pozwala sprawdzić historię obrotu i użytkowania wybranego środka trwałego oraz zweryfikować, kto za niego odpowiada.

Wdrożenie systemu przyniosło również ułatwienia dla działu finansowego firmy. W każdej chwili Dział Księgowości może zaimportować z głównej bazy Narzędziowni dane. Są one w formie przejrzystych raportów generowanych według dowolnych kryteriów. Moduł Wielomagazynowy pozwala przefiltrować ewidencję środków trwałych wg kryterium lokalizacji, rodzaju majątku, osób odpowiedzialnych oraz innych kryteriów, co jest korzystne z księgowego punktu widzenia.

System Narzędziownia pozwolił firmie AutoStore sp. z o.o. usystematyzować inwentaryzację oraz ułatwił pozyskiwanie pełnych informacji na temat majątku w użytkowaniu.

Metryka klienta

KLIENT:

AutoStore Sp. z o.o.

ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI:

2009

ZASIĘG WDROŻENIA:

Liczba zarządzanych środków trwałych: 800

CZAS WDROŻENIA:

01.2019

WDROŻONE ROZWIĄZANIA:

System Narzędziownia, Moduł Importu Danych, Moduł Wielomagazynowy, Moduł Kompletów, Mobilny Magazynier

REZULTAT:

Pełne i aktualne informacje na temat majątku w użytkowaniu, usystematyzowana inwentaryzacja, zwiększone poczucie odpowiedzialności pracowników za sprzęt

Umów bezpłatny pokaz zdalny Systemu Narzędziownia i zobacz jak jego wdrożenie może wyglądać w Twojej firmie

W trakcie prezentacji zapytamy Cię o obecną gospodarkę narzędziami i o to, co chciałbyś w niej poprawić.Poznaj przebieg i efekty wdrożeń naszych klientów