Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Oprogramowanie BHP do ewidencji odzieży roboczej

Łatwa ewidencja odzieży roboczej, harmonogramy przydziałów, zakupy i wydawanie sortów

oprogramowanie BHP narzędziownia

Masz już dość żmudnego sporządzania harmonogramów przydziałów i zapotrzebowań środków BHP? Prowadzonego na papierze lub w Excelu ręcznego rozliczania pracowników z pobrań? Ciąży na Tobie odpowiedzialność terminowego zaopatrzenia ich w przysługujące środki ochrony różnych typów i rozmiarów?

Pamiętaj, że obowiązek wyposażenia pracowników w środki ochronny BHP wynika z przepisów prawa.

Jego zaniedbanie wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla pracodawcy w postaci dotkliwych kar nałożonych przez PIP (Państwowa Inspekcja Pracy) lub odszkodowań dla pracowników za ich nieszczęśliwy wypadek i uszczerbek na zdrowiu.

Dlatego tak ważne jest, aby każdemu na czas przekazać stosowne środki ochrony BHP, a w razie kontroli umieć to wykazać. 

Poznaj najprostszy w obsłudze program, który sam zarządza środkami ochrony osobistej i odzieży ochronnej

Z łatwością poprowadzisz cyfrowe kartoteki pracowników, rozmiarów odzieży roboczej na danym stanowisku i środków ochrony BHP.

Program do sortów BHP wyliczy wszystkie należne na danym stanowisku pracy środki ochrony oraz ustali najbliższe terminy przydziałów oraz przygotuje Tobie gotowe listy zakupów.

Automatyczne alerty wyświetlane na pulpicie programu oraz powiadomienia rozsyłane mailem dadzą znać wszystkim zainteresowanym osobom o zbliżającym się terminie przydziałów.

Zyskasz niepodważalne świadectwa pobrań na wypadek kontroli, znacznie wygodniejsze niż papierowe pokwitowania, które stają się nieczytelne, trudno latami je archiwizować i łatwo je zagubić.

zarządzanie sprzętem i odzieżą BHP w firmie program
Oprogramowanie BHP - trzy proste kroki

Jakie firmy najwięcej zyskają z oprogramowaniem BHP?

Program do rozliczania odzieży BHP jest przeznaczony dla firm, które regularnie zaopatrują swoich pracowników w należne im, wymagane prawem środki ochrony. Z programu najczęściej korzystają pracownicy działów BHP w branżach:

firmy produkcyjne

firmy energetyczne​

firmy budowlane

agencje ochrony mienia​

W każdym z tych przedsiębiorstw program do obsługi magazynu BHP pomoże ułożyć harmonogram wydawania odzieży roboczej i środków ochrony oraz zapewni bezbłędne i bardzo szybkie przydziały pracownikom. Uniknie nadmiarowych pobrań i przypomni zapominalskim.

Masz już dość ręcznej ewidencji BHP i chcesz ją uporządkować, zanim będzie za późno?

Kłopoty specjalistów ds. BHP wynikają z prowadzenia ewidencji opartej na przestarzałych, papierowych kartotekach. Arkusze Excel także na długo nie rozwiązują problemu i wraz z ilością pracowników i sortów lubią się komplikować i zapychać. W razie wypadku ciężko jest odszukać w archiwum dowody zaopatrzenia pracownika w wymagane środki ochronne świadczące o spełnieniu przez pracodawcę swoich obowiązków. 

Ręczne sporządzenie harmonogramu przydziałów BHP jest żmudne i zajmuje bardzo dużo cennego czasu, a Tobie wciąż brakuje szybkiego wglądu w stany magazynowe, historię pobrań i najbliższe przydziały. Jako osoba odpowiedzialna odczuwasz presję, że nie zdążysz na czas wyliczyć zapotrzebowania i nie dokonać zakupu.

Niezwykle uciążliwe jest pilnowanie rozmiarówki odzieży BHP, która dodatkowo komplikuje wyliczenia.

Jeśli nie wywiążesz się ze swoich obowiązków i nie wyposażysz pracownika w środki ochrony BHP, to zwiększasz ryzyko wypadku, za który możesz być odpowiedzialny.

Niestety, problemem w dziale BHP jest nieuczciwe zachowanie niektórych pracowników. Przychodzą częściej po odzież BHP, a z powodu braku ewidencji możesz powtórnie wydać im coś, co się nie należy. W skali roku i w dużej firmie przekłada to się na całkiem spore, niepotrzebne wydatki. Dzięki temu oprogramowaniu bez problemu ukrócisz takie praktyki.

Jak działa program BHP do ewidencji odzieży roboczej?

Dostajesz prosty w nauce i obsłudze program BHP.

1

Program do BHP dostosowany jest do potrzeb firmy. Tworzysz kartoteki osobowe oraz środków ochrony BHP. Komponujesz harmonogramy wydawania odzieży roboczej, zapotrzebowania i przydziały zgodnie z terminami jej wymiany.

2

Zapewnisz sobie niepodważalne pokwitowanie wydań i odbioru środków i odzieży BHP na wypadek kontroli dzięki kartom pracowniczym RFID, a nie nieczytelnie podpisanym dokumentom. Nie musisz obawiać się, że pracownicy nadużyją Twojego zaufania i pobiorą odzież w nadmiarze.

3

Program sam wysyła mailem alerty i powiadomienia o przydziałach. Już nie musisz martwić się, że dział zakupów nie dostanie na czas informacji o zapotrzebowaniu, równocześnie ograniczysz zbędne stany magazynowe.

4

Dane do programu wprowadzasz bez problemu i nie musisz kończyć informatyki, aby tego dokonać. Cześć danych możesz skopiować wprost z Excela.

5

Zmniejszysz prawdopodobieństwo wypadków pracowników, ludzkich nieszczęść i kosztownych kar, a równocześnie swoją pracę wykonasz nie uciążliwie i z satysfakcją.

6

Wyeliminujesz nadużycia i nieuzasadnione wydania odzieży BHP dzięki ścisłej i automatycznej kontroli przez program.

Nie musisz zmagać się z BHP. Będziesz miał czas na inne obowiązki

Cyfrowe kartoteki osobowe, rozmiary sortów oraz środków BHP

Prowadź kartoteki osobowe oraz przypisuj im stanowisko pracy i rozmiary odzieży BHP.

Prowadź kartotekę magazynową BHP wraz z rozbiciem na rodzaje i grupy asortymentu oraz na rozmiary ubrań.

Autoamatyczne harmonogramy, zapotrzebowania i przydziały BHP

Program BPH automatycznie przygotuje Tobie zapotrzebowania dla poszczególnych pracowników oraz harmonogramy przydziałów BHP.

Program przedstawi prognozę zapotrzebowania dla całej firmy, aby móc
z wyprzedzeniem zaplanować korzystne zakupy.

Potwierdzanie pobrań kartami zbliżeniowymi zamiast papierowych kwitów

Pracownik autoryzuje każde pobranie odzieży zbliżając swoją kartą identyfikacyjną RFID do czytnika. Nie ma potrzeby prowadzenia papierowych rejestrów.

Dokument wydania jest
zapamiętywany w systemie, a Ty masz podgląd, co już zostało wydane pracownikowi, a co ma jeszcze zostać wydane.

Automatyczne alerty i przypomnienia mailem o przydziałach

Alerty wyświetlające się na pulpicie przypomną Ci o datach wydania oraz asortymencie przysługującemu danemu pracownikowi.

Alerty są również automatycznie przesyłane mailem do wybranych osób.

Łatwa w obsłudze aplikacja mobilna ułatwia przydziały BHP dzięki kodom kreskowym

Aplikacja mobilna znacznie przyspiesza wydawanie sortów. Dzięki skanerom kodów kreskowych unikniesz pomyłek wydania innego rozmiaru. Uzyskasz zawsze zgodne stany magazynowe.

Czytnik mobilny potrafi pracować także poza magazynem więc pracownicy mogą pobierać środki BHP tuż obok swojego stanowiska pracy, np. na budowie. 

Zamiast ryzykować zacznij wdrożenie już teraz!

Czy jesteś przygotowany na utratę kwoty min. 30 tysięcy złotych? (tyle wynosi kara za stwierdzenie nieprawidłowości w środkach ochrony osobistej i odzieży roboczej) i dodatkowo na koszty ewentualnego odszkodowania w razie wypadku pracownika?

Zamiast ryzykować, poświęć kilkanaście godzin na wdrożenie nowoczesnego oprogramowania i pozbądź się swoich problemów raz i na zawsze. Przekieruj swoją energię na bardziej efektywne działania. Wprowadzenie danych do programu nie jest trudne. Jeżeli posiadasz kartoteki pracowników spisane w Excelu lub w pliku tekstowym, to bez trudu jest zaimportujesz. 

Każdy dzień zwłoki to ryzyko wypadku Twojego pracownika, za którego to Ty bierzesz odpowiedzialność. To nie tylko groźba kary w razie kontroli, ale też potężne odszkodowanie, którego nie zapłaci za Ciebie ubezpieczyciel.

Jeśli masz problemy z zarządzaniem i przydzielaniem odzieży i sprzętu BHP, przetestuj bezpłatnie system Narzędziownia. Nasz program z modułem BHP pomoże Ci dokładnie ewidencjonować odzież roboczą, dzięki czemu będziesz mieć nad nią całkowitą kontrolę, oraz odzyskasz masę czasu.

Uzyskaj darmowy dostęp do programu