Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Program do magazynu części zamiennych

Sprawdzone rozwiązanie do magazynu części zamiennych dla służb utrzymania ruchu: stany minimalne pod kontrolą, monitoruj zużycie, zredukuj koszty zakupów i eksploatacji

ewidencja kosztów gospodarki narzędziowej

Szukasz programu do zarządzania magazynem części zamiennych, magazynu serwisowego lub innego podręcznego w Twojej firmie produkcyjnej? Program Narzędziownia ułatwi pracę, ograniczy ryzyko przestoju produkcji z powodu braków z zaopatrzeniu oraz wyliczy koszty pobieranych materiałów do utrzymania maszyn. Praca bez specjalistycznego oprogramowania niepotrzebnie zwiększa ryzyko braku części zamiennych i wydatki na utrzymanie stanów magazynowych.

Zarządzanie magazynem części zamiennych i materiałów

Ten łatwy w obsłudze i wdrożeniu program pomoże Twoim służbom utrzymania ruchu w:

Zakupach, magazynowaniu i wydawaniu części zamiennych: szybko i bezbłędnie zarejestruje ruchy magazynowe za pomocą skanerów i terminali magazynowych i autoryzuje osoby, które pobierają części i narzędzia.

Kontroli stanów magazynowych: prześle Ci alerty w programie i na e-maila w momencie wystąpienia stanów minimalnych i konieczności dokonania niezbędnych zakupów.

Optymalizacji zapasów: dzięki czemu unikniesz nadmiernych zapasów i niedoborów.

Identyfikacji części wolno rotujących: odblokuje złogi magazynowe, które zajmują przestrzeń magazynową i bezproduktywnie zamrażają kapitał.
Lokalizacji części: uporządkuje magazyn, ułatwi wyszukiwanie i identyfikację części w magazynie. Ograniczy uciążliwe pomyłki. Braki ujawnione dopiero w momencie awarii mogą zatrzymać produkcję.
Historii napraw: będziesz miał łatwy dostęp do szczegółowych informacji o naprawach maszyn, zużyciu części, materiałów i kosztów z tym związanych.
Zarządzaniu dokumentacją: przechasz w jednym miejscu cyfrowe kopie instrukcji obsługi, DTR, kart gwarancyjnych i innych dokumentów związanych z częściami, narzędziami i maszynami.
Rzetelności prowadzenia magazynu: łatwo poprowadzisz okresową weryfikację inwentaryzacji, sprawdzisz zgodność stanów i unikniesz ryzyka przestoju na wypadek awarii.

Program Narzędziownia jest łatwy w obsłudze, co potwierdza ponad 1000 użytkujących go firm. Dostosowany jest do potrzeb przemysłu i produkcji, a dzięki dodatkowym modułom łatwo możesz go dopasować do swoich wymagań.

Jeśli szukasz sposobu na usprawnienie zarządzania magazynem części zamiennych i zwiększenie efektywności służb utrzymania ruchu, program Narzędziownia jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Dodatkowo otrzymasz w jednym miejscu wszystkie narzędzia, kontrolę kosztów zakupów, zużycia, napraw i eksploatacji.

Dowiedz się więcej o programie Narzędziownia >>

Co zmieni wprowadzenie programu do ewidencji części zamiennych?

Zwiększenie produkcji: Dzięki minimalizacja przestojów i awarii maszyn.
Redukcję kosztów: Unikanie kosztownych nadwyżek w magazynie, napraw i strat wywołanych przestojami.
Poprawę bezpieczeństwa: Zapewnienie bezpiecznego i niezawodnego działania maszyn.

Wzrost satysfakcji pracowników: Szybka dostępność niezbędnych części do napraw i brak pośpiechu i stresu.

 

Dowiedz się więcej o programie Narzędziownia >>

Pamiętaj! Inwestycja w program do zarządzania magazynem części zamiennych to inwestycja, która zwróci się wielokrotnie w postaci oszczędności czasu, pieniędzy i poprawy efektywności produkcji.

Skuteczna ewidencja części zamiennych przez system magazynowy

Nasz program Narzędziownia pozwoli Ci na zarządzanie magazynem części zamiennych, monitorowanie stanów minimalnych i maksymalnych, rejestrowanie dostaw, generowanie zapotrzebowań i kontrolę nad zużyciem z rozbiciem na maszyny, pracowników i linie produkcyjne.

Ułatwi ustalenie, które części znajdujące się na magazynie nie rotują od dłuższego czasu lub są częścią maszyn, których w firmie w ogóle już nie ma. Takie części zajmują tylko niepotrzebnie miejsce w magazynie.

Części krytyczne do utrzymania produkcji będą skatalogowane i łatwo dostępne w każdej chwili, aby służby utrzymania ruchu miały do nich łatwy dostęp.

Pracownicy utrzymania ruchu i serwisu powinni, dla własnego dobra, upewnić się, że wdrażany w ich przedsiębiorstwie system ma następujące funkcje:
raportowanie lub wysyłanie drogą e-mailową do osób za to odpowiedzialnych alertów o osiągnięciu minimalnych stanów magazynowych,
automatyczne generowanie zapotrzebowania magazynowego na podstawie osiągniętych stanów minimalnych części i materiałów,
zbieranie ofert i archiwum ofert, umożliwiające szybkie znalezienie dostawcy w zależności od potrzebnej części,
generowanie zamówień do dostawców i zautomatyzowane rozliczanie przychodzących od nich dostaw,
inwentaryzację bieżących stanów magazynowych,
obsługę terminali magazynowych korzystających z kodów kreskowych lub RFID,
identyfikację pracowników kartą zbliżeniową umożliwiającą rozliczenie osób pobierających części, materiały i narzędzia.

Jak przyspieszyć zarządzanie magazynem części zamiennych?

Kody kreskowe handlowe EAN-13 i przemysłowe, kody QR i znaczniki RFID przyspieszają pracę z częściami zamiennymi i minimalizują pomyłki w ich ewidencji. 

Program Narzędziownia zapisuje każde pobranie części z magazynu przez odczytanie kodu kreskowego terminalem magazynowym (kolektorem danych) lub skanerem kodów kreskowych. Nie ma miejsca na pomyłkę, a więc zawsze znasz precyzyjne stany magazynowe.

RFID to kolejny po kodach kreskowych krok w ewolucji identyfikacji majątku. Znaczniki RFID odczytywane są zbliżeniowo, nawet przy braku wzrokowego kontaktu czytnika z tagiem. Zabrudzenie chipa RFID nie wpływa na jakość odczytu i jest odporny na środki chemiczne i zapylenie.

Praca magazyniera sprowadza się do:

  1. Odczytania karty zbliżeniowej pracownika pobierającego części.
  2. Zeskanowania kodu kreskowego, QR lub znacznika RFID oznakowanych części.
czytnik RFID UHF identyfikacja karta zbliżeniowa

Program Narzędziownia dostarczy Ci informacji kto, kiedy i dlaczego pobrał dane części i materiały oraz na jakim stanowisku roboczym lub maszynie je zużył. Umożliwi dokładną analizę zużywanych części oraz obliczenie kosztów związanych z eksploatacją maszyn.

Uzyskaj darmowy dostęp do programu

Zarządzanie magazynem części zamiennych kluczowe dla ciągłości produkcji

Absolutną podstawą program do magazynu części zamiennych jest możliwość określenia stanów minimalnych, aktualnego zapasu części, priorytetów w zaopatrzeniu oraz rozliczenie kosztów zużytych części i materiałów.

Dzięki temu wyeliminujesz przestoje w produkcji, podniesiesz konkurencyjność firmy, a co za tym idzie – wyższe zyski.
W ostatnich latach na pozycję lidera wysuwają się systemy wzbogacone o technologię RFID, która jest milowym krokiem w optymalizowaniu wszystkich procesów magazynowych.

Zwiększ produktywność działu utrzymania ruchu i zminimalizuj ryzyko kosztownych przestojów produkcji. Poznaj program Narzędziownia.