Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Jak firma Elektra Realizacje zmniejszyła zużycie tarcz szlifierskich o 75% dzięki dokładnej ewidencji?

ZASIĘG WDROŻENIA

ŚRODKÓW TRWAŁYCH
0
PRACOWNIKÓW
0

ELEKTRA REALIZACJE Sp. z o.o. to prężnie działająca firma z branży elektrycznej, która zajmuje się budową sieci elektroenergetycznych, instalacji elektrycznych, systemów SWiN, SSP oraz świadczy usługi HDS, usługi koparko – ładowarką oraz podnośnikami koszowymi.

Korzyści po wdrożeniu systemu Narzędziownia

Stworzenie wydajnej narzędziowni i szybkie wydawanie zwrotów

Wdrożenie technologii RFID przyspieszyło identyfikację oraz wydawanie narzędzi

Uporządkowanie kartoteki usprawniło wykonywanie codziennych obowiązków 

Koniec z poszukiwaniami narzędzi przez pracowników, które zajmowały cenny czas

Z czym borykała się firma ELEKTRA REALIZACJE SP. Z O.O.​ przed wdrożeniem zmian?

Ewidencja narzędzi praktycznie nie istniała

Właśnie to było źródłem największych problemów w gospodarce narzędziowej w firmie ELEKTRA REALIZACJE. Brak ewidencji powodował zbędny chaos przy realizacji zleceń oraz niewyjaśnione zaginięcia narzędzi, co ostatecznie skutkowało stratami finansowymi.

Brak narzędzi dostępnych na czas

Pracownicy musieli poszukiwać sprzętu i narzędzi, a to odciągało ich od bieżącej pracy. W szukaniu narzędzi nie pomagał im brak magazynu, w którym przynajmniej część z tych narzędzi mogłaby być przechowywana.

Największym wyzwaniem elektronarzędzia - to ich najczęściej brakowało

Jeśli już znalazły się na terenie firmy, to nie nadawały się do użytku – były niesprawne lub rozładowane. Brak informacji o ich stanie uniemożliwiał ich terminową naprawę lub serwis.

Firma ELEKTRA REALIZACJE uznała, że zakup systemu był konieczny, aby nie dopuszczać do dalszej dezorganizacji firmy. Firma zdecydowała się na zakup Systemu Narzędziownia z modułami, które dobrane zostały na podstawie rozmów ze specjalistami PWSK.

Dlaczego Elektra Realizacje zdecydowała się na System Narzędziownia?

Wdrożenie programu wymagało odpowiedniego przygotowania załogi na nadchodzące zmiany. Wiele lat funkcjonowania w starym systemie stworzyło przyzwyczajenia wśród pracowników, jednak z każdym kolejnym etapem wdrożenia sytuacja ulegała poprawie. Co więcej, wprowadzenie programu do firmy nie zaburzyło codziennej pracy i przebiegło bardzo sprawnie.

„Wykorzystanie technologii RFID w programie Narzędziownia pomaga w identyfikacji narzędzi i uzupełnia idee magazynu”

Lech Milczarczyk, Prezes Zarządu, Elektra Realizacje

Gospodarowanie narzędziami w firmie musiało się zmienić z powodu wspomnianych wcześniej problemów, które przede wszystkim odbijały się na wydłużaniu czasu pracy. Elektra Realizacje poszukiwała na rynku rozwiązań, które byłyby w stanie pomóc. W przetestowanej wersji demo Systemu Narzędziownia dostrzegli trzy najważniejsze dla siebie korzyści, na podstawie których zdecydowali, że znaleźli rozwiązanie odpowiadające ich potrzebom.

Prezes Zarządu Elektra Realizacje, Pan Lech Milczarczyk wymienił kolejno trzy, najistotniejsze dla niego korzyści:

  • Szybkość wydawania i wsparcie dla technologii RFID
  • Intuicyjne oprogramowanie – łatwe wyszukiwanie w kartotece
  • Brak zbędnych przycisków i nadmiaru funkcji

Jak wygląda sytuacja firmy po wdrożeniu?

1

Usprawnienie wykonywania codziennych czynności

Poza technologią RFID, duży wpływ na sprawne wykonywanie codziennych obowiązków miają również: czytelna kartoteka magazynowa, obsługa magazynu materiałów oraz dobrany przez specjalistów PWSK kolektor danych RFID wraz z aplikacją mobilną, który pozwala również na odczyt kodów kreskowych.

2

Koniec z problemami ze znalezieniem narzędzi

W niepamięć odeszły sytuacje, kiedy pracownicy szykując się rano do pracy mieli problem ze znalezieniem narzędzi niezbędnych im w danym dniu. Obecnie, same przeorganizowanie magazynu wraz z wdrożonym programem, powoduje zwiększenie ilości sprawnych narzędzi.

3

Zmiana podejścia pracowników do firmowego mienia

Nowy system identyfikacji narzędzi wpłynął na podejście pracowników do firmowego mienia, pracownicy są bardziej zainteresowani sprzętem, który oddają i przekazują na ich temat więcej informacji, dzięki czemu firma może na bieżąco planować naprawy i zakupy nowych narzędzi oszczędzając czas i pieniądze.

4

Dalsze usprawnianie procesów dzięki pakietowi wsparcia APG

Elektra Realizacje korzysta z Pakietu Wsparcia APG, dzięki czemu może liczyć na stały kontakt i wsparcie specjalistów PWSK. Pakiet APG pozwala stale korzystać z najnowszych wersji i usprawnień w programie, co przełoży się nad dalsze usprawnianie procesów w firmie.

Elektra Realizacje dzięki Systemowi Narzędziownia odnotował 4-krotny spadek zużycia tarcz szlifierskich, dzięki szczelnej i dokładnej ewidencji narzędzi i materiałów.

Dowiedz się, jak odmienić swoją gospodarkę narzędziową

Pobierz darmowego e-booka i dowiedz się:
Poradnik jak zarządzać narzędziami i majątkiem firmy