Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Karty i breloczki zbliżeniowe RFID

Poznaj zalety kart zbliżeniowych oraz breloków zbliżeniowych RFID.

Zbliżeniowe karty identyfikacyjne i breloczki RFID – to najskuteczniejszy sposób na szybką i szczegółową identyfikację osób, kontrolę dostępu i rejestrację czasu pracy. Dzięki nim wyeliminujesz papierowe kwity i dokumenty. Zautomatyzujesz obsługę pracowników.

Zalety kart zbliżeniowych RFID

Karty zbliżeniowe RFID są uniwersalnym nośnikiem danych w postaci karty plastikowej z umieszczonym wewnątrz układem elektronicznym. Znajdują zastosowanie przy:

identyfikacji osób,
ewidencji i inwentaryzacji narzędzi i maszyn,
Karty RFID mają rozmiar i wygląd zbliżony do tradycyjnych kart plastikowych. Zalety kart RFID to:
kontrola bezdotykowa (transpondery są wykrywane i rozpoznawane bez fizycznego kontaktu z czytnikiem RFID),
karta RFID nie zużywa się,
karty RFID nie potrzebują własnego źródła zasilania,
kart praktycznie nie można podrobić,
są trwałe i bezobsługowe,

eliminują ręczne, nieczytelne podpisy i przyspieszają obsługę pracowników.

Zobacz jak w praktyce wykorzystać zbliżeniowe karty RFID
do przyspieszenia operacji magazynowych

Standardy kart RFID

Obecnie cały system identyfikacji na świecie oparty jest o tagi (chipy) RFID w standardach:

RFID Unique – najstarsza i najbardziej rozpowszechniona technologia RFID wykorzystywana głównie do identyfikacji pracowników i kontroli czasu pracy. Zasięg odczytu do 5cm.

RFID Mifare – w tej technologi istnieje możliwość zapisu do tagu pewnej niewielkiej ilości danych. Zastosowanie głównie w systemach identyfikacji osób, kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy. Zasięg odczytu do 10cm.

RFID UHF – najnowsza technologia. Zasięg od 1 centymetra do 20 metrów w zależności od konfiguracji. Tagi posiadają 4 rodzaje banków pamięci, które można oddzielnie programować oraz szyfrować hasłami. Zastosowanie jest wszechstronne: identyfikacja przedmiotów, śledzenie osób i przedmiotów w budynkach, identyfikowanie kontenerów, palet, ewidencja środków trwałych i wyposażenia, inwentaryzacja, systemy parkingowe.

Zobacz chipy i karty RFID w naszym sklepie

Wykorzystaj karty RFID z Systemem Narzędziownia

Zobacz jak usprawnić procesy wykorzystując karty RFID w pracy z Systemem Narzędziownia. Zwiększ efektywność zarządzania majątkiem!