Bezobsługowe Systemy Parkingowe – Szlabany – Automatyka | RFID

Bezobsługowe systemy parkingowe przy użyciu technologii zbliżeniowej RFID UHF znalazły swoje zastosowanie na parkingach należących do większych i mniejszych osiedli mieszkaniowych, w biurowcach i na terenach przemysłowych.

Czytaj również automatyczny system parkingowy.

Jeżeli jesteś właścicielem lub administratorem powyższych i zastanawiasz się nad redukcją kosztów związanych z obsługą parkingów, odzyskaniem powierzchni parkingowej i kontrolą wjazdu – sprawdź ile możesz zyskać na instalacji bezdotykowego systemu kontroli dostępu. Dowiedz się więcej jak inni na tym zyskali.

bezobsługowe systemy parkingowe, szlabany automatyczne i centrala sterująca

Zalety zastosowania technologii RFID UHF w systemach parkingowych

Dzięki zastosowaniu technologii RFID, cały system parkingowy jest praktycznie bezobsługowy. Osoba wjeżdżająca na teren parkingu (lub wyjeżdżająca) musi mieć w aktywną kartę zbliżeniową RFID dalekiego zasięgu  (w pojeździe w pobliżu szyby) lub naklejoną specjalną etykietę na przedniej szybie pojazdu.

W chwili gdy automatyczne systemy parkingowe odczytują aktywny znacznik, centrala sterująca zezwala na wjazd automatycznie podnosząc szlaban lub otwierając bramę wjazdową. Użytkownik nie musi nawet wysiadać z pojazdu, ani otwierać szyby celem zbliżenia karty do czytnika.

W innym przypadku wjazd na teren parkingu (lub wyjazd z terenu parkingu) jest niemożliwy bez zezwolenia osoby kontrolującej (np. pracownika ochrony).

etykieta na szybkę pojazdu, kontrola wjazdu, system parkingowy

Tag RFID UHF naklejany na szybie pojazdu ma tą przewagę nad kartą, że  praktycznie niemożliwe jest jego usunięcie bez uszkodzenia znacznika. Daje to możliwość dokładniejszej kontroli użytkowników parkingu, uniemożliwiając pożyczanie karty zbliżeniowej innemu kierowcy.  Odciąża także użytkownika pojazdu każdorazowego zbliżania karty do szyby pojazdu przy wjeździe, na co pozwalają bezobsługowe systemy parkingowe.

Bezobsługowy system parkingowy – korzyści finansowe i wygoda

Instalacja systemu na płatnym parkingu osiedlowym umożliwia całkowitą ściągalność opłat. Jeżeli osoba korzystająca z parkingu nie zapłaciła opłaty miesięcznej, a minął termin ważności, karta zbliżeniowa (lub chip RFID) zostaje zablokowana w systemie uniemożliwia wjazd na parking.

parking kontrola dostępu, bezobsługowe systemy parkingowe

Bezobsługowe systemy parkingowe możesz nabyć u nas dzięki naszej współpracy z bezpośrednimi dostawcami sprawdzonych systemów kontroli dostępu na parkingach:

  • uzyskasz sprawdzone szlabany, które charakteryzują się bezawaryjnością, minimalizując ryzyko napraw ze względu na zużycie szlabanu
  • istnieje możliwość zamontowania dodatkowych akcesoriów bezpieczeństwa takich jak pętla indukcyjna, kolczatka, oświetlenie, sygnalizacja
  • możliwe jest uruchamianie szlabanu za pomocą kart bliskiego zasięgu (HF), szyfratora, przycisku i pilota rejestrowalnego
  • rozbudowa systemu o dodatkowe oprogramowanie kontroli dostępu, rejestracji wjazdu lub wejścia

Zobacz w sklepie RFID z czego budować bezobsługowe systemy parkingowe

Dowiedz się również więcej – Systemy RFID.

Pobierz PDF - Jak ulepszyć gospodarkę narzędziową w Twojej firmie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymywania materiałów szkoleniowych i informacyjnych, również w postaci newslettera.
Zapoznałem się z Polityką prywatności i możliwością usunięcia moich danych z zasobów PWSK.

Materiały zostaną wysłane mailem