• biuro@pwsk.pl
  • +48 32 279 17 83
Brak produktów w koszyku.

Program do ewidencji środków trwałych

Czy ewidencja środków trwałych musi być tak chaotyczna?

Przedsiębiorstwa i instytucje wydają każdego roku setki tysięcy lub miliony złotych na zakup środków trwałych i wyposażenia. Co się z nimi dzieje po wprowadzeniu do ewidencji księgowej? Nie każda firma posiada odpowiedni system kontroli ich dalszego użytkowania przez pracowników, jego aktualnej lokalizacji, stanu technicznego i kosztów eksploatacji.

informacja-ikona-pwsk
Ustawowy obowiązek ewidencji środków trwałych obejmuje całość majątku związanego z wykonywaną działalnością. Dotyczy każdego, kto w swojej działalności korzysta ze środków trwałych. Jednak ewidencja nie musi być wyłącznie przykrym obowiązkiem. Dobrze prowadzona, w prostym w obsłudze programie może stać się dla przedsiębiorstwa źródłem wielu korzyści i znacznych oszczędności niezależnie od branży.

Czym jest program do ewidencji środków trwałych?

Program do ewidencji środków trwałych przedsiębiorstwa

Program do ewidencji środków trwałych firmy PWSK to wielomodułowy system umożliwiający zarządzanie zasobami firmy.

Nie jest to system finansowo-księgowy rozliczający sam zakup i amortyzację, ale narzędzie do dalszego zarządzania majątkiem, kontrolą jego stanu, lokalizacji i eksploatacji aż do momentu likwidacji. Nie konkuruje więc z system ERP lub FK, lecz doskonale je uzupełnia.

Program do zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa służy za zintegrowaną kartotekę całego majątku firmy. Dostarcza kompletną wiedzę o zakupach i użytkowaniu środków trwałych w jednym miejscu. Pozwala śledzić drogę każdego środka trwałego w przedsiębiorstwie, poczynając od momentu zakupu, przez eksploatację i naprawy, aż po likwidację.

Kartoteka środków trwałych w programie PWSK
Chcąc zapanować nad chaosem związanym z ewidencją licznych środków trwałych, posiadanie takiej wiedzy jest bezcenne.

Poznaj System do ewidencji środków trwałych

Co osiągniesz z pomocą systemu do zarządzania majątkiem firmy PWSK?

Odnajdziesz każdy środek trwały jednym kliknięciem

Dzięki modułowi lokalizacji dostęp do informacji o aktualnym położeniu przedmiotu i jego obecnym użytkowniku sprowadza się do jednego kliknięcia.

Zyskasz pełną kontrolę

Program posiada rozbudowany moduł raportowania o stanach, obrotach, kosztach i przesunięciach środków trwałych.

Zaoszczędzisz pieniądze oraz czas pracowników

Dzięki wykorzystaniu technologii RFID, wykonasz inwentaryzację majątku nawet 10 razy szybciej.

Permanentnie zabezpieczysz środki trwałe

Przy pomocy kodów kreskowych lub wytrzymałych chipów RFID.

Nie zapomnisz o żadnym istotnym terminie

Program do środków trwałych na bieżąco śledzi terminy gwarancji, legalizacji, ubezpieczeń, przeglądów, leasingu, serwisowania, napraw.

Ograniczysz kradzieże i wyegzekwujesz szanowanie majątku

Niezawodny moduł kartotek osobowych oraz inwentarzowych ułatwia śledzenie drogi pokonywanej przez środki trwałe i pozwala bezbłędnie wytypować osoby odpowiedzialne za dany majątek.

Zewidencjonujesz koszty

Z pomocą modułu eksploatacji i likwidacji sprawnie określisz kluczowe miejsca powstawania kosztów (MPK) oraz zredukujesz niepotrzebne wydatki na środki trwałe.

Program do zarządzania majątkiem firmy – dla kogo?

System do zarządzania majątkiem firmy (z angielskiego EAM – Enterprise Asset Management – zarządzanie majątkiem przedsiębiorstwa) sprawdzi się zarówno w małych oraz średnich działalnościach, jak i międzynarodowych korporacjach posiadających wiele oddziałów rozsianych na terenie całego kraju, a nawet świata.

Praktyka pokazuje, że bez problemu radzi sobie z zarządzaniem tysiącami środków stałych rozmieszczonych w ponad 200 oddziałach firmy. Koszt wdrożenia systemu jest uzależniony od rozmiaru przedsiębiorstwa, a sam system jest skalowalny – rozrasta się wraz z rozwojem Twojej działalności.

Program wyróżnia bezproblemowa integracja z systemami ERP i programami FK, a także kompatybilność z plikami Excel oraz PDF.
Dotychczas program do zarządzania majątkiem został z powodzeniem wdrożony w firmach produkcyjnych, budownictwie, energetyce, lotnictwie, hotelach, szpitalach, archiwach, sądach, placówkach oświaty, biurach, urzędach.

Zasada działania naszego systemu do zarządzania majątkiem firmy

Na program do ewidencji środków trwałych produkcji PWSK składają się 3 elementy: oprogramowanie zarządzające, oznakowanie majątku, oraz czytniki.
1

Oprogramowanie zarządzające, czyli mózg operacji.

Pierwszym krokiem przy wdrażaniu systemu jest zasilenie oprogramowania danymi o aktualnie posiadanych środkach trwałych. Pomocne jest skorzystanie z modułu automatycznego importu danych. W tym przypadku odpowiednie dane są kopiowane z Excela, SAP–a lub programu księgowego.

Dzięki modułowi importu danych zaoszczędzisz wiele czasu, jeżeli jednak nie posiadasz elektronicznego spisu kartotek, to program pomoże Ci je sprawnie wprowadzić od podstaw.

2

Aby czymś zarządzać, trzeba to trwale i dokładnie oznaczyć.

Drugim krokiem w kierunku pełnej kontroli nad majątkiem jest jego jednoznaczne oznakowanie.

Metoda znakowania jest uzależniona od rodzaju środka trwałego; materiału z którego jest wykonany, rozmiaru, oraz warunkach, w których się znajduje.

Nasze doświadczenie płynące ze wdrożeń w ponad 1000 instytucjach pozwoli nam trafnie dobrać odpowiednie znaczniki, które zapewnią czytelne oznakowanie przez cały cykl życia majątku Twojej firmy. W tym celu wykorzystujemy szeroką gamę kodów kreskowych, etykiet inwentaryzacyjnych oraz nowoczesnych chipów RFID.

3

Czytnik mobilny – narzędzie, które zaoszczędzi Twój czas i ograniczy wysiłek.

Ostatnim komponentem systemu jest czytnik mobilny (kolektor danych). Czytnik mobilny to urządzenie wyposażone w skaner kodów kreskowych, a w wersji RFID także skaner chipów wykorzystujących tę technologię.

Zaletą użycia znaczników RFID jest brak konieczności precyzyjnego namierzania chipa skanerem – wystarczy, aby chip znalazł się w jego pobliżu. Skaner jest w stanie odczytać dziesiątki chipów RFID na sekundę.

Czytnik pozwala na komfortowe przeprowadzanie ewidencji na całym terenie przedsiębiorstwa. Dzięki oprogramowaniu Mobilny Magazynier i Inwentaryzator zainstalowanemu na urządzeniu sprawnie przeprowadzisz operacje przesunięcia środków pomiędzy użytkownikami lub inwentaryzację środków trwałych nie znajdując się w pobliżu komputera z główną bazą danych oprogramowania

Umiejętnie wdrożony program do ewidencji środków trwałych jest źródłem licznych ułatwień i oszczędności. Jest wręcz niezbędny w dużych organizacjach. Obsługa systemu jest bardzo prosta, a samo wdrożenie zajmuje mało czasu.

Dzięki cenie dostosowanej do rozmiarów przedsiębiorstwa zwraca się zazwyczaj w ciągu 3 miesięcy, a jego funkcje procentują przez lata.

Ewidencjonuj środki trwałe łatwo i dokładnie

Poznaj system do ewidencji majątku i środków trwałych, który ułatwi Ci pracę.

Gospodarka magazynowa w firmie - darmowy ebook

Sprawdź czy
Program Narzędziownia
jest dla Ciebie!

  • Pobierz demo programu wersję 3.8
  • Pobierz ebooka i poznaj wypróbowane praktyki zarządzania majątkiem.