Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Program do ewidencji środków trwałych

Kontroluj swoje środki trwałe, położenie i osoby odpowiedzialne

Program do ewidencji środków trwałych służy za zintegrowaną kartotekę całego majątku firmy. Pozwala śledzić drogę każdego środka trwałego w przedsiębiorstwie, poczynając od momentu zakupu, przez jego eksploatację i naprawy, aż po likwidację. Nie konkuruje z system ERP lub FK, lecz doskonale je uzupełnia.

informacja-ikona-pwsk
Ustawowy obowiązek ewidencji środków trwałych obejmuje całość majątku związanego z wykonywaną działalnością. Dotyczy każdego, kto w swojej działalności korzysta ze środków trwałych.

Program do ewidencji środków trwałych doskonale współpracuje z ułatwiającymi pracę czytnikami etykiet przyspieszając pracę

Co osiągniesz z pomocą systemu do zarządzania środkami trwałymi?

Zyskasz pełną kontrolę nad kosztami

Program posiada rozbudowany moduł raportowania o stanach, obrotach, kosztach i przesunięciach środków trwałych.

Trwale oznaczysz i zabezpieczysz środki trwałe, aby zawsze prawidłowo je rozpoznać

Przy pomocy kodów kreskowych, QR lub wytrzymałych chipów RFID trwale oznaczysz każdy środek trwały. Nasz program do ewidencji środków trwałych współpracuje z technologią RFID.

Odnajdziesz każdy środek trwały jednym kliknięciem w kartotece systemu

Ewidencja środków trwałych prowadzona z modułem lokalizacji zapewni Ci dostęp do informacji o aktualnym położeniu przedmiotu i jego obecnym użytkowniku.

Zaoszczędzisz pieniądze oraz czas pracowników

Dzięki wykorzystaniu technologii RFID, wykonasz inwentaryzację majątku nawet 10 razy szybciej, niż tradycyjną metodą. 

Nie zapomnisz o żadnym istotnym terminie

Program do środków trwałych na bieżąco śledzi terminy gwarancji, legalizacji, ubezpieczeń, przeglądów, leasingu, serwisowania, napraw.

Ograniczysz kradzieże i wyegzekwujesz poszanowanie majątku

Niezawodny moduł kartotek osobowych oraz inwentarzowych ułatwia rozliczenie osób odpowiedzialnych za dany majątek.

Zlokalizujesz największe źródła kosztów Twoich środków trwałych

Z pomocą modułu eksploatacji i likwidacji sprawnie określisz kluczowe miejsca powstawania kosztów (MPK) oraz zredukujesz niepotrzebne wydatki na środki trwałe.

Dla kogo jest program do ewidencji środków trwałych?

Praktyka pokazuje, że oferowany przez nas program do ewidencji majątku firmy, środków trwałych, wyposażenia i materiałów bez problemu radzi sobie z zarządzaniem tysiącami środków trwałych rozmieszczonych w ponad 200 oddziałach firmy. Koszt wdrożenia systemu jest uzależniony od rozmiaru przedsiębiorstwa, a sam system jest skalowalny – rozrasta się wraz z rozwojem Twojej działalności.

Dotychczas nasz program do zarządzania majątkiem został z powodzeniem wdrożony w firmach produkcyjnych, budownictwie, energetyce, lotnictwie, hotelach, szpitalach, archiwach, sądach, placówkach oświaty, biurach, urzędach.

Prowadź łatwą ewidencję środków trwałych z programem Narzędziownia

Zasada działania systemu do środków trwałych Narzędziownia

Na program do ewidencji środków trwałych produkcji PWSK składają się 3 elementy: oprogramowanie zarządzające, oznakowanie majątku, oraz czytniki.

1

Oprogramowanie zarządzające

Pierwszym krokiem przy wdrażaniu systemu jest zasilenie oprogramowania danymi o aktualnie posiadanych środkach trwałych. Pomocne jest skorzystanie z modułu automatycznego importu danych. W tym przypadku odpowiednie dane są kopiowane z Excela, SAP lub programu księgowego.

Dzięki modułowi importu danych zaoszczędzisz wiele czasu, jeżeli jednak nie posiadasz elektronicznego spisu kartotek, to program pomoże Ci je sprawnie wprowadzić od podstaw.

2

Trwałe oznakowanie

Drugim krokiem w kierunku pełnej kontroli nad majątkiem jest jego jednoznaczne oznakowanie. Metoda znakowania jest uzależniona od rodzaju środka trwałego; materiału z którego jest wykonany, rozmiaru, oraz warunkach, w których się znajduje.

Nasze doświadczenie płynące ze wdrożeń w ponad 1000 instytucjach pozwoli nam trafnie dobrać odpowiednie znaczniki, które zapewnią czytelne oznakowanie przez cały cykl życia majątku Twojej firmy. W tym celu wykorzystujemy szeroką gamę kodów kreskowych, etykiet inwentaryzacyjnych oraz nowoczesnych chipów RFID.

3

Czytnik mobilny

Ostatnim komponentem systemu jest czytnik mobilny (kolektor danych). Czytnik mobilny to urządzenie wyposażone w skaner kodów kreskowych, a w wersji RFID także skaner chipów wykorzystujących tę technologię.

Zaletą użycia znaczników RFID jest brak konieczności precyzyjnego namierzania chipa skanerem – wystarczy, aby chip znalazł się w jego pobliżu. Skaner jest w stanie odczytać dziesiątki chipów RFID na sekundę.

Czytnik pozwala aby ewidencje środków trwałych przeprowadzone zostały komfortowo na całym terenie przedsiębiorstwa. Dzięki aplikacji mobilnej zainstalowanej na przenośnym skanerze sprawnie przeprowadzisz operacje przesunięcia środków pomiędzy użytkownikami lub inwentaryzację środków trwałych.

Firmy i instytucje wydają każdego roku setki tysięcy lub miliony złotych na zakup środków trwałych i wyposażenia. Nie każda firma posiada odpowiedni system kontroli ich dalszego użytkowania przez pracowników, jego aktualnej lokalizacji, stanu technicznego i kosztów eksploatacji, co powoduje mniej efektywne wykorzystanie posiadanego majątku.

pobierz demo narzędziownia

Kliknij i odbierz bezpłatny dostęp do DEMO Program Narzędziownia

15 dni bezpłatnego dostępu do Narzędziowni

dowiesz się w praktyce, jak łatwo działa program

przekonasz się, jak efektywne może być zarządzanie firmą budowlaną