Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Ewidencja środków trwałych - program Narzędziownia

Kontrolowana i szybka ewidencja środków trwałych.

Przedsiębiorstwa i instytucje wydają każdego roku setki tysięcy lub miliony złotych na zakup środków trwałych i wyposażenia. Nie każda firma posiada odpowiedni system kontroli ich dalszego użytkowania przez pracowników, jego aktualnej lokalizacji, stanu technicznego i kosztów eksploatacji.

informacja-ikona-pwsk
Ustawowy obowiązek ewidencji środków trwałych obejmuje całość majątku związanego z wykonywaną działalnością. Dotyczy każdego, kto w swojej działalności korzysta ze środków trwałych.

Czym jest program do ewidencji środków trwałych?

Program do ewidencji środków trwałych przedsiębiorstwa

Program do ewidencji majątku i środków trwałych firmy PWSK umożliwia zarządzanie zasobami firmy.

Program do zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa służy za zintegrowaną kartotekę całego majątku firmy. Pozwala śledzić drogę każdego środka trwałego w przedsiębiorstwie, poczynając od momentu zakupu, przez eksploatację i naprawy, aż po likwidację. Nie konkuruje z system ERP lub FK, lecz doskonale je uzupełnia.

Ewidencja środków trwałych z programem Narzędziownia w praktyce

Co osiągniesz z pomocą systemu do zarządzania majątkiem firmy PWSK?

Odnajdziesz każdy środek trwały jednym kliknięciem

Ewidencja środków trwałych prowadzona z modułem lokalizacji zapewni Ci dostęp do informacji o aktualnym położeniu przedmiotu i jego obecnym użytkowniku.

Zyskasz pełną kontrolę

Program posiada rozbudowany moduł raportowania o stanach, obrotach, kosztach i przesunięciach środków trwałych.

Zaoszczędzisz pieniądze oraz czas pracowników

Dzięki wykorzystaniu technologii RFID, wykonasz inwentaryzację majątku nawet 10 razy szybciej.

Permanentnie zabezpieczysz środki trwałe

Przy pomocy kodów kreskowych lub wytrzymałych chipów RFID. Nasz program do ewidencji środków trwałych współpracuje z technologią RFID.

Nie zapomnisz o żadnym istotnym terminie

Program do środków trwałych na bieżąco śledzi terminy gwarancji, legalizacji, ubezpieczeń, przeglądów, leasingu, serwisowania, napraw.

Ograniczysz kradzieże i wyegzekwujesz szanowanie majątku

Niezawodny moduł kartotek osobowych oraz inwentarzowych ułatwia śledzenie drogi pokonywanej przez środki trwałe i pozwala bezbłędnie wytypować osoby odpowiedzialne za dany majątek.

Zewidencjonujesz koszty

Z pomocą modułu eksploatacji i likwidacji sprawnie określisz kluczowe miejsca powstawania kosztów (MPK) oraz zredukujesz niepotrzebne wydatki na środki trwałe.

Program do zarządzania majątkiem firmy – dla kogo?

System do zarządzania majątkiem firmy (z angielskiego EAM – Enterprise Asset Management – zarządzanie majątkiem przedsiębiorstwa) sprawdzi się zarówno w małych oraz średnich działalnościach, jak i międzynarodowych korporacjach z wieloma oddziałami. Ewidencja środków trwałych musi być prowadzona w każdej organizacji.

Praktyka pokazuje, że oferowany przez nas program do ewidencji majątku bez problemu radzi sobie z zarządzaniem tysiącami środków trwałych rozmieszczonych w ponad 200 oddziałach firmy. Koszt wdrożenia systemu jest uzależniony od rozmiaru przedsiębiorstwa, a sam system jest skalowalny – rozrasta się wraz z rozwojem Twojej działalności.

Dotychczas nasz program do zarządzania majątkiem został z powodzeniem wdrożony w firmach produkcyjnych, budownictwie, energetyce, lotnictwie, hotelach, szpitalach, archiwach, sądach, placówkach oświaty, biurach, urzędach.

Prowadź łatwą ewidencję środków trwałych z programem Narzędziownia

Zasada działania naszego systemu do zarządzania majątkiem firmy

Na program do ewidencji środków trwałych produkcji PWSK składają się 3 elementy: oprogramowanie zarządzające, oznakowanie majątku, oraz czytniki.
1

Oprogramowanie zarządzające

Pierwszym krokiem przy wdrażaniu systemu jest zasilenie oprogramowania danymi o aktualnie posiadanych środkach trwałych. Pomocne jest skorzystanie z modułu automatycznego importu danych. W tym przypadku odpowiednie dane są kopiowane z Excela, SAP–a lub programu księgowego.

Dzięki modułowi importu danych zaoszczędzisz wiele czasu, jeżeli jednak nie posiadasz elektronicznego spisu kartotek, to program pomoże Ci je sprawnie wprowadzić od podstaw.

2

Trwałe oznakowanie

Drugim krokiem w kierunku pełnej kontroli nad majątkiem jest jego jednoznaczne oznakowanie. Metoda znakowania jest uzależniona od rodzaju środka trwałego; materiału z którego jest wykonany, rozmiaru, oraz warunkach, w których się znajduje.

Nasze doświadczenie płynące ze wdrożeń w ponad 1000 instytucjach pozwoli nam trafnie dobrać odpowiednie znaczniki, które zapewnią czytelne oznakowanie przez cały cykl życia majątku Twojej firmy. W tym celu wykorzystujemy szeroką gamę kodów kreskowych, etykiet inwentaryzacyjnych oraz nowoczesnych chipów RFID.

3

Czytnik mobilny

Ostatnim komponentem systemu jest czytnik mobilny (kolektor danych). Czytnik mobilny to urządzenie wyposażone w skaner kodów kreskowych, a w wersji RFID także skaner chipów wykorzystujących tę technologię.

Zaletą użycia znaczników RFID jest brak konieczności precyzyjnego namierzania chipa skanerem – wystarczy, aby chip znalazł się w jego pobliżu. Skaner jest w stanie odczytać dziesiątki chipów RFID na sekundę.

Czytnik pozwala aby ewidencje środków trwałych przeprowadzone zostały komfortowo na całym terenie przedsiębiorstwa. Dzięki oprogramowaniu Mobilny Magazynier i Inwentaryzator zainstalowanemu na urządzeniu sprawnie przeprowadzisz operacje przesunięcia środków pomiędzy użytkownikami lub inwentaryzację środków trwałych nie znajdując się w pobliżu komputera z główną bazą danych oprogramowania

pobierz demo narzędziownia

Kliknij i odbierz bezpłatny dostęp do DEMO Program Narzędziownia

15 dni bezpłatnego dostępu do Narzędziowni

dowiesz się w praktyce, jak łatwo działa program

przekonasz się, jak efektywne może być zarządzanie firmą budowlaną