Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Moduł kompletów i zestawów narzędzi

Poprawia wydajność obsługi pracowników, maszyn i minimalizuje ilość pomyłek.
Moduł kompletów narzędzi system Narzędziownia

Moduł kompletów wspomaga te firmy, które użytkują dużo narzędzi zgrupowanych w jedną całość i przekazywanych do użytkowania w formie zestawów. Moduł znacznie usprawnia wydawanie takich narzędzi oraz zarządzanie nimi.

Gdzie zastosujesz moduł kompletów?

Moduł kompletów i zestawów narzędzi rozwiązuje problemy, które mają między innymi firmy produkcyjne, gdzie skomplikowane narzędzia dla centrum obróbczego CNC składa się z kilkudziesięciu, a nawet kilkuset elementów jak oprawki, frezy, płytki, trzpienie, tuleje i redukcyjne przygotowane do realizacji konkretnego zlecenia.

Ponadto, moduł znajduje zastosowanie w firmach inżynierskich branży energetycznej. Komplety narzędzi stosowane są do skompletowania dla montera tzw. torby narzędziowej. Zawiera ona narzędzia potrzebne w typowych pracach. Dzięki temu pracownik zawsze ma je pod ręką oraz odpowiada za ich zniszczenie lub zagubienie.

Jakie korzyści daje powiązanie narzędzi obsługiwanych przez moduł kompletów?

Identyfikacja kompletów i narzędzi

Identyfikacja

Jeden element wiodący ułatwia szybką identyfikację całego kompletu za pomocą pojedynczego odczytu skanerem kodów kreskowych lub RFID.
Zestaw narzędzi w komplecie

Zarządzanie

Narzędzia są powiązane w jedną całość. Nie trzeba przesuwać pomiędzy lokalizacjami lub użytkownikami setek pojedynczych sztuk, wystarczy cały komplet.
Wymiana narzędzi w kompletach i zestawach

Swobodna wymiana

Zużyte narzędzia mogą być łatwo wymieniane w komplecie. Narzędzia poddawane legalizacji możesz bez problemu wyciągać z kompletu i zwrócić do niego.

Moduł kompletów Systemu Narzędziownia ułatwia zarządzanie narzędziami grupowanymi w zetawy w przedsiębiorstwach posiadających dziesiątki tysięcy asortymentu. Pozwala zminimalizować liczbę czynności, co znacznie przekłada się na wzrost wydajności obsługi pracowników i maszyn oraz redukcję liczby pomyłek.

Chcesz porozmawiać o tym rozwiązaniu?