Arkusz spisu z natury (darmowy wzór w Excel do pobrania)

Poniżej udostępniamy prosty arkusz spisu z natury, który umożliwi Ci przeprowadzenie inwentaryzacji. Jeżeli jednak chcesz pójść o krok dalej w usprawnianiu procesu spisu z natury, to polecamy zapoznanie się z programem Szybka Inwentaryzacja.

Arkusze spisowe należy oznaczyć i ponumerować w sposób uniemożliwiający ich zamianę. Podczas wypełniania, należy używać symboliki i nazewnictwa przyjętego w kartotekach i spisach majątku.

Po zakończeniu inwentaryzacji poszczególne zespoły inwentaryzacyjne rozliczają się z komisją z powierzonych im arkuszy spisowych i informują o wszelkich odstępstwach i nieprawidłowościach. Na ich podstawie tworzy się zestawienia róznic inwentaryzacyjnych.

Proces inwentaryzacji majątku z kolektorem i kodami kreskowymi

Co to jest spis z natury?

Spis z natury to czynność polegająca na zbadaniu i dokładnym spisaniu wszystkich posiadanych składników majątku (środków trwałych, wyposażenia, sprzętu, produktów, półproduktów, materiałów, itd.) podlegających cyklicznej inwentaryzacji. Spis z natury sporządza się ręcznie lub komputerowo na przeznaczonych do tego arkuszach.

Więcej informacji o etapach i przebiegu całej inwentaryzacji przeczytasz na osobnej stronie Jak zrobić inwentaryzację? Instrukcja krok po kroku.

Co zawiera arkusz spisu z natury?

Oznaczenie jednostki, w której sporządzany jest spis z natury,
Liczbę porządkową,
Numer inwentarzowy środka trwałego lub wyposażenia,
Nazwę składnika majątku.

Druk spisu z natury - darmowy wzór w Excel do pobrania

Pobierz za darmo wzór dokumentu

Jeżeli nie wiesz jak wypełnić druk spisu z natury lub nie masz na to czasu, skontaktuj się z nami. Zaprezentujemy rozwiązanie, które sprawdza się naszym klientom każdego roku.

Zobacz także program automatyzujący spis z natury

Jak zrobić spis z natury szybko i bezbłędnie?

Szybciej i efektywniej jest przeprowadzać spis z natury za pomocą kodów kreskowych lub trwałych chipów RFID. Przeczytaj:

Przykładowe zestawienie środków trwałych zeskanowanych kolektorem danych (inwentaryzator + program Mobilny Magazynier) i wgranych do programu do inwentaryzacji.

program do inwentaryzacji - wydruk różnic inwentaryzacyjnych

Szukasz sposobów na szybką inwentaryzację?

Sporządź spis z natury szybko i automatycznie dzięki naszemu programowi Szybka Inwentaryzacja. Zobacz więcej informacji, albo skontaktuj się z nami.

Gospodarka magazynowa w firmie - darmowy ebook

Sprawdź czy
Program Narzędziownia
jest dla Ciebie!

  • Pobierz demo programu w wersji 7.0
  • Pobierz ebooka i poznaj wypróbowane praktyki zarządzania majątkiem.