Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Arkusz spisu z natury (darmowy wzór w Excel do pobrania)

Dowiedz się więcej o inwentaryzacji i pobierz bezpłatny dokument 

Szybka Inwentaryzacja

Poniżej udostępniamy prosty arkusz spisu z natury, który umożliwi Ci przeprowadzenie inwentaryzacji. Jeżeli jednak chcesz pójść o krok dalej w usprawnianiu procesu spisu z natury, to polecamy zapoznanie się z programem Szybka Inwentaryzacja.

Arkusze spisowe należy oznaczyć i ponumerować w sposób uniemożliwiający ich zamianę. Podczas wypełniania, należy używać symboliki i nazewnictwa przyjętego w kartotekach i spisach majątku.

Po zakończeniu inwentaryzacji poszczególne zespoły inwentaryzacyjne rozliczają się z komisją z powierzonych im arkuszy spisowych i informują o wszelkich odstępstwach i nieprawidłowościach. Na ich podstawie tworzy się zestawienia różnic inwentaryzacyjnych oraz druk inwentaryzacji.

Proces inwentaryzacji majątku z kolektorem i kodami kreskowymi
Spis z natury z programem

Co to jest spis z natury?

Spis z natury to czynność polegająca na zbadaniu i dokładnym spisaniu wszystkich posiadanych składników majątku (środków trwałych, wyposażenia, sprzętu, produktów, półproduktów, materiałów, itd.) podlegających cyklicznej inwentaryzacji. Spis z natury sporządza się ręcznie lub komputerowo, w czym pomaga program do spisu z natury.

Więcej informacji o etapach i przebiegu całej inwentaryzacji przeczytasz na osobnej stronie Jak zrobić inwentaryzację? Instrukcja krok po kroku.

Co zawiera arkusz spisu z natury?

Arkusz inwentaryzacyjny to (inaczej arkusz spisu z natury) druk, który musi zawierać kilka obligatoryjnych elementów:

Oznaczenie jednostki, w której sporządzany jest spis z natury,
Liczbę porządkową,
Numer inwentarzowy środka trwałego lub wyposażenia,
Nazwę składnika majątku.

Poniżej możesz pobrać stworzony przez nas arkusz spisy z natury – uniwersalny wzór, który wykorzystasz do inwentaryzacji dowolnego rodzaju majątku.

Skróć inwentaryzację nawet o 90%

Zobacz jak w praktyce wygląda spis z natury za pomocą czytnika mobilnego

Skanowanie pomieszczenia kolektorem danych z czytnikiem kodów kreskowych oraz aplikacją Szybka Inwentaryzacja.

Druk spisu z natury - darmowy wzór w Excel do pobrania

Pobierz za darmo wzór dokumentu

Jeżeli nie wiesz jak wypełnić druk spisu z natury lub nie masz na to czasu, skontaktuj się z nami. Zaprezentujemy rozwiązanie, które sprawdza się naszym klientom każdego roku – program do spisu z naturySzybka Inwentaryzacja. Spis z natury przeprowadzisz jeszcze szybciej, a co ważniejsze – elektronicznie.

Jak zrobić spis z natury szybko i bezbłędnie?

Szybciej i efektywniej jest przeprowadzać spis z natury za pomocą kodów kreskowych lub trwałych chipów RFID. Przeczytaj:

Przykładowe zestawienie środków trwałych zeskanowanych kolektorem danych (inwentaryzator + program Mobilna Inwentaryzacja) i wgranych do programu do inwentaryzacji.

Z programu Szybka Inwentaryzacja korzystają TVP3, PEPSICO, Enter Air, Miasto Stołeczne Warszawa, FritoLay, Hotel Nosalowy Dwór, Lajkonik, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i wielu innych.

Szybka Inwentaryzacja - przeczytaj przydatne artykuły

Uzyskaj darmowy dostęp do programu

Demo Szybka Inwentaryzacja CTA