Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Stanowisko samoobsługowe ToolBox RFID

ToolBox RFID to uniwersalne stanowisko samoobsługowe rozliczające pracowników z pobranych narzędzi
toolbox-rfid-stanowisko-samowydawcze

Kontroluj swój majątek ze stanowiskiem ToolBox RFID

Z ToolBox RFID masz kontrolę nad majątkiem wszędzie tam, gdzie osobisty nadzór magazyniera nad zasobami jest ograniczony.

Narzędzia przestaną ginąć oraz zawsze będą gotowe do pracy, niezależnie od miejsca ich pobierania i użytkowania.

ToolBox RFID doskonale sprawdza się w firmach produkcyjnych, budowlanych i wielooddziałowych do obsługi narzędzi, części zamiennych, materiałów oraz środków ochrony osobistej.

Samoobsługowy magazyn narzędzi

Zyskaj pełną kontrolę nad obiegiem narzędzi bez dodatkowych etatów.

Pobieranie narzędzi ToolBox RFID

Pobieraj i zwracaj narzędzia i części z automatycznie dozorowanego magazynu.

Monitoring przepływu narzędzi między pracownikami

Monitoruj przekazywanie narzędzi pomiędzy pracownikami.

Samoobsługa narzędzi na budowie

Stwórz samoobsługowy kontener magazynowy na budowie.

Kontrola magazynu i zapasów

Kontroluj zdalnie zapasy, ogranicz wydatki na zakupy narzędzi i materiałów.

Mniejsze koszty magazynu narzędzi

Zmniejsz koszty prowadzenia magazynu, bez dodatkowych etatów magazyniera.

Jak działa magazyn samoobsługowy ToolBox RFID?

Jak działa magazyn samoobsługowy ToolBox RFID?

Zyskaj pełną kontrolę nad obiegiem narzędzi bez dodatkowych etatów.

Jak działa samoobsługowe stanowisko wydawcze RFID

1

Użytkownik identyfikuje się, zbliżając swoją osobistą kartę do czytnika wbudowanego w ToolBox RFID.

2

Użytkownik skanuje wszystkie potrzebne mu narzędzia i materiały, obserwując na ekranie dodawane pozycje, a następnie dotykowo zatwierdza operację.

3

ToolBox RFID automatycznie aktualizuje stany w magazynie i u pracownika w Programie Narzędziownia w celu śledzenia pobranych pozycji.

Identyfikacja pracownika i historia użytkowania narzędzi

Plastikowa karta identyfikacyjna RFID, używana przez pracownika do pobierania i zwrotu narzędzi, jest jednocześnie jego elektronicznym podpisem. Szczegóły o wszystkich operacjach dokonanych przez danego pracownika są trwale zapisywane w Narzędziowni. To oprogramowanie gromadzące w bazie danych informacje, wykorzystywane do skutecznego zarządzania firmowym majątkiem.

Kontrola narzędzi poprzez dokładne oznakowanie

Każdy przedmiot przechowywany w stanowisku samowydawczym ToolBox RFID jest oznakowany. W przypadku większych narzędzi w praktyce sprawdzają się trwałe znaczniki RFID. Małe narzędzia, części i materiały zużywalne najlepiej umieścić w pojemnikach z naklejonymi etykietami z kodem kreskowym.

Szybkie pobieranie narzędzi 24 h/dobę

Użytkownik pobiera przedmioty potrzebne mu do wykonania aktualnego zadania i opuszcza magazyn. Cały proces trwa kilkanaście sekund i odbywa się bez zaangażowania magazyniera. Stanowisko samoobsługowe umożliwia prowadzenie operacji magazynowych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Jak ToolBox RFID zmniejsza wydatki i dyscyplinuje pracowników?

Z ToolBox będziesz kontrolować stany magazynowe w czasie rzeczywistym.

Alerty i automatyczne powiadomienia ToolBox

Automatyczne powiadomienia

Dzięki automatycznie generowanym i przesyłanym mailowo alertom nie będziesz musiał martwić się przestojami spowodowanymi brakiem zaopatrzenia w niezbędny asortyment. Zarządzanie zapasami i planowanie korzystniejszych zakupów z wyprzedzeniem staje się łatwiejsze oraz trudniej o przeoczenia.

Regularne zwroty i łatwa kontrola narzędzi

Wydawanie narzędzi na konkretne osoby i stanowiska zdyscyplinuje pracowników. Po wdrożeniu nie trzeba już marnować czasu na poszukiwania oraz prośby o zwrot sprzętu pilnie potrzebnego do pracy. Z doświadczenia wiemy, że z ToolBox RFID pracownicy sami zaczynają dbać o zwrot narzędzi na czas. Mają świadomość, że dzięki dokumentowaniu każdej operacji magazynowej łatwo jest wyciągnąć wobec nich konsekwencję w razie stwierdzenia nieprawidłowości.

Lepsza rotacja sprzętu ToolBox

Porządek i większa rotacja asortymentu

System pozwala kilkoma kliknięciami zweryfikować aktualne miejsce użytkowania danego przedmiotu. Spada liczba sprzętu niedbale porzuconego na budowie czy hali fabrycznej. W konsekwencji zwiększa się rotacja asortymentu w magazynie, co pozwala lepiej wykorzystać posiadane zasoby oraz ograniczyć wydatki na zakupy nowych.

Przeglądy techniczne sprzętu i narzędzi ToolBox

Przeglądy narzędzi pod pełną kontrolą

ToolBox przy każdym pobraniu informuje pracownika o terminie ważności narzędzia i ewentualnej konieczności jego zwrotu do serwisu. Tym samym zmniejsza ryzyko pracy sprzętem stwarzającym niebezpieczeństwo oraz ogranicza wytwarzanie wybrakowanych produktów.

Integracja z systemem Narzędziownia Toolbox

Integracja z systemem Narzędziownia

Stanowisko samowydawcze jest w pełni zintegrowane z Programem Narzędziownia. Po dopisaniu do bazy Narzędziowni pracownik staje się automatycznie widoczny w bazie ToolBoxa.

Kontrola dostępu do narzędzi ToolBox

Zdalna kontrola dostępu

Informacja o cofnięciu pracownikowi uprawnień do wykonywania danych operacji magazynowych jest przekazywana do stanowiska i w razie potrzeby blokuje próbę pobrania. To pozwala zdalnie kontrolować dostęp pracowników do narzędzi specjalistycznych.

Gdzie najlepiej sprawdza się ToolBox RFID?

Stanowisko samoobsługowe ułatwia pracę w firmach produkcyjnych, budowlanych, wielooddziałowych i w każdej branży, w której konieczne jest zdalne nadzorowanie firmowego asortymentu.

Kontrola asortymentu z ToolBox RFID

Kontrola asortymentu różnego rodzaju

ToolBox RFID może kontrolować dostęp nie tylko do narzędzi i materiałów, ale również do środków ochrony osobistej, części zamiennych w działach utrzymania ruchu oraz dowolnych innych, cennych przedmiotów. Zasada działania pozostaje taka sama, niezależnie od monitorowanego asortymentu.

Automatyzacja operacji i obsługi

System wpisuje się nie tylko w trend automatyzacji operacji magazynowych, lecz także w postępującą automatyzację obsługi pracownika, tak jak to ma miejsce na masową skalę w sklepach spożywczych, wielkopowierzchniowych (Decathlon), czy kosmetycznych (Rossmann). Zakupy bez angażowania sprzedawcy są korzystne dla sklepu i wygodne dla klienta.
Automatyzacja procesów obsługi narzędziowni - ToolBox RFID
Monitoring różnego rodzaju sprzętów z ToolBox RFID

Monitoring drobnych części i sprzętu wielkogabarytowego

W przeciwieństwie do dostępnych na rynku automatów vendingowych, szaf magazynowych i paczkomatów, ToolBox RFID nie ogranicza gabarytów i rodzaju przechowywanych przedmiotów.

Nadzór dużej ilości sprzętu

Wdrożenie ToolBox RFID jest również tańsze. Jedno stanowisko samoobsługowe może nadzorować praktycznie nieograniczoną liczbę asortymentu. W przypadku szaf i automatów vendingowych jest to zaledwie kilkaset pozycji, co wymusza kosztowny zakup większej liczby tych magazynów podręcznych.
ToolBox RFID kontroluje duże ilości sprzętu
Łączenie stanowisk w sieć

Możliwość połączenia ze sobą wielu stanowisk

Magazyny samoobsługowe można łączyć ze sobą w jedną sieć obejmującą cały zakład. Korzyścią jest zarządzanie całym sprzętem i narzędziami z jednego miejsca. Zaopatrzenie, stany minimalne, terminy przeglądów, przetrzymywanie narzędzi, stany to wszystko jest widoczne z jednego stanowiska zarządzanego przez Program Narzędziownia.

Cennik stanowiska ToolBox RFID

Sprawdź ile kosztują poszczególne warianty stanowiska samoobsługowego ToolBox RFID. Wpisz poniżej maila, na który wyślemy Ci cennik ToolBox RFID.

Uruchom ToolBox RFID w swojej firmie i zautomatyzuj wydawanie sprzętu z magazynu

Wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą, żeby przedstawić Ci więcej informacji.

Możesz też skontaktować się z nami bezpośrednio, przechodząc do strony kontaktu: