Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Czytniki RFID - co musisz o nich wiedzieć?

Poznaj rodzaje czytników RFID, dowiedz się więcej jak wybrać właściwy.

rfid pwsk

Czytnik RFID to urządzenie wyposażone w antenę nadawczo-odbiorczą potrafiące odczytać i zapisać dane w znaczniku RFID. Czytniki RFID umożliwiają budowę systemu RFID, który pomaga rozwiązać problemy z monitorowaniem towarów, majątku oraz pracowników.

Czytniki RFID - zobacz pełną ofertę w sklepie PWSK.pl

Czytnik z anteną RFID do identyfikacji tagów
Czytnik RFID - odbiór tagów RFID

Czytniki RFID USB - dopasuj najlepszy czytnik do swojego zastosowania

Rodzaj czytnika RFIDZasięgTypowe zastosowanie
Czytnik RFID biurkowy1–5cmOdczyt kart RFID LF (Unique 125kHz), HF (Mifare) i UHF, identyfikacja osób, autoryzacja dostępu do programu, ewidencja dokumentów, identyfikacja pacjentów, wydawanie posiłków, obsługa pralni, rejestracja czasu pracy, program do obsługi konferencji
Stacjonarne bramy RFID1–15mOdczyt tagów RFID, identyfikacja przedmiotów, magazyn, handel detaliczny, logistyka, produkcja, handel, obsługa pralni
Przemysłowe czytniki RFID1–12mOdczyt znaczników RFID na produktach, maszynach, identyfikacja urządzeń, pojazdów, maszyn, kontrola przepływu towarów, surowców i materiałów, monitoring produkcji, kontrola ruchu na zakładzie
Kolektory danych RFID (terminal RFID)0,3–5mOdczyt kart, tagów i breloczków RFID, identyfikacja osób, identyfikacja przedmiotów, obsługa magazynu, handel hurtowy i detaliczny, logistyka, produkcja, inwentaryzacja, ewidencja dokumentów, identyfikacja pacjentów, obsługa konferencji.

Przykładowe czytniki RFID wykorzystywane w projektach

W zależności od rodzaju wdrażanego rozwiązania i warunków, w jakich będzie zastosowana technologia RFID, stosowany może być inny czytnik RFID.

1

Czytnik RFID USB - do kart zbliżeniowych Unique lub Mifare

Czytnik RFID Unique Mifare USBCzytnik RFID USB najczęściej stosuje się do identyfikacji pracowników, np. pobierających narzędzia (ewidencja narzędzi w firmie), do identyfikacji wyposażenia, dokumentów, akt czy autoryzacji dostępu do komputera.

Z powodzeniem można go zastosować również jako czytnik kart zbliżeniowych RFID, eliminujący drukowanie dowodów wydania lub papierowych kwitów (“podpis elektroniczny”).

Sposób działania
W momencie pojawienia się w zasięgu karty RFID lub breloczka RFID, czytnik zbliżeniowy RFID automatycznie odczytuje zapisane w nich dane. Odczyt potwierdzany jest wyraźnym sygnałem dźwiękowym i zapaleniem diody.

2

Czytnik wielokanałowy RFID UHF

Czytnik wielokanałowy RFID UHFCzytnik RFID wielokanałowy wykorzystasz tam, gdzie chcesz rejestrować przedmiotów. Czytniki obsługą przeważnie 2 lub 4 anteny RFID, dzięki czemu emitowane fale radiowe obejmują zasięgiem przejścia, bramy wjazdowe lub punkty na linii produkcyjnej.

Zastosowania wielokanałowego czytnika RFID UHF

rejestracja wejścia i wyjścia towarów, obsługa magazynu (sprawdź nasze programy do magazynowania),
ewidencja wyposażenia w firmie, rejestracja przemieszczania się przedmiotów pomiędzy pomieszczeniami,

Zintegrowany z anteną wielokanałowy czytnik RFID UHF pomaga zabezpieczyć oraz śledzić przepływ palet, kontenerów, ewidencję opakowań zwrotnych i towarów.

Czytnik umożliwia również zbudowanie bramki RFID, która kontroluje przepływy palet i opakowań. 

3

Kolektor danych RFID z czytnikiem

Kolektor danych RFID UHF - czytnik Chainway C72Kolektor danych RFID (mobilny czytnik RFID) działa jak telefon komórkowy o podwyższonej wytrzymałości, który odczytuje znaczniki RFID.

Kolektory danych pracują w oparciu o system Android i wykorzystują specjalistyczne oprogramowanie, na przykład aplikację magazynową Mobilna Narzędziownia.

Zastosowanie mobilnego kolektora danych RFID

Mobilne kolektory RFID są wykorzystywane:

4

Przemysłowe czytniki RFID

Przemysłowe czytniki RFID są używane najczęściej przez firmy produkcyjne, budowlane i logistyczne. Pomagają identyfikować przepływy towarów, urządzeń i majątku. Ich zasięg wynosi zwykle od 1 do 12 metrów, w zależności od sytuacji i rodzaju czytnika.

Przemysłowe rozwiązania RFID są tworzone z wykorzystaniem czytników RFID UHF. Raczej nie stosuje się standardów Mifare czy Unique ze względu na mały zasięg odczytu.

Czytniki RFID w przemyśle mają za zadanie identyfikować i monitorować produkcję, procesy logistyczne i magazynowe, przepływy surowców, materiałów, produktów i towarów, a także wspomagać efektywne zarządzanie majątkiem przedsiębiorstwa

Zobacz czytniki RFID dostępne w naszej ofercie

Jeśli potrzebujesz sprawdzonego czytnika RFID, zobacz najpopularniejsze modele w naszym sklepie. Skontaktuj się z nami, aby dobrać czytnik RFID na podstawie Twoich wymagań.

Pomożemy Ci wybrać czytnik RFID

Zobacz czytniki RFID w naszym sklepie, albo skontaktuj się z nami po więcej informacji.