Bramka RFID UHF kontrolna wraz z oprogramowaniem

Bramka RFID automatyzuje odczyt przemieszczających się znaczników radiowych (tagów RFID), umieszczonych na przedmiotach, opakowaniach, kontenerach, paletach, towarach, wyposażeniu firmowym lub wyrobach. Także identyfikatorów RFID przechodzących osób.

Automatyzacja odczytów eliminuje żmudną pracę człowieka i uciążliwe pomyłki.

Korzyści płynące z zastosowania bramki RFID UHF

Zliczanie oznaczonych tagami RFID obiektów.
Kontrola przemieszczania się osób.
Śledzenie towarów, materiałów i produktów.
Statystyki wejść/wyjść.
Możliwość dyskretnego montażu, aby bramka RFID była niewidoczna.

Bramka RFID może rejestrować przepływ zarówno przedmiotów, jak i osób. Wystarczy, że dana osoba będzie mieć przy sobie identyfikator, na przykład w postaci plastikowej karty lub naszywki na uniform roboczy.

Z czego składa się bramka RFID?

Z czytnika RFID UHF obsługującego anteny i przekaz danych.
Z anten RFID UHF  (od 1 do 8 sztuk w zależności od zastosowania) zintegrowanych z czytnikiem bramki.
Ponadto niezbędne są kable i przewody łączące anteny z czytnikiem.
Bramka RFID wymaga również oprogramowania zliczającego i zarządzającego (np. program magazynowy lub  program Rejestrator RFID).
Do budowy bramki RFID lub tunelu RFID wymagane są również stelaże mocujące anteny
Konstrukcja bramki RFID

Dane odczytane przez bramki RFID są przesyłane do oprogramowania zarządzającego, zainstalowanego na serwerze. Służy ono do sterowania przesyłem informacji, oraz raportowania i analizy statystyk.

Bramka RFID dla uczniów i studentów

Zapytaj o specjalną ofertę bramki RFID dla szkół i uczelni, które chcą wykorzystać ją w zakresie nauki systemów magazynowych i logistyki.

Czy istnieje alternatywa dla bramki RFID?

W szczególnym przypadku, zamiast bramki RFID można zastosować prostsze rozwiązanie pojedynczego czytnika RFID ze zintegrowaną anteną. Oczywiście zależy to od zastosowanych znaczników (tagów) RFID oraz warunków pracy.

Trzeba jednak pamiętać, że takie rozwiązania sprawdzą się w niewielu sytuacjach, w których normalnie wymagana jest bramka RFID.

Wykorzystaj bramkę RFID w swojej firmie

Jeżeli chcesz zastosować w swojej firmie rejestrację majątku lub towaru za pomocą bramki RFID, to skontaktuj się z nami. Pomożemy dobrać właściwe tagi i wykonać odpowiednie testy. Zapoznaj się też z naszym systemem RFID Navigator.

Najłatwiej i najszybciej możesz wdrożyć RFID stosując nie bramkę RFID, ale czytnik mobilny. Skanowanie jest znacznie łatwiejsze niż z użyciem kodu kreskowego, a rozwiązanie wysyłamy gotowe do użycia, bez skomplikowanego montażu.

Poznaj Program Magazynowy PWSK

Wraz z bramką RFID wykorzystaj w swojej firmie Program Magazynowy, żeby jeszcze lepiej kontrolować i zarządzać stanami magazynowymi.

Tak, chcę otrzymywać newsletter. W każdej chwili będę mógł się wypisać.