Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Bramka RFID UHF kontrolna wraz z oprogramowaniem

Automatyczny odczyt przemieszczających się obiektów.

Bramka RFID automatyzuje odczyt przemieszczających się znaczników radiowych (tagów RFID), umieszczonych na przedmiotach, opakowaniach, kontenerach, paletach, towarach, wyposażeniu firmowym lub wyrobach. Także identyfikatorów RFID przechodzących osób.

informacja-ikona-pwsk
Automatyzacja odczytów eliminuje żmudną pracę człowieka i uciążliwe pomyłki, które w niektórych sytuacjach mogą okazać się bardzo kosztowne.

Korzyści płynące z zastosowania bramki RFID UHF

Zliczanie oznaczonych tagami RFID obiektów.
Kontrola przemieszczania się osób.
Śledzenie towarów, materiałów i produktów.
Statystyki wejść/wyjść.
Możliwość dyskretnego montażu, aby bramka RFID była niewidoczna.

Bramka RFID może rejestrować przepływ zarówno przedmiotów, jak i osób. Wystarczy, że dana osoba będzie mieć przy sobie identyfikator, na przykład w postaci plastikowej karty lub naszywki na uniform roboczy.

Z czego składa się bramka RFID?

czytnika RFID UHF obsługującego anteny i przekaz danych.
Z anten RFID UHF (od 1 do 8 sztuk w zależności od zastosowania) zintegrowanych z czytnikiem bramki.
Bramka RFID wymaga również oprogramowania zliczającego i zarządzającego (np. program magazynowy lub  program Rejestrator RFID).
Do budowy bramki RFID lub tunelu RFID wymagane są również stelaże mocujące anteny.

Dane odczytane przez bramki RFID są przesyłane do oprogramowania zarządzającego, zainstalowanego na serwerze. Służy ono do sterowania przesyłem informacji, oraz raportowania i analizy statystyk.

Zapytaj o specjalną ofertę bramki RFID dla szkół i uczelni, które chcą wykorzystać ją w edukacji, w zakresie nauki systemów magazynowych i logistyki.

Czy istnieje alternatywa dla bramki RFID?

W szczególnym przypadku, zamiast bramki RFID można zastosować prostsze rozwiązanie pojedynczego czytnika RFID ze zintegrowaną anteną. Oczywiście zależy to od zastosowanych znaczników RFID, wymaganych zasięgów odczytów oraz warunków pracy.

Najłatwiej i najszybciej możesz wdrożyć RFID stosując nie bramkę RFID, ale czytnik mobilny wraz z aplikacją mobilną RFID. Skanowanie jest znacznie łatwiejsze niż z użyciem kodu kreskowego, a rozwiązanie wysyłamy gotowe do użycia, bez skomplikowanego montażu i testowania. 

Użytkownik, za pomocą czytnika mobilnego skanuje partię oznakowanych RFID przedmiotów, a aplikacja Mobilny Navigator RFID dba o prawidłowy zapis danych i ich wizualizację. 

Wykorzystaj bramkę RFID w swojej firmie

Jeżeli chcesz zastosować w swojej firmie rejestrację majątku lub towaru za pomocą bramki RFID, to skontaktuj się z nami. Pomożemy dobrać właściwe tagi i wykonać odpowiednie testy. Zapoznaj się z naszym systemem RFID Navigator.

Wykorzystaj bramkę RFID w swojej firmie.
Zapytaj nas o szczegóły.