Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Jak chronić wyposażenie hotelu?

Celem hoteli jest zapewnienie swoim gościom jak najwyższego komfortu podczas ich pobytu. Im wyższy standard wyposażenia, tym wyższa jego jakość. A za jakością idą wyższe koszta zakupu oraz eksploatacji. Problem w tym, że wiele przedmiotów w hotelach lubi znikać…

Ręcznik dobrej jakości to wydatek rzędu 40 złotych za sztukę. Szlafrok nawet 200 zł. Te przedmioty najczęściej zostają przywłaszczane przez gości. Warto więc całe wyposażenie zabezpieczyć. Ale jak?

Szybka weryfikacja wyposażenia pokoi dzięki RFID

Nie tylko ręczniki i szlafroki lubią znikać. Pozostałe wyposażenie również lubi ginie albo przynajmniej zmienia miejsce pobytu. Właśnie przemieszczające się środki wbrow pozorom jest bardziej uciążliwe, niż mogłoby się wydawać. Wyobraź sobie imprezę firmową. Teraz wyobraź sobie, że owa impreza zebrała krzesła z najróżniejszych miejsc w hotelu. Impreza się kończy. Krzesła zostają. Zostaje też problem z odłożeniem ich na prawidłwe miejsce. A personel znowu traci czas i niepotrzebnie się przy tym męczy.

I tu z pomocą przychodzi technologia RFID. Dzięki znacznikom RFID wszystkie środki możesz bez problemu znaleźć za pomocą czytnika mobilnego i odstawić na odpowiednie miejsce.

Co zyskasz dzięki systemowi RFID w Twoim hotelu lub SPA?

Ograniczenie strat wynikających z kradzieży przedmiotów hotelowych

Hotele, które sięgnęły po technologię RFID, odnotowały znaczny spadek strat wyposażenia. Dzięki temu zaoszczędziły znaczne kwoty i ograniczyły wydatki na uzupełnianie podstawowego wyposażenia.

Nadzór ręczników, pościeli oraz innych akcesoriów oddawanych do pralni

Oznakowane dobra mogą być monitorowane również wtedy, gdy są wydawane do czyszczenia w pralni. W takich przypadkach zniknięcie np. ręczników zdarza się znacznie rzadziej. Natomiast bywa tak, że ilość ręczników wysłanych do pralni nie pokrywa się z liczbą tych, które powróciły. Czytniki mobilne RFID pozwolą szybko “wyłapać” braki lub pomóc w odnalezieniu zguby.

Szybka okresowa inwentaryzacja wyposażenia hotelu

Oznaczenie wyposażenia chipami RFID to szybka inwentaryzacja asortymentu. Nie trzeba już ręcznie skanować kodów kreskowych. Wystarczy, że posiadasz mobilny czytnik RFID oraz program Szybka Inwentaryzacja, a osoba, która ją przeprowadza, wykona ją nawet 10 razy szybciej i dokładniej.  Czytnik nie przeoczy żadnego przedmiotu, a całe wyposażenie zostanie zarejestrowane prawidłowo.

Łatwa wyrywkowa weryfikacja wyposażenia poszczególnych pokojów oraz innych pomieszczeń użytkowych

Dzięki oznakowaniu całego wyposażenia łatwiejsza jest nie tylko coroczna inwentaryzacja hotelu, ale też bieżące weryfikowanie stanów. Dzięki temu wiadomo, czy coś nie zniknęło z pokoju. Wystarczy zeskanować pokój — zajmie to kilkanaście sekund, a będzie wiadomo wszystko o jego obecnym stanie.

Sprawdź możliwość szybkiej weryfikacji i inwentaryzacji zawartości hotelowych pokojów, sal konferencyjnych, sprzętu audio-wideo, wyposażenia kuchni, siłowni i basenu. 

Poznaj program Szybka Inwentaryzacja.