Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Jak sprawić, by ręczniki przestały znikać? RFID w hotelach i SPA

Celem hoteli jest zapewnienie swoim gościom jak najwyższego komfortu podczas ich pobytu. Im wyższy standard wyposażenia, tym wyższa jego jakość. A za jakością idą wyższe koszta zakupu oraz eksploatacji. Problem w tym, że wiele przedmiotów w hotelach lubi znikać…

Ręcznik dobrej jakości to wydatek rzędu 40 złotych za sztukę. Szlafrok nawet 200 zł. Te przedmioty najczęściej zostają przywłaszczane przez gości. Warto więc całe wyposażenie zabezpieczyć. Ale jak?

System RFID przybywa na pomoc znikającym ręcznikom w hotelach i SPA!

Chipy RFID wykazują się praktycznie 100% skutecznością w zwalczaniu kradzieży ręczników w hotelach i SPA. W przypadku tych miejsc bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego tagu, który będzie odporny na wodę i poradzi sobie z wysokimi temperaturami i środkami chemicznymi. Tu wybór pada przeważnie na Datamars NOVO.

tag do hoteli Datanas Novo

Gdzie taki chip się zamieszcza? Najczęściej wszywany jest pod metkę lub inne mało widoczne miejsce.

Znakowanie pościeli czy ręczników chipami RFID staje się coraz bardziej popularne. Oznaczona pościel czy inny szlafrok mogą być prane, suszone, prasowane, a Ty nie musisz się martwić, że chip zostanie uszkodzony.
Bramki RFID poinformują Cię o próbie wyniesienia sprzętu. Gdzie powinny zostać rozmieszczone? Najlepiej przy wejściach, w niewidocznych miejscach. Dzięki temu na bieżąco będzie wiadomo, co się dzieje ze sprzętem. W przypadku gdy jednak znajdzie się zuchwały śmiałek, system aktywuje dyskretny alarm — wtedy obsługa może szybko zareagować.

Bramki RFID przy wejściach nie są absolutną koniecznością — można je umieścić w innych miejscach. Dobrym pomysłem jest np. basen hotelowy.

Szybka weryfikacja wyposażenia pokoi dzięki RFID

Nie tylko ręczniki i szlafroki lubią znikać. Pozostałe wyposażenie również lubi ginie albo przynajmniej zmienia miejsce pobytu. Właśnie przemieszczające się środki wbrow pozorom jest bardziej uciążliwe, niż mogłoby się wydawać. Wyobraź sobie imprezę firmową. Teraz wyobraź sobie, że owa impreza zebrała krzesła z najróżniejszych miejsc w hotelu. Impreza się kończy. Krzesła zostają. Zostaje też problem z odłożeniem ich na prawidłwe miejsce. A personel znowu traci czas i niepotrzebnie się przy tym męczy.

I tu z pomocą przychodzi technologia RFID. Dzięki znacznikom RFID wszystkie środki możesz bez problemu znaleźć za pomocą czytnika mobilnego i odstawić na odpowiednie miejsce.

Co zyskasz dzięki systemowi RFID w Twoim hotelu lub SPA?

Ograniczenie strat wynikających z kradzieży przedmiotów hotelowych
Hotele, które sięgnęły po technologię RFID, odnotowały znaczny spadek prób wyniesienia dóbr. Dzięki temu zaoszczędziły znaczne kwoty i ograniczyły wydatki na uzupełnianie podstawowego wyposażenia.
Nadzór ręczników, pościeli oraz innych akcesoriów oddawanych do pralni
Oznakowane dobra mogą być monitorowane również wtedy, gdy są wydawane do czyszczenia w pralni. W takich przypadkach zniknięcie np. ręczników zdarza się znacznie rzadziej. Natomiast bywa tak, że ilość ręczników wysłanych do pralni nie pokrywa się z liczbą tych, które powróciły. RFID pozwoli “wyłapać” ewentualną kradzież lub pomoże w odnalezieniu zguby.
Szybka okresowa inwentaryzacja wyposażenia hotelu
Oznaczenie wyposażenia chipami RFID to szybka inwentaryzacja asortymentu. Nie trzeba już ręcznie skanować kodów kreskowych. Wystarczy, że posiadasz mobilny czytnik RFID oraz program Szybka Inwentaryzacja, a osoba, która ją przeprowadza, wykona ją nawet 10 razy szybciej i dokładniej.  Czytnik nie przeoczy żadnego tagu, a całe wyposażenie zostanie zarejestrowane prawidłowo.
Łatwa wyrywkowa weryfikacja wyposażenia poszczególnych pokojów oraz innych pomieszczeń użytkowych
Dzięki oznakowaniu całego wyposażenia hotelowego łatwiejsza jest nie tylko coroczna inwentaryzacja asortymentu, ale też bieżące weryfikowanie stanów. Dzięki temu wiadomo, czy coś nie zniknęło z pokoju. Wystarczy zeskanować pokój — zajmie to kilkanaście sekund, a będzie wiadomo wszystko o jego obecnym stanie.

To tylko kilka z korzyści, które zyskuje hotel i SPA po wprowadzeniu systemów RFID! Chcesz poznać więcej lub widzisz pole do wdrożenia takiego systemu u Ciebie? Skontaktuj się z nami.

Lepsze zabezpieczenia oznaczają większe oszczędności. Zyskuje też na tym obsługa oraz hotelu. Co więcej, poprawia się jego wizerunek, ponieważ hotel otrzyma łatkę sięgającego po najnowocześniejsze rozwiązania.

Nie bez powodu rozwiązanie RFID cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony hoteli oraz SPA.