Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Inwentaryzacja w sklepie, w handlu detalicznym i hurtowym to żmudne i czasochłonne zadanie.  Jak zrobić to sprawnie? Jak skontrolować na koniec dnia stan sklepu lub magazynu?

Opracowany przez PWSK program do inwentaryzacji za pomocą radiowych znaczników zbliżeniowych w technologii RFID pozwala zapomnieć o czasochłonnym liczeniu towarów, czy wyposażenia. Koniec z zajmującym dużo czasu skanowaniu kodów kreskowych. Koniec z ręcznym wypełnianiem arkuszy spisu z natury.

inwentaryzacja dla sklepów, szybka inwetnaryzacja, inwentaryzacja rfid, nowoczesne rozwiązania, fabyrka systemów rfid, mobilny magazynier

Program Szybka Inwentaryzacja RFID działa tak szybko, że możliwa jest inwentaryzacja sklepu np. z ubraniami każdego dnia, zajmująca nie więcej niż 20 minut, gdzie ręczny spis z natury zajmuje zwykle przynajmniej cały dzień żmudnej pracy.

Jak skrócić czas inwentaryzacji? Dzięki radiowym chipom zbliżeniowym RFID.

System do takiej szybkiej inwentaryzacji składa się z:

Przebieg inwentaryzacji w sklepie

1
Na samym początku należy:
  • przeprowadzić pierwszą pełną inwentaryzację w sklepie,
  • wprowadzić dane do programu Szybka Inwentaryzacja RFID,
  • zaprogramować etykiety RFID UHF,
  • oraz oznaczyć nimi towary handlowe, wyposażenie i lokalizację.
2
Od tej pory, aby przeprowadzić inwentaryzację wystarczy:
  • włączyć kolektor danych i oprogramowanie Mobilny Magazynier RFID,
  • przesunąć kolektorem danych w pobliżu towarów (fale radiowe same odczytają co to za towar),
  • przesłać dane do oprogramowania Szybka Inwentaryzacja RFID.

Program sam wygeneruje odpowiednią dokumentację i ją zarchiwizuje w formie elektronicznej bądź jako tradycyjny wydruk. Raporty pokażą aktualny spis z natury, wskażą różnice inwentaryzacyjne, oraz stany po inwentaryzacji.

Od tej chwili inwentaryzacja sklepu nie zajmie już wielu godzin bądź dni. Wystarczy 20 minut. Jako jedna z pierwszych firm na świecie, ewidencję towarów handlowych wprowadziła firma Decathlon.

Ale to nie wszystko! Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich jak aktywne lustra, półki RFID i bramki RFID opracowaliśmy całkowicie automatyczny system inwentaryzacji połączony z programem magazynowym. Jest to całkowita nowość na Polskim rynku!

Dzięki zainstalowanym w danej lokalizacji czytnikom RFID UHF nasz sklep potrafi nie tylko samodzielnie dokonać inwentaryzacji, ale także zapanować nad ilością posiadanego asortymentu będącego na sklepie lub magazynie (sprawdź nasz program do zarządzania magazynem), czy też wskazać jego aktualną lokalizację ale także poinformować o jego brakach użytkownika.

Od tej pory inwentaryzację można przeprowadzać nawet codziennie naciskając tylko jeden przycisk. Dodatkowo, tym samym systemem przeprowadzisz inwentaryzację komputerów i innego wyposażenia.

Poznaj inwentaryzację towaru w sklepie za pomocą technologii RFID

Zobacz jak trwale oznakować towar i dzięki programowi Szybka Inwentaryzacja znacznie skrócić cały proces.