• biuro@pwsk.pl
  • +48 32 279 17 83
Brak produktów w koszyku.

Mobilny Magazynier RFID – skuteczna aplikacja mobilna Android

W jaki sposób zwiększyć tempo i dokładność pracy? Mobilne czytniki RFID wyposażone w system Android i oprogramowanie Mobilny Magazynier bardzo to ułatwiają.

Aplikacja mobilna eliminuje papierowe dokumenty, pomyłki operatora i sprawia, że praca szybko posuwa się do przodu.

mobilny skaner na magazynie - skanowanie RFID

W przeciwieństwie do kodów kreskowych, nie ma potrzeby zbliżania się i celowania w każdy oznakowany przez chip RFID przedmiot. Odczyt następuje zbliżeniowo falami radiowymi. Jest to bardzo wygodne i niemęczące.

Trwałe oznakowanie majątku firmy (narzędzia, sprzęt, wyposażenie) znacznikami RFID otwiera nowe możliwości na ich szybkie skanowanie RFID.

Każdy tag RFID (karta zbliżeniowa, breloczek lub etykietka RFID) posiada unikalny numer identyfikacyjny powiązany z konkretną osobą lub przedmiotem.

Pracownik pobierając sprzęt od magazyniera “podpisuje się” za pomocą karty zbliżewniowej RFID.

identyfikacja i autoryzacja pracownika za pomocą karty zbliżeniowej RFID

Przykłady użycia aplikacji mobilnej w pracy

Mobilny Magazynier doskonale uzupełnia Program Narzędziownia. Ułatwia pracę magazynierowi i eliminuje uciążliwe papierowe dokumenty.

1. Sprawna obsługa magazynu

Dokumenty magazynowe przychodzące (Pz) i wychodzące (Wz, Rw) dzięki aplikacji Mobily Magazynier są wystawiane znacznie szybkiej i bez pomyłek, zapamiętując kto, co i kiedy przyjął/wydał. Czytaj więcej o obsługa magazynu.

2. Szybka i dokładna inwentaryzacja

Inwentaryzacja majątku i magazynu z udziałem Mobilnego Magazyniera RFID trwa nawet dziesięć razy krócej, niż tradycyjnie. Czytaj więcej o Inwentaryzacja RFID.

3. Zwiększenie odpowiedzialności pracowników za przekazany im sprzęt

Mobilny Magazynier w prosty i szybki sposób odczytuje zbliżeniową kartę RFID identyfikującą pracownika i zapamiętuje tagi RFID lub kody kreskowe wypożyczanych przedmiotów. Dzięki temu wszystkie wydawania i zwroty są dokładnie rejestrowane. Czytaj więcej o obsługa wydawalni narzędzi.

4. Eliminacja pomyłek w kompletacji

Mobilny Magazynier weryfikuje wychodzące z magazynu przedmioty, czy są zgodne z zamówieniem klienta.

5. Wydawanie odzieży ochronnej BHP

Kolektor danych RFID odczytuje przydzielaną pracownikowi odzież BHP oraz przekazanie jej do pralni. Czytaj więcej o obsługa pralni i program do obsługi BHP.

6. Bezpieczna ewidencja dokumentów

Mobilny Magazynier potrafi nadzorować nie tylko towary handlowe i materiały, ale dokumenty i dokumentacje wyposażone w naklejone etykiety RFID. Dzięki temu terminal mobilny może je szybko zliczyć, zidentyfikować i rejestrować komu i co się przekazuje. Czytaj więcej o zarządzanie obiegiem dokumentów.

Integracja aplikacji mobilnej z bazami danych SQL i systemami ERP

Wyniki pracy (odczytu tagów i kart zbliżeniowych) gromadzone są w Mobilnym Magazynierze PWSK i na życzenie operatora przesyłane do komputera. Tutaj mogą być otwarte jako arkusz Excel, zaimportowane do bazy danych SQL dowolnego programu lub odczytane przez program Narzędziownia w celu sporządzania raportów oraz dalszej pracy z narzędziami.

Program Mobilny Magazynier RFID wymienia dane na 3 sposoby:

  • przewodowo – kolektor danych + stacja dokująca podłączona kablem USB
  • bezprzewodowo za pomocą sieci radiowej WiFi
  • bezprzewodowo za pomocą sieci komórkowej GSM

Integracja z oprogramowaniem i bazami danych SQL odbywa się za pomocą usługi web services lub tekstowych plików wymiany CSV do których udostępniamy pełną dokumentację. Zapewnia to możliwość elastycznego zastosowania Mobilnego Magazyniera w wielu branżach.

Gospodarka magazynowa w firmie - darmowy ebook

Sprawdź czy
Program Narzędziownia
jest dla Ciebie!

  • Pobierz demo programu wersję 3.8
  • Pobierz ebooka i poznaj wypróbowane praktyki zarządzania majątkiem.