Mobilny Magazynier RFID – operacje magazynowe w każdym miejscu

W jaki sposób zwiększyć tempo i dokładność pracy? Mobilne czytniki RFID wyposażone w system Android i oprogramowanie Mobilny Magazynier bardzo to ułatwiają.


W październiku 2020 roku wprowadziliśmy nową aplikację.
Poznaj Mobilną Narzędziownię!

Aplikacja mobilna eliminuje papierowe dokumenty, pomyłki operatora i sprawia, że praca szybko posuwa się do przodu.

W przeciwieństwie do kodów kreskowych, nie ma potrzeby zbliżania się i celowania w każdy oznakowany przez chip RFID przedmiot. Odczyt następuje zbliżeniowo falami radiowymi. Jest to bardzo wygodne i niemęczące.

Trwałe oznakowanie majątku firmy (narzędzia, sprzęt, wyposażenie) znacznikami RFID otwiera nowe możliwości na ich szybkie skanowanie RFID.

mobilny skaner na magazynie - skanowanie RFID

Każdy tag RFID (karta zbliżeniowa, breloczek lub etykietka RFID) posiada unikalny numer identyfikacyjny powiązany z konkretną osobą lub przedmiotem.

Pracownik pobierając sprzęt od magazyniera “podpisuje się” za pomocą karty zbliżeniowej RFID.

identyfikacja i autoryzacja pracownika za pomocą karty zbliżeniowej RFID

Przykłady użycia aplikacji mobilnej w pracy

Mobilny Magazynier doskonale uzupełnia Program Narzędziownia. Ułatwia pracę magazynierowi i eliminuje uciążliwe papierowe dokumenty.

1

Sprawna obsługa magazynu

Dokumenty magazynowe przychodzące (Pz) i wychodzące (Wz, Rw) dzięki aplikacji Mobily Magazynier są wystawiane znacznie szybkiej i bez pomyłek, zapamiętując kto, co i kiedy przyjął/wydał. Czytaj więcej o obsługa magazynu.
2

Szybka i dokładna inwentaryzacja

Inwentaryzacja majątku i magazynu z udziałem Mobilnego Magazyniera RFID trwa nawet dziesięć razy krócej, niż tradycyjnie. Czytaj więcej o Inwentaryzacja RFID.
3

Zwiększenie odpowiedzialności pracowników za przekazany im sprzęt

Mobilny Magazynier w prosty i szybki sposób odczytuje zbliżeniową kartę RFID identyfikującą pracownika i zapamiętuje tagi RFID lub kody kreskowe wypożyczanych przedmiotów. Dzięki temu wszystkie wydawania i zwroty są dokładnie rejestrowane. Czytaj więcej o obsługa wydawalni narzędzi.

4

Eliminacja pomyłek w kompletacji

Mobilny Magazynier weryfikuje wychodzące z magazynu przedmioty, czy są zgodne z zamówieniem klienta.
5

Wydawanie odzieży ochronnej BHP

Kolektor danych RFID odczytuje przydzielaną pracownikowi odzież BHP oraz przekazanie jej do pralni. Czytaj więcej o obsługa pralni i program do obsługi BHP.
6

Bezpieczna ewidencja dokumentów

Mobilny Magazynier potrafi nadzorować nie tylko towary handlowe i materiały, ale dokumenty i dokumentacje wyposażone w naklejone etykiety RFID. Dzięki temu terminal mobilny może je szybko zliczyć, zidentyfikować i rejestrować komu i co się przekazuje. Czytaj więcej o zarządzanie obiegiem dokumentów.
Kolektor danych z oprogramowaniem Mobilny Inwentaryzator
Aplikacja Mobilny Magazynier do zarządzania magazynem

Integracja aplikacji mobilnej z bazami danych SQL i systemami ERP

Wyniki pracy (odczytu tagów i kart zbliżeniowych) gromadzone są w Mobilnym Magazynierze PWSK i na życzenie operatora przesyłane do komputera. Tutaj mogą być otwarte jako arkusz Excel, zaimportowane do bazy danych SQL dowolnego programu lub odczytane przez program Narzędziownia w celu sporządzania raportów oraz dalszej pracy z narzędziami.

Program Mobilny Magazynier RFID wymienia dane na 3 sposoby:

  • przewodowo – kolektor danych + stacja dokująca podłączona kablem USB
  • bezprzewodowo za pomocą sieci radiowej WiFi
  • bezprzewodowo za pomocą sieci komórkowej GSM

Integracja z oprogramowaniem i bazami danych SQL odbywa się za pomocą usługi web services lub tekstowych plików wymiany CSV do których udostępniamy pełną dokumentację. Zapewnia to możliwość elastycznego zastosowania Mobilnego Magazyniera w wielu branżach.

Tak, chcę otrzymywać newsletter. W każdej chwili będę mógł się wypisać.