Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Jak krakowska strzelnica zaoszczędziła 75% czasu dzięki ewidencji broni i amunicji?

Program Narzędziownia mimo, że stworzony dla przemysłu, doskonale sprawdza się także do ewidencji różnorodnego asortymentu, czego dowodem jest nasza współpraca z Krakowskim Centrum Szkolenia Strzeleckiego i Rozwoju. Otwiera to możliwości także dla LOK, służb mundurowych, służb ochrony, żandarmerii oraz wszędzie tam, gdzie konieczna jest ewidencja broni.

Jak prowadzić ewidencję broni? Wyzwania przed wdrożeniem programu

Każde pobranie broni i amunicji na strzelnicach, zgodnie z rozporządzeniem, musi być wpisywane do odpowiednich rejestrów. Ręczne prowadzenie ewidencji wymagało od pracowników strzelnicy ciągłego wpisywania danych, co zajmowało ogromną ilość czasu, którą mogliby wykorzystywać w bardziej rozwojowy sposób.
Marnowanie czasu na ręczne wpisywanie i mniej czasu na inne obowiązki
Presja czasu w szczycie napływu klientów
Pomyłki ludzkie spowodowane żmudną w prowadzeniu dokumentacją papierową
Trudności z tworzeniem kopii wymaganych przepisami rejestrów pobrań broni i amunicji

Właściciel krakowskiej strzelnicy zdecydował się na poszukiwanie nowoczesnego rozwiązania, które mogłoby oszczędzać czas pracowników, eliminować błędy podczas wydawania i liczenia amunicji oraz zapewnić łatwe odzyskiwanie w wprowadzonych danych w przyszłości.

Technologia RFID, która przyciągnęła jego uwagę już wcześniej, podczas zakupów w sklepach takich jak Decathlon, okazała się być idealnym rozwiązaniem.

Strzał w dziesiątkę – czyli wybór Programu Narzędziownia

Krakowskie Centrum Szkolenia Strzeleckiego i Rozwoju zdecydowało się na wdrożenie Systemu Narzędziownia z kilku kluczowych powodów:
Możliwość przetestowania programu do elektronicznej ewidencji broni przed zakupem.
Pomoc w doborze i implementacji rozwiązania dostosowaną do specyficznego asortymentu jakim jest broń i amunicja.
Łatwość w obsłudze systemu do ewidencji broni – dla klienta istotne było, aby nawet mniej zaawansowani technologicznie pracownicy szybko nauczyli się go używać.
Dopasowana do potrzeb, indywidualna oferta cenowa.
Strzelnica Kraków ewidencja broni

Inwestycja bardzo szybko się zwróciła. Biorąc pod uwagę ilość zaoszczędzonych godzin razy stawka za godzinę pracy instruktora to już na tej płaszczyźnie jest to opłacalne rozwiązanie.

Łukasz Prostacki, właściciel
Krakowskie Centrum Szkolenia Strzeleckiego i Rozwoju

Korzyści z wdrożenia programu do ewidencji broni i amunicji

Wprowadzenie Programu Narzędziownia przebiegło sprawnie, zajmując około tygodnia. Już po krótkim czasie pracownicy Centrum zauważyli korzyści płynące z jego użytkowania:
Oszczędność na poziomie 75-80% czasu, który wcześniej był potrzebny na ręczne zarządzanie gospodarką magazynową broni i amunicji.
Redukcja błędów dzięki automatycznemu uzupełnianiu pól w rejestrach i prostej obsłudze.
Zwiększona efektywność pracowników, którzy zyskali więcej czasu na inne obowiązki, a także krótkie przerwy między klientami.
Szybkie wdrożenie w pracę i łatwa obsługa czytnika RFID do odczytywania oznakowanej broni – nic nie przerywa bieżącej pracy.

Oszczędzamy około 75/80 % czasu jaki do tej pory był potrzebny do gospodarki magazynowej broni i amunicji.

Łukasz Prostacki, właściciel
Krakowskie Centrum Szkolenia Strzeleckiego i Rozwoju

Prowadzenie ewidencji strzeleckiej broni palnej - podsumowanie

Wdrożenie Systemu Narzędziownia w Krakowskim Centrum Szkolenia Strzeleckiego i Rozwoju okazało się być strategiczną decyzją, która znacząco usprawniła zarządzanie ewidencją broni i amunicji.

Dzięki zastosowaniu technologii RFID oraz intuicyjnej obsłudze, pracownicy mogą skupić się na innych ważnych obowiązkach, zamiast tracić czas na ręczne wpisywanie danych.

Strzelnica Kraków ewidencja broni

RFID nie tylko nie sprawia trudności ale niesamowicie ułatwia i przyspiesza codzienną pracę z bronią i amunicją.

Łukasz Prostacki, właściciel
Krakowskie Centrum Szkolenia Strzeleckiego i Rozwoju

System Ewidencji Broni PWSK spełnia wszelkie wymogi ewidencjonowania broni i amunicji zgodnie z wymogami stawianymi przez Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 22 sierpnia 2012 roku poz. 1008 w sprawie sposobu ewidencjonowania wprowadzonych do obrotu materiałów wybuchowych, broni, amunicji oraz wyrobów i technologii o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.

Uzyskaj darmowy dostęp do programu