Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Zarządzanie butlami z gazem bez pomyłek i strat – Narzędziownia w KBR Poland

KBR Poland logo
KBR POLAND działa na rynku europejskim od ponad 30 lat i specjalizuje się w obsłudze utrzymania ruchu a także montażach i rozruchach, prefabrykacji urządzeń oraz dostarczaniu usług specjalistycznych serwisów przemysłowych.

Koniec problemów ze zniszczonymi butlami i rozliczeniami z kontrahentem

Brak strat butli gazowych w rozliczeniach z kontrahentami.

Skrócenie czasu wydawania i zwrotów do magazynu butli gazowych.

100% wyeliminowanych pomyłek podczas operacji magazynowych.

Całkowite odejście od czasochłonnego, ręcznego spisywania danych.

Jakie problemy pojawiały się w zarządzaniu butlami gazowymi?

Strata czasu magazyniera na ręczne spisywanie wydań i zwrotów

W czasie pracy w Excel łatwo było o pomyłki przy wpisywaniu informacji. Znacznie trudniej było kontrolować kontrahentów, którzy przetrzymują butle.

Kosztowne pomyłki w ewidencji butli gazowych w czasie przyjęć, wydań i zwrotów

Raz popełniony błąd w ewidencji prowadził szybko do kolejnych nieścisłości, które generowały więcej pracy przy lokalizacji zagubionych butli i rozliczeniach z kontrahentami.

Jak wyglądała praca bez programu do ewidencji butli gazowych?

Firma KBR Poland zgłosiła się do nas, aby usystematyzować i usprawnić proces wydawania, zwrotów i przyjęć specjalistycznych butli gazowych. Dotychczas, kartoteka pobrań prowadzona była w arkuszu kalkulacyjnym Excel.

Archiwizacja dokumentacji papierowej była zbierana w klasycznym segregatorze. Spisywanie butli gazowych każdorazowo odbywało się ręcznie i ponownie przepisywane było do arkusza. Pracownicy musieli niemal codziennie kontrolować, który kontrahent jest w posiadaniu butli gazowej, czy ją zwrócił i kiedy.

Odbywało się to w arkuszu kalkulacyjnym i wymagało filtrowanie komórek – to było bardzo czasochłonne.
Niestety, wiązało się także z pomyłkami, które są naturalne przy tak dużej liczbie informacji. Wraz z firmą KBR Poland, postanowiliśmy rozwiązać te problemy.

KBR Poland ewidencja śledzenie butli gazowych

Rozwiązanie dopasowane do wyzwań klienta

Bezproblemowe wdrożenie Narzędziowni

Firmy, z którymi rozmawiamy często martwią się, że wdrażanie programu zaburzy codzienną pracę albo spowoduje jej zatrzymanie. Nic bardziej mylnego, w firmie KBR cały proces odbył się bez zbędnej zwłoki.
Ścisła współpraca wykwalifikowanych pracowników KBR Poland oraz naszego działu wdrożenia zaowocowała szybkim rozpoczęciem pracy z Narzędziownią. Po zeskanowaniu znacznika z kodem, informacja o każdym ruchu magazynowym jest natychmiast odnotowywana w programie.
KBR Poland logo
Nie było żadnych utrudnień, staraliśmy się wykonywać równolegle przez okres do zakończenia wdrożenia prace na nowym systemie Narzędziownia oraz „po staremu” w Excelu aby uniknąć ewentualnych błędów.
Sławomir Pieniek
Starszy magazynier
KBR Poland

Pełna kontrola i brak pomyłek dzięki śledzeniu butli

Najbardziej znaczącą zmianą, jaką zauważyli pracownicy KBR Poland jest szybsza identyfikacja i weryfikacja wydanych butli gazowych. Unikają pomyłek dzięki temu, że nie muszą dłużej pracować z arkuszami kalkulacyjnymi.
To z kolei ma wpływ na usprawnienie przyjęć, wydań i zwrotów do magazynu oraz odsyłania butli do dostawcy.

Ponadto, etykiety, które zastosowaliśmy w KBR Poland są odporne na ścieranie i wilgoć. Mimo trudnych warunków, którym są poddawane posłużą wiele lat i nie będzie konieczne ich wymienianie.


Wykorzystanie Narzędziowni do kontrolowania butli gazowych sprawdzi się także w firmach które dostarczają butle do innych firm, mają oddziały, zajmują się naprawami oraz napełnianiem butli gazowych.


Wykorzystując śledzenie butli gazowych wiadomo kto i kiedy zabrał butle gazową, kiedy ją zwrócił. Dzięki temu skończyły się problemy z rozliczaniem się z kontrahentem oraz ze zniszczonymi butlami za które nikt nie chce ponieść konsekwencji.

Bez wahania polecamy to rozwiązanie dla wszystkich firm borykającymi się z problemem pełnego nadzoru i eliminacją pomyłek ludzkich ze strony magazynu.

Sławomir Pieniek
Starszy magazynier
KBR Poland
KBR Poland logo

Zobacz efekty współpracy z branżą przemysłowymi