Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

PreZero Arena Gliwice – inwentaryzacja w jednej z największych hal widowiskowo- sportowych w Polsce

prezero arena gliwice

ZASIĘG WDROŻENIA

m3 KUBATURY OBIEKTU
0
POMIESZCZEŃ W PROGRAMIE
0

PreZero Arena Gliwice jest jednym z największych obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce. Hala, otwarta w 2018 roku, gwarantuje 17 178 miejsc siedzących i stojących. Arena Gliwice kojarzy się przede wszystkim z wydarzeniami sportowymi, koncertami czy widowiskami rodzinnymi. Jednak z równie wielkim powodzeniem odbywają się w niej targi, konferencje i szkolenia.

Przeprowadzenie inwentaryzacji w tak dużym miejscu to nie lada wyzwanie. Poza tym nowoczesny obiekt wymaga równie nowoczesnego podejścia do inwentaryzacji.

Ścisła kontrola majątku po wdrożeniu Szybkiej Inwentaryzacji

Zawsze aktualny spis wyposażenia, sprzętu estradowego i całego majątku firmy.

Stała i bieżąca informacja o uszkodzeniach
 i zużyciu asortymentu.

Cały sprzęt w jednym oprogramowaniu — lepsze planowanie zakupów, kontrola nad magazynem.

30-krotne przyspieszenie inwentaryzacji we wszystkich pomieszczeniach

Jak wyglądała inwentaryzacja tradycyjną metodą?

Nieznajomość stanu posiadanego asortymentu w obiekcie

Przed wdrożeniem systemu za przeprowadzanie inwentaryzacji odpowiedzialny był właściciel obiektu, czyli osoby niepracujące w Arenie na co dzień, które nie znały asortymentu.

Trudny dostęp do naklejek inwentarzowych

Problem pojawiał się już na etapie skanowania kodów. Nie wiadomo było, gdzie jest księga inwentarzowa. Numery inwentarzowe musiały być spisywane z naklejek. Tutaj z kolei nie pomagał fakt, że naklejki były umiejscowione w trudno dostępnych miejscach.

Ciągłe przemieszczanie się środków trwałych i wyposażenia

Innym problemem wynikającym ze specyfiki miejsca były odbywające się w nim eventy oraz sprzęt potrzebny do ich obsługi. Trudno było inwentaryzować wyposażenie, które było w użytku i często zmieniało położenie.
prezero arena gliwice
„Eventy powodują kompletne przemieszczenie sprzętu. Jedno wydarzenie jest w stanie sprawić, że połowa asortymentu z pomieszczenia X znalazła się w pomieszczeniu Y. Na drugim końcu hali.”

PreZero Arena Gliwice

Jak przebiegało wdrożenie Szybkiej Inwentaryzacji w PreZero Arenie Gliwice?

Głównymi wyzwaniami dla inwentaryzacji były odbywające się wydarzenia, które sprawiały, że sprzęt estradowy wędrował po całym obiekcie, przez co trudniej było go uporządkować.

Innym utrudnieniem, również wynikającym ze specyfiki miejsca, była wielkość obiektu. W końcu nie chodziło o wdrożenie oprogramowania w budynku z dwoma lub trzema pomieszczeniami, a w jednym z największych obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce. Tym bardziej ważne było, by jak najszybciej wdrożyć nowoczesny system do inwentaryzacji, który przy znacznym skróceniu czasu pracy pozwoliłby na zapanowanie nad tak wielkim obiektem.

Podczas wdrożenia postawiliśmy na tagi RFID (radiowe znaczniki zbliżeniowe). Dzięki nim, jeśli dane wyposażenie zmieni swoje położenie albo będzie w trudno dostępnym miejscu, przeprowadzenie inwentaryzacji będzie łatwiejsze dzięki odpowiednio dobranym znacznikom zbliżeniowym. W ten sposób został rozwiązany problem wędrującego wyposażenia.

„Wiedza oraz sposób, w jaki została przekazana, pozwoliły nam na bardzo optymalne wdrożenie i zwiększenie zakresu urządzeń mobilnych. Proces wdrożenia nadal trwa i chętnie korzystamy z wiedzy i doświadczenia działu technicznego PWSK. Wsparcie techniczne jest bardzo mocną stroną PWSK, co wpływa na nasze doskonałe relacje.”

PreZero Arena Gliwice
prezero arena gliwice

Sukces wdrożenia Szybkiej Inwentaryzacji w PreZero Arena Gliwice

Inwentaryzacja w tak dużym obiekcie to duże wyzwanie i przedsięwzięcie. Z całą pewnością wiemy, że udało się wprowadzić i spisać ponad 200 pomieszczeń w programie.

Ewidencja całego asortymentu daje świadomość, czym aktualnie Arena dysponuje. Pomaga to w planowaniu następnych wydarzeń czy zakupów sprzętu. Szczegółowa ewidencja to także wiedza na temat uszkodzeń, które są wyraźnie odnotowane w programie. 

Znaczniki RFID przyspieszają inwentaryzację nawet 30-krotnie, a ręczne spisywanie numerów kodów kreskowych odeszło do czasów słusznie minionych.

prezero arena gliwice
„Poleciliśmy i polecamy Szybką Inwentaryzację, ponieważ uważamy, że system do ewidencji i inwentaryzacji asortymentu jest podstawą do działania w naszej branży, szczególnie w tak dużych obiektach. Bez świadomości, co mamy, nie możemy zapanować nad organizowanymi wydarzeniami w pełni.”

PreZero Arena Gliwice