Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Etykiety samoprzylepne do inwentaryzacji

Zobacz, jak dobrać odpowiednie etykiety samoprzylepne i przeprowadź inwentaryzację przez przeszkód!

Mobilna narzędziownia - obsługa kodów kreskowych

Etykiety samoprzylepne do inwentaryzacji z kodem kreskowym jako najprostszy i sprawdzony sposób znakowania środków trwałych. Jakie dobrać, aby miały wysoką trwałość i odporność na ścieranie, czynniki atmosferyczne i chemiczne?

Jakie etykiety samoprzylepne do inwentaryzacji?
etykieta samoprzylepna na drukarce

Zaletą etykiet samoprzylepnych z kodem kreskowym jest to, że trudno się odklejają, i chronią nasz sprzęt przed nieuczciwymi próbami ich przeklejenia w inne miejsca.

Etykieta z kodem kreskowym do inwentaryzacji

Etykiety z kodem kreskowym wykorzystywane w procesie takim jak Inwentaryzacja środków trwałych i wyposażenia, czy też inwentaryzacja magazynu, są bardzo ważnym czynnikiem jeśli chodzi o czas niezbędny do jej ukończenia.

Wydruk i weryfikacja etykiet z kodem kreskowym

Jeśli okaże się, że wybierzesz zły typ etykiet, które są produktem niskobudżetowym, cały proces inwentaryzacji może się znacznie wydłużyć, ze względu na niemożność odczytania kodu, a przez to identyfikacji produktu.

Etykiety samoprzylepne do inwentaryzacji mogą posiadać różne rozmiary, od etykiet małych np 10×10 mm, po ogromne 100×115 mm, zawierające szczegółowe informacje na temat danego produktu. Do znakowania majątku, inwentaryzacji wyposażenia firmy stosujemy przeważnie rozmiary 50×30 i 45×18 mm.  

Jak dużo informacji można zamieścić na naklejce inwentaryzacyjnej, i do czego się je stosuje? To pytanie zadaje sobie każda firma, która chce dobrać rozmiar etykiet jak najmniejszy, ale na tyle duży aby wszystkie informacje zostały na niej zapisane.

Jaki kod zastosować na małej naklejce do inwentaryzacji?

W przypadku małych naklejek inwentaryzacyjnych stosuje się kody dwuwymiarowe, inaczej kody 2D. Jest to ciekawa technologia oznaczania środków trwałych, gdyż w porównaniu do kodów liniowych rozmiar kodu jest mniejszy i może mieścić znacznie więcej informacji. Popularne typy kodowania 2D to np. Data Matrix, Aztec Code, QR Code. Standardy kodowania 2D różnią się zwykle rozmiarem kompresji danych, i to dzięki tej właściwości jesteśmy w stanie dobrać bardzo małe etykiety do inwentaryzacji.

W przypadku kodów kreskowych liniowych (tradycyjnych), etykiety inwentaryzacyjne są zazwyczaj węższe i dłuższe. I również tutaj rozmiar etykiety zależny jest od standardu kodowania 1D , oraz ilości umieszczonych informacji. Im mniej jest zawartych informacji kod kreskowy może być krótszy, a tym samym etykieta samoprzylepna również. Popularnymi standardami kodowania to: Code 128 (kod kreskowy przemysłowy), Code 39, Ean-13 (kod kreskowy handlowy).

Jakie cechy powinny posiadać etykiety samoprzylepne do inwentaryzacji?

Etykiety do inwentaryzacji środków trwałych również powinny być etykietami maksymalnie trwałymi. Nie zaleca się stosowania etykiet papierowych do procesów inwentaryzacji, ponieważ często ulegają szybkiemu zniszczeniu i stają się niemożliwe do odczytu.

Zawsze pytamy klienta do jakich celów potrzebuje naklejki inwentaryzacyjne, na jakich powierzchniach środków trwałych etykiety mają być naklejane oraz w jakich warunkach dana etykieta z kodem kreskowym ma być wykorzystywana. Te dane umożliwią prawidłowy dobór etykiet i taśmy barwiącej. Dzięki temu klient zyskuje produkt bardzo dobrej jakości w cenie standardowej ceny etykiety foliowej.

Ilość wykrojników jaka jest dostępna jest potężna, dzięki czemu klient zawsze może dobrać prawidłowy rozmiar do swoich potrzeb.

Etykiety foliowe mogą być wykorzystane do oznaczania środków trwałych, sprzętu i towarów takich jak:

Zadruk etykiety samoprzylepnej odbywa się poprzez drukarki kodów kreskowych lub drukarki RFID. Różnią się one od drukarek laserowych i atramentowych budową oraz technologią zadruku. Posiadają specjalny typ głowicy, umożliwiający zadruk naklejek na rolkach, której wydajność wynosi nawet 100 000 etykiet do inwentaryzacji. Koszt takiej drukarki, uzależniony jest od wielu czynników. Dlatego polecamy dział drukarki kodów kreskowych, gdzie można zobaczyć różnice między drukarkami poszczególnych producentów. Lepszym rozwiązaniem jest telefon do nas, gdzie pracownicy w sposób prosty i czytelny omówią oraz mogą dobrać najodpowiedniejszą drukarkę dla Państwa. Polecaną drukarką typu biurkowego jest drukarka Citizen CL-S 621.

Poznaj program do szybkiej inwentaryzacji majątku.  Pobierz bezpłatne demo lub obejrzyj filmy prezentujące sprawny przebieg inwentaryzacji.

Szybka Inwentaryzacja - przeczytaj przydatne artykuły

Uzyskaj darmowy dostęp do programu

Demo Szybka Inwentaryzacja CTA