• biuro@pwsk.pl
 • +48 32 279 17 83
Brak produktów w koszyku.

Etykiety samoprzylepne do inwentaryzacji

Etykiety samoprzylepne do inwentaryzacji z kodem kreskowym jako najprostszy i sprawdzony sposób znakowania środków trwałych. Jakie dobrać, aby miały wysoką trwałość i odporność na ścieranie, czynniki atmosferyczne i chemiczne?

Jakie etykiety samoprzylepne do inwentaryzacji?

etykiety samoprzylepne do inwentaryzacji z kodem kreskowym - szybka inwentaryzacja -mobilny magazynier - środek trwaly

Zaletą etykiet samoprzylepnych z kodem kreskowym jest to, że trudno się odklejają, i chronią nasz sprzęt przed nieuczciwymi próbami ich przeklejenia w inne miejsca.

etykieta_samoprzylepna-inwentaryzacja-szybka_inwentaryzacja-mobilny__magazynier

Etykiety z kodem kreskowym wykorzystywane w procesie takim jak Inwentaryzacja środków trwałych i wyposażenia, czy też inwentaryzacja magazynu, są bardzo ważnym czynnikiem jeśli chodzi o czas niezbędny do jej ukończenia.

Wydruk i weryfikacja etykiet inwentaryzacyjnych z kodem kreskowym:

Jeśli okaże się, że firma wybrała zły typ etykiet, które okazały się być produktem niskobudżetowym, cały proces inwentaryzacji może się znacznie wydłużyć, ze względu na niemożność odczytania kodu, a przez to identyfikacji produktu.

Etykiety samoprzylepne do inwentaryzacji mogą posiadać różne rozmiary, od etykiet małych np 10 x 10 mm , po ogromne etykiety inwentaryzacyjne 100 x 115 mm, zawierające szczegółowe informacje na temat danego produktu.

Jak dużo informacji można zamieścić na małej etykiecie, i do czego się je stosuje, to pytanie zadaje sobie każda firma, która chce dobrać rozmiar etykiet jak najmniejszy, ale na tyle duży aby wszystkie informacje zostały na niej zapisane.

Do etykiet małych stosuje się kody dwuwymiarowe, inaczej kody 2D. Jest to ciekawa technologia oznaczania środków trwałych, gdyż w porównaniu do kodów liniowych rozmiar kodu jest mniejszy i może mieścić znacznie więcej informacji. Popularne typy kodowania 2D to np. Data Matrix, Aztec Code, QR Code. Standardy kodowania 2D różnią się zwykle rozmiarem kompresji danych, i to dzięki tej właściwości jesteśmy w stanie dobrać bardzo małe etykiety do inwentaryzacji.

etykieta_samoprzylepna-inwentaryzacja-szybka_inwentaryzacja-mobilny_magazynier-kod2d

W przypadku kodów kreskowych liniowych (tradycyjnych), etykiety inwentaryzacyjne są zazwyczaj węższe i dłuższe. I również tutaj rozmiar etykiety zależny jest od standardu kodowania 1D , oraz ilości umieszczonych informacji. Im mniej jest zawartych informacji kod kreskowy może być krótszy, a tym samym etykieta samoprzylepna również. Popularnymi standardami kodowania to: Code 128 (kod kreskowy przemysłowy), Code 39, Ean-13 (kod kreskowy handlowy).

Jakie cechy powinny posiadać etykiety samoprzylepne do inwentaryzacji?

Etykiety do inwentaryzacji środków trwałych również powinny być etykietami maksymalnie trwałymi, i przez to nie zaleca się stosowania etykiet papierowych do procesów inwentaryzacji, które często okazuje się iż są zniszczone, lub niezdolne do odczytu.

Pracownicy PWSK zawsze pytają się klienta, do jakich celów potrzebne są etykiety, na jakich powierzchniach środków trwałych etykiety mają być naklejane, oraz w jakich warunkach dana etykieta z kodem kreskowym ma być wykorzystywana. Te dane, umożliwią prawidłowy dobór etykiet i taśmy barwiącej. Dzięki temu klient zyskuje produkt bardzo dobrej jakości, za cenę nie różniącą się od standardowej ceny etykiety foliowej.

Ilość wykrojników jaka jest dostępna jest potężna, dzięki czemu klient zawsze może dobrać prawidłowy rozmiar do swoich potrzeb.

Przykładem zastosowań etykiety foliowej może być oznaczanie środka trwałego jak:

 • maszyny
 • urządzenia elektryczne
 • urządzenia mechaniczne
 • narzędzia
 • sprzęt komputerowy – IT
 • materiały budowlane
 • elementy dekoracyjne np. obrazy, figurki itp.
 • sprzęt biurowy
 • branża wulkanizacyjna – znakowanie opon

 

Zadruk etykiety samoprzylepnej odbywa się poprzez drukarki kodów kreskowych lub drukarki RFID. Różnią się one od drukarek laserowych czy też atramentowych budową, oraz technologią zadruku. Przystosowaniu pod rolki, posiadają specjalny typ głowicy, która potrafi wydrukować 100 000 etykiet do inwentaryzacji i czekać na kolejne zadanie. Koszt takiej drukarki, uzależniony jest od wielu czynników. Dlatego polecamy dział drukarki kodów kreskowych, gdzie można zobaczyć różnice między drukarkami poszczególnych producentów. Lepszym rozwiązaniem jest telefon do nas, gdzie pracownicy w sposób prosty i czytelny omówią oraz mogą dobrać najodpowiedniejszą drukarkę dla Państwa. Polecaną drukarką typu biurkowego jest drukarka Citizen CL-S 621.

Gospodarka magazynowa w firmie - darmowy ebook

Sprawdź czy
Program Narzędziownia
jest dla Ciebie!

 • Pobierz demo programu wersję 3.8
 • Pobierz ebooka i poznaj wypróbowane praktyki zarządzania majątkiem.