Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »
program do znakowania narzędzi i zarządzania gospodarką narzędziową

Program do zarządzania narzędziami i wszelkim sprzętem zapewnia każdej firmie kontrolę kosztów funkcjonowania, oraz oszczędność czasu pracowników. Dzięki temu każde zlecenie może być wykonane taniej, szybciej i lepiej. Odpowie na pytanie jak kontrolować narzędzia, aby zawsze były dostępne na czas i w stanie gotowym do pracy.

Jakie korzyści wniesie Narzędziownia do Twojej firmy?

1. Oszczędność czasu pracowników

Każdy pracownik Twojej  firmy może szybko uzyskać swoje narzędzie pracy. Bez tracenia czasu na stanie w kolejce.

Program wykorzystuje karty zbliżeniowe pracowników i specjalne czytniki RFID, co nawet kilkakrotnie przyspiesza operacje w wypożyczalni narzędzi i zastępuje odręcznie wypełniane rubryki i zbierane podpisy.

2. Trwałe oznaczenie majątku firmy

Zawsze rozpoznasz majątek Twojej firmy, ponieważ będzie on trwale oznaczony.

Przymocowane w trwały i bezpieczny sposób znaczniki (chipy, etykiety) RFID oraz kody kreskowe (Narzędziownia obsługuje równocześnie obie te technologie) zapewniają błyskawiczną i pewną identyfikację po zbliżeniu go do specjalnego czytnika. Ewidencja sprzętu w firmie staje się łatwa.

11 popularnych tagów RFID do zastosowania w różnych sytuacjach
Infografika przedstawiająca najpopularniejsze chipy RFID

3. Dokładna lokalizacja sprzętu i kontrola stanów magazynowych

W każdej chwili, za pomocą jednego kliknięcia, będziesz widział co posiadasz w magazynie firmowym, a co jest w użytkowaniu przez Twoich pracowników i gdzie to się znajduje.  

Prowadzona komputerowo gospodarka narzędziowa zapewnia dokładne rejestrowanie wszelkich operacji magazynowych: kto je wykonywał, kiedy i jakiego sprzętu dotyczyły. Zapewnia to bieżącą aktualizację stanów magazynowych oraz stanów u pracowników i w miejscach użytkowania (budowy, działy, wydziały, projekty). System jest w stanie rozpoznać nawet kilkadziesiąt przedmiotów w ciągu jednej sekundy i jednym kliknięciem wystawić dokument magazynowy przyjęcia, wydania lub inwentaryzacji.

4. Automatyczna kontrola stanów minimalnych

Nigdy nie zabraknie Ci potrzebnych do pracy materiałów, części zamiennych lub narzędzi.

Narzędziownia pozwoli Ci oszczędzić czas potrzebny na przygotowanie zamówień, a kontrola stanów minimalnych zabezpieczy Twoją firmę przed nieoczekiwanymi przestojami wynikającymi z braku potrzebnego do pracy sprzętu lub materiału eksploatacyjnego.  Pozycje poniżej ustalonego stanu minimalnego są raportowane na pulpicie programu w formie alertów lub także rozsyłane za pomocą poczty elektronicznej np. do działu zamówień. Moduł zapotrzebowań i zamówień wspomoże dział zaopatrzenia poprzez zautomatyzowanie prac zbierania ofert od dostawców, generowania zapotrzebowania i kontroli czy wszystkie zamówienia dotarły do firmy.

5. Kontrola wszystkich terminów przeglądów, gwarancji

Już nigdy nie przegapisz żadnego ważnego terminu, a twój pracownik nie będzie wykonywał pracy narzędziem bez odpowiednich dopuszczeń.

Zarządzanie sprzętem pomiarowym i narzędziami pomiarowymi przestaną być czasochłonne. Co miesięcznym typowaniu i lokalizacji narzędzi do przeglądu technicznego czy legalizacji. Program zabezpiecza przed wypadkami i odszkodowaniami w przypadku pracy sprzętem po terminie, ponieważ kontroluje ważne terminy przeglądów technicznych, atestów, upływających terminów gwarancji, leasingów, ubezpieczeń i planowanych remontów.

6. Szybka inwentaryzacja magazynu narzędzi i sprzętu

Moduł Szybkiej Inwentaryzacji nie tylko zapewni realizację ustawowego obowiązku, ale także dostarczy Twojej firmie aktualnej i dokładnej informacji o stanie posiadanego majątku.

Twoja firma zyskuje bezpieczeństwo, że spełnia ustawowy obowiązek okresowej inwentaryzacji środków trwałych i wyposażenia. Moduł Inwentaryzacji wspomaga ten uciążliwy proces, automatyzując wszystkie możliwe jego etapy. Dostarcza arkusze spisu z natury, arkusze różnic inwentaryzacyjnych oraz gotowe sprawozdania po inwentaryzacji wykonanej przez mobilny czytniki kodów kreskowych lub radiowych znaczników RFID.

7. Kontrola wydatków, minimalizacja strat

Wreszcie zaczniesz oszczędzać – zmniejszysz nieuzasadnione zużycie sprzętu i wyposażenia, niegospodarność pracowników i wyeliminujesz kradzieże.

Podwyższona rotacja narzędzi i sprzętu obniża wartość posiadanego majątku firmy. Zebrane precyzyjne dane pomogą Ci kontrolować wydatki, a ewidencja kosztów eksploatacji daje pełen obraz środków wydawanych na paliwo, remonty, naprawy i przegląd sprzętu. Pozwala to podjąć decyzje o likwidacji sprzętu notorycznie generującego wydatki i zakupie nowego. Doddatkowo, program do obsługi BHP wyeliminuje nieuzasadnione, nadmierne pobieranie przez pracowników odzieży roboczej.

Program Narzędziownia i i sprzęt firmy PWSK wnosi do Twoje firmy mnóstwo korzyści. Wymieniliśmy tylko kilka z nich. Pobierz bezpłatną wersję DEMO programu i zobacz co może zdziałać także dla Ciebie.

Przekonaj się jak Twoja firma zmieni się z Programem Narzędziownia

Przeczytaj więcej o programie lub porozmawiaj o szczegółach z naszymi specjalistami