Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

7 zalet wdrożenia programu do zarządzania narzędziami

Monitoring przepływu narzędzi między pracownikami

Program do zarządzania narzędziami i sprzętem zapewnia ścisłą kontrolę ponoszonych wydatków na narzędzia oraz oszczędza czas pracowników. Odpowie na pytanie jak kontrolować narzędzia, aby zawsze były dostępne na czas i w stanie gotowym do pracy. Dzięki temu każde zlecenie jest wykonane taniej, szybciej i lepiej. 

Co możesz zyskać na wdrożeniu Narzędziowni do Twojej firmy?

1. Zaoszczędzisz czas magazyniera i oczekujących na narzędzia fachowców

Każdy pracownik Twojej firmy może szybko uzyskać swoje narzędzie pracy. Bez tracenia czasu na stanie w kolejce.

Program wykorzystuje karty zbliżeniowe pracowników i specjalne czytniki RFID, co nawet kilkakrotnie przyspiesza operacje w wypożyczalni narzędzi i zastępuje odręcznie wypełniane potwierdzenia wydania i zbierane podpisy. 

2. Trwale i dokładnie oznaczysz swoje narzędzia i sprzęt

Zawsze rozpoznasz majątek Twojej firmy, ponieważ będzie on trwale oznaczony.

Przymocowane w trwały i bezpieczny sposób znaczniki (chipy, etykiety) RFID, kody kreskowe lub QR (Narzędziownia obsługuje równocześnie obie te technologie) zapewniają błyskawiczną i pewną identyfikację po zbliżeniu go do specjalnego czytnika. Ewidencja sprzętu w firmie stanie się łatwa.

3. Szybkie odszukanie narzędzia w magazynier lub u pracownika

W każdej chwili, za pomocą jednego kliknięcia, będziesz widział co posiadasz w magazynie firmowym, a co jest w użytkowaniu przez Twoich pracowników i gdzie to się znajduje.  

Prowadzona komputerowo gospodarka narzędziowa zapewnia dokładne rejestrowanie wszelkich operacji magazynowych: kto je wykonywał, kiedy i jakiego sprzętu dotyczyły. Automatycznie aktualizuje stany magazynowe oraz stany u pracowników i w miejscach użytkowania (budowy, działy, wydziały, projekty). System jest w stanie rozpoznać nawet kilkadziesiąt przedmiotów w ciągu jednej sekundy i jednym kliknięciem wystawić dokument magazynowy przyjęcia, wydania lub inwentaryzacji.

4. Automatyczna kontrola stanów minimalnych ograniczy braki narzędzi

Nigdy nie zabraknie Ci potrzebnych do pracy materiałów, części zamiennych lub narzędzi.

Narzędziownia pozwoli Ci oszczędzić czas potrzebny na przygotowanie zamówień, a kontrola stanów minimalnych zabezpieczy Twoją firmę przed nieoczekiwanymi przestojami wynikającymi z braku potrzebnego do pracy sprzętu lub materiału eksploatacyjnego.  Pozycje poniżej ustalonego stanu minimalnego są raportowane na pulpicie programu w formie alertów lub także rozsyłane za pomocą poczty elektronicznej np. do działu zamówień. Moduł zapotrzebowań i zamówień wspomoże dział zaopatrzenia poprzez zautomatyzowanie prac zbierania ofert od dostawców, generowania zapotrzebowania i kontroli czy wszystkie zamówienia dotarły do firmy.

5. Kontrola wszystkich terminów przeglądów, gwarancji zapobiega wypadkom w pracy

Już nigdy nie przegapisz żadnego ważnego terminu, a twój pracownik nie będzie wykonywał pracy narzędziem bez odpowiednich dopuszczeń.

Zarządzanie sprzętem pomiarowym i narzędziami pomiarowymi przestaną być czasochłonne. Program zabezpiecza przed wypadkami w przypadku pracy sprzętem po terminie, ponieważ kontroluje ważne terminy przeglądów technicznych, atestów, upływających gwarancji, leasingów, ubezpieczeń i planowanych remontów.

6. Szybka inwentaryzacja magazynu narzędzi i sprzętu potwierdzi aktualne stany

Moduł Szybkiej Inwentaryzacji nie tylko zapewni realizację ustawowego obowiązku, ale także dostarczy Twojej firmie aktualnej i dokładnej informacji o stanie posiadanego majątku.

Twoja firma zyskuje bezpieczeństwo, że spełnia ustawowy obowiązek okresowej inwentaryzacji środków trwałych i wyposażenia. Moduł Inwentaryzacji wspomaga ten uciążliwy proces, automatyzując wszystkie możliwe jego etapy. Dostarcza arkusze spisu z natury, arkusze różnic inwentaryzacyjnych oraz gotowe sprawozdania po inwentaryzacji wykonanej przez mobilny czytniki kodów kreskowych lub radiowych znaczników RFID.

7. Kontrola wydatków na narzędzia i minimalizacja strat na nieuzasadnione zakupy

Wreszcie zaczniesz oszczędzać – zmniejszysz nieuzasadnione zużycie sprzętu i wyposażenia, niegospodarność pracowników i wyeliminujesz kradzieże.

Podwyższona rotacja narzędzi i sprzętu obniża wartość posiadanego majątku firmy. Zebrane precyzyjne dane pomogą Ci kontrolować wydatki, a ewidencja kosztów eksploatacji daje pełen obraz środków wydawanych na paliwo, remonty, naprawy i przegląd sprzętu. Pozwala to podjąć decyzje o likwidacji sprzętu notorycznie generującego wydatki i zakupie nowego. Dodatkowo, program do obsługi BHP wyeliminuje nieuzasadnione, nadmierne pobieranie przez pracowników odzieży roboczej.

Wymieniliśmy tylko kilka z korzyści wdrożenia Programu Narzędziownia. 

Pobierz bezpłatną wersję DEMO programu i zobacz co może zdziałać także dla Ciebie.

pobierz demo narzędziownia

Kliknij i pobierz bezpłatnie DEMO Program Narzędziownia

15 dni bezpłatnego dostępu do Narzędziowni
dowiesz się w praktyce, jak łatwo działa program

przekonasz się, jak efektywne może być zarządzanie firmą budowlaną