Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

W ramach ciekawostki przedstawiamy inteligentną przymierzalnię, czyli rozwiązanie RFID dla handlu detalicznego. Dzięki RFID sklepy odzieżowe mogą wyposażyć się w nowoczesne narzędzie, które pomaga zwiększyć sprzedaż i przekłada się także na większe zadowolenie klienta.

Wyobraź sobie, że odwiedzasz sklep odzieżowy. Zabierasz z wieszaków kilka ubrań i udajesz się do przymierzalni.

Wita cię „inteligentna przymierzalnia”, w której w chwilę po odwieszeniu części ubrań na wieszaku, twój wybór wyświetla się na dużym ekranie zainstalowanym wewnątrz przymierzalni, a tuż obok niego wyświetlone zostają inne dostępne w tej chwili na stanie w sklepie rozmiary, fasony oraz kolory dla danej sztuki odzieży. Możesz także szybko odnaleźć wszelkie pasujące do ubrania dodatki widząc jednocześnie na wyświetlaczu ich zestawienie. Wszystko działa w czasie rzeczywistym dzięki dobrodziejstwom płynącym z technologii RFID.

inteligentna przymierzalnia rfid

Cały system „inteligentnej przymierzalni” opiera się o sieć zainstalowanych w sklepie czytników RFID.

Czytniki RFID zainstalowane w ściankach przymierzalni oczytują kod produktu zapisany w przymocowanym do ubrania znaczniku RFID UHF (chip/tag RFID UHF), i przekazują go do programu „inteligentna przymierzalnia”, który wyświetla na zainstalowanym wewnątrz przymierzalni asortyment wybrany przez kupującego (ubrania, które wniósł ze sobą do pomieszczenia naszej inteligentnej przymierzalni), i opierając się na zapisach w swojej bazie danych pokazuje dodatkowe, przydatne dla klienta informacje. Mogą to być np. inne zestawienia kolorystyczne, pasujące do wybranej odzieży dodatki (szale, bluzki, buty itp.). Dzięki ścisłej współpracy z programami do ewidencji magazynu, system „inteligentnej przymierzalni” potrafi wyświetlić aktualny stan magazynowy sklepu – np. inne dostępne rozmiary wybranej przez klienta sztuki odzieży.

Sam chip (tag) RFID może występować w formie samoprzylepnej etykiety, którą umieszczamy na metce ubrania lub np. w kieszonce lub w formie klipsa współpracującego doskonale z systemami przeciwkradzieżowymi EAS.

Wdrożony i działający system „inteligentna przymierzalnia”, opcjonalnie połączony z naszym programem do ewidencji „Programem Magazynowym PWSK”, pozwala nie tylko zapanować nad asortymentem w Państwa sklepie, ale jednocześnie podnieść sprzedaż co niewątpliwie przełoży się na większe zyski! Z RFID handel ubraniami może być jeszcze bardziej opłacalny.

Inteligentna przymierzalnia, rozwiązania dla handlu detalicznego, handel ubraniami

W kontekście sklepów warto wspomnieć o programie Szybka Inwentaryzacja. Program ten pozwala  na przeprowadzenie błyskawicznej inwentaryzacji asortymentu znajdującego się na półkach. Wystarczy do tego przejść z czytnikiem niedaleko towarów oznaczonych etykietami RFID, bez konieczności namierzania kodów kreskowych.

Powiązane produkty w naszym sklepie internetowym: