Drukarki Kart Plastikowych

Drukarki kart plastikowych służą do jednostronnego lub dwustronnego drukowania kart kolorowych i monochromatycznych w wysokiej jakości. Drukarka przeznaczona jest do średnich i dużych nakładów kart.
Stanowi idealne rozwiązanie do druku:

 • identyfikatorów
 • kart lojalnościowych
 • kart kontroli dostępu
 • i wszelkiego rodzaju kart, gdzie liczy się szybkość i jakość nadruku.

Drukowanie kart plastikowych nie różni się zbytnio od wydruku ze zwykłych drukarek laserowych czy też atramentowych. Obsługa urządzenia jest na tyle uproszczona, aby każdy użytkownik, który posiada choć minimalną wiedzę w zakresie drukowania dokumentów był w stanie sobie poradzić z nadrukiem kart na drukarkach tego typu. Podłączenie drukarki odbywa się na zasadzie podłączenia kablem USB , lecz często producent daje możliwość połączenia drukarki poprzez sieć, czyli drukarka wyposażona jest w urządzenie jak karta Ethernetowa.

Drukarki kart plastikowych – oprogramowanie

Każdy uznany producent drukarek kart plastikowych posiada w swojej ofercie również i program do projektowania oraz drukowania kart plastikowych, dzięki czemu użytkownik posiadający drukarkę oraz oprogramowanie dedykowane jest w stanie wykorzystać drukarkę w 100%

zebra desinger

Oprócz oprogramowania dedykowanego przez producenta nic nie stoi na przeszkodzie aby stosować programy do grafiki wektorowej jak np. CorelDraw.
Oprogramowanie do nadruku na kartach plastikowych bardzo często umożliwia współpracę z bazami danych, arkuszami kalkulacyjnymi. Korzyści są tego wymierne, gdyż znacznie to przyspiesza proces drukowania kart identyfikacyjnych pobierając dane pracownika bezpośrednio z bazy danych zamiast mozolnego przepisywania , czy też opcji kopiuj & wklej.

Sprawdź nasz SKLEP INTERNETOWY RFID

Drukarki kart plastikowych świetnie uzupełniają ofertę w każdej firmie, gdzie zainstalowany jest np. terminal RCP czy też Punkty kontroli dostępu. Tym samym zaprojektowanie karty RFID sprowadza się do stworzenia firmowej templatki, oraz podpięcia się pod bazę danych wraz ze zdjęciami pracowników oraz jego danymi personalnymi. Firma zyskuje nie tylko dodatkową możliwość identyfikacji (za okazaniem przepustki) ale również i prestiż, który wyznaczają nowoczesne technologie stosowane w firmie.

Ewidencja Czasu Pracy

Rejestracja czasu pracywraz z technologią RFID oraz drukarkami kart plastikowych jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w Polskich firmach. Do RCP najczęściej wybierane są drukarki monochromatyczne ale również i termosublimacyjne. W metodzie druku bezpośredniego, barwnik ze specjalnej folii eksploatacyjnej (patrz zdjęcie poniżej) jest przenoszony bezpośrednio na kartę. Drukarki wykonują nadruki kolorowe w pełnej palecie barw tj. 16,7 miliona kolorów (termosublimacja) lub monochromatyczne w kolorach czarnym, niebieskim, czerwonym, zielonym, białym, złotym lub srebrnym (termotransfer).

Karta RFID ze zdjęciem

Opis technologii zadruku na kartach PVC

W przypadku druku bezpośredniego głowica drukująca drukarki zostaje dociśnięta do karty poprzez folię z barwnikiem (folia znajduje się pomiędzy głowicą a kartą). Głowica rozgrzewając się “wtapia” barwnik z foli w plastik karty. W przypadku druku kolorowego na jedną wydrukowaną kartę zużywany jest zawsze taki sam odcinek foli z czterema panelami kolorów podstawowych żółtym, magenta, cyjanem i czarnym. Dodatkowo na foli znajduje się piąty przeźroczysty panel tzw. warstwa “overlay”. Cała powierzchnia karty jest pokrywana przeźroczystą warstwą zabezpieczającą. Warstwa ta chroni nadruk m.in. przed promieniowaniem UV.W przypadku nadruku na kartę z paskiem magnetycznym lub karta RFID, warstwa overlay nie jest nakładana co ustawia się najczęściej w samym programie do drukowania, lub poprzez modyfikowanie sterownika drukarki.

Drukarki kart plastikowych w firmach bazujących na technologii RFID (Rejestracja czasu pracowników, punkty kontroli dostępu) posiadają często wbudowane kodery. Jest to bardzo ważny punkt na który trzeba zwrócić uwagę w przypadku zakupu takich drukarek. Dzięki zastosowaniu kodera, karty mogą być kodowane już na etapie zadruku, dzięki czemu nie ma konieczności stosowanie osobnych koderów RFID, które nie często kosztują kilka tysięcy złotych. Pozwoli to firmie zaoszczędzić wiele pieniędzy oraz wiele czasu. Niektóre drukarki kart plastikowych posiadają kodery nie tylko RFID ale również i kodek paska magnetycznego, czy też koder elektronicznego układu stykowego którym jest chip.

Firma PWSK dzięki wieloletniej współpracy z firmą Zebra, z czystym sumieniem poleca ich drukarki kart plastikowych. Są to drukarki trwałe a druk jest bardzo czytelny oraz trwały.

drukarki kart plastikowych - Zebra ZXP 8

Oprogramowanie dedykowane Zebra Designer jest intuicyjne i proste w użyciu, dzięki czemu zadruk karty RFID nie wymaga zdolności informatycznych od użytkownika. Bardzo bogata dostępność asortymentu oraz różnorodnych akcesorii dodatkowych czyni firmę Zebra świetnym kompanem podczas pracy w firmie. Akcesoria takie jak:

 • tusze kolorowe
 • karty PVC kolorowe
 • karty PVC z miejscem na podpis
 • wałki czyszczące
 • długopisy czyszczące
 • karty czyszczące
 • podajnik na karty

Drukarki kart plastikowych – zestawy czyszczące

Zestawy czyszczące są bardzo istotnym elementem jeśli chodzi o konserwacje drukarki. Wielu producentów drukarek kart plastikowych nie zaznacza informacji o konieczności regularnego czyszczenia, co jest często powodem awarii drukarki a w rezultacie odmowy naprawy z tytułu gwarancji przez wgląd na sposób jej użytkowania oraz konserwowanie. Producent drukarek Zebra informuje o konieczności regularnego czyszczenia klientów przed zakupem, dzięki czemu klient będzie mieć niemal 100% pewność iż jeśli postępuje wraz z wytycznymi w razie awarii drukarki jego reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie.
Drukarki kart plastikowych Zebra są używane w firmach do zadruku kart identyfikacyjnych, marketingowych, kart stałego klienta lub kart pełniących rolę twardej wizytówki.
Jest to doskonałe uzupełnienie oferty rejestracji czasu pracownika, punktów kontroli dostępu, czy identyfikacji poprzez technologię RFID.

Charakterystyka kart do zadruku

Karta może posiadać wiele zastosowań od karty identyfikacyjnej po bankomatową na płatniczej skończywszy. Karty charakteryzuje skuteczna ochrona danych poprzez ich szyfrowanie dzięki czemu, zastosowanie zwykłego czytnika pasków magnetycznych w celu odczytania danych nie będzie możliwe bez specjalnego klucza a co za tym idzie, dane będą dużo bezpieczniejsze.
Zastosowanie kart elektronicznych umożliwia zapisanie znacznie więcej informacji aniżeli na kartach z paskiem magnetycznym, dzięki czemu karty elektroniczne zyskały w takich zastosowaniach jak:

 1. dzięki zastosowaniu drukarki kart plastikowych jako karty kontroli dostępu do pomieszczeń i zasobów
 2. dzięki zastosowaniu drukarki kart plastikowych jako legitymacje elektroniczne czy certyfikaty elektroniczne
 3. karty płatnicze

Do odczytu Kart zbliżeniowych RFID nie potrzeba urządzeń za kilka tysięcy złotych, jak to miało miejsce na początku wdrażania systemu RFID w Polsce, aktualnie w zupełności wystarcza zastosowanie biurkowego czytnika RFID czy też kolektor danych z obsługą RFID.

Czytnik RFID Unique USB

Kolektory danych z czytnikiem RFID

Kolektor danych z czytnikiem RFID może być bardzo potężnym narzędziem w każdej firmie. Są to z reguły bardzo dopracowane i bogato wyposażone urządzenia, które wspomagają proces pracy w magazynie, czy też w narzędziowni.

Taki kolektor potrafi zeskanować kod 2D, kod 1D , odczytać kod z tagu RFID następnie wysłać informacje za pomocą GSM, bluetooth czy WIFI do bazy danych. Może również po prostu zapisać dane na wewnętrznej pamięci i rozpocząć nowe zadanie. Następnie taki kolektor za pomocą kabla komunikacyjnego podłącza się pod komputer, i dane informacje zostają wysłane na dysk twardy komputera. Kolektor danych RFID
Jest to świetne uzupełnienie do drukarki kart plastikowych. Terminal Mobilny RFID można wykorzystać do identyfikacji pracowników , gości , klubowiczów , na podstawie zadrukowanej karty RFID przez drukarkę kart plastikowych. Tym samym uzyskuje się kolejny etap weryfikacji np. na podstawie zdjęcia na karcie, oraz na podstawie unikalnego kodu RFID. Kod RFID jest weryfikowany w podręcznej bazie na kolektorze danych.

Firma PWSK do obsługi programu Narzędziownia jak i Mobilnego Magazyniera poleca zastosowanie technologii RFID. Zyskasz dzięki temu na prędkości wypożyczenia narzędzi jak i jego zwrotach czy przyjęciach. Oprócz szybkości działania, ważnym aspektem jest bezpieczeństwo danych. Karta lub brelok RFID jest swego rodzaju kluczem elektronicznym, pełniącym odpowiednik tradycyjnego podpisu identyfikacyjnego.

Pobierz PDF - Jak ulepszyć gospodarkę narzędziową w Twojej firmie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymywania materiałów szkoleniowych i informacyjnych, również w postaci newslettera.
Zapoznałem się z Polityką prywatności i możliwością usunięcia moich danych z zasobów PWSK.

Materiały zostaną wysłane mailem