DPM – Direct Part Marking

DPMDirect Part Marking, to nowoczesna technologia znakowania bezpośredniego przedmiotów. Polega na nanoszeniu kodu kreskowego (lub innych znaków alfanumerycznych) bezpośrednio na powierzchnie znakowanego przedmiotu. Technologia DPM powstała dla potrzeb agencji kosmicznej NASA, w celu precyzyjnego oznaczenia i monitorowania każdego z elementów składowych promów kosmicznych, od momentu wyprodukowania, aż do złomowania.

Znakowanie bezpośrednie w technologii DPM idealnie nadaje się do nanoszenia kompaktowych kodów Data Matrix na małych, skomplikowanych w kształcie przedmiotach metalowych.

znakowanie-mikropunktowe

Technologię trwałego znakowania DPM wyróżnia:

  • trwałość oznaczeń
  • odporność na uszkodzenia
  • wygodę użycia
  • możliwość zakodowania dużej liczby informacji

Metody znakowania bezpośredniego:

  • wyżłabianie mikrouderzeniami, mikroudarowe za pomocą twardego grotu
  • grawerowanie
  • wypalanie laserem
  • wytrawianie chemiczne
  • malowanie, drukowanie

Znakowanie DPM – Direct Part Marking na powierzchni metalowej za pomocą lasera.

DPM na metalu

Znakowarki mikroudarowe DPM

Nowej generacji znakowarka mikroudarowa Propen P5000.

DPM - Direct Part Marking

Przenośna znakowarka DPM Propen M3000 do bezpośredniego oznaczania części i podzespołów oferująca całkowitą swobodę ruchu.

DPM - Direct Part Marking

Skanery kodów DPM

Skanery wizyjne odczytujące kody DPM muszą sprostać najwyższym wymaganiom odnośnie odczytu zniszczonych, zabrudzonych i trudnoczytelnych oznakowań Data Matrix.

Cognex DataMan 7500 występuje jako skaner przewodowy i bezprzewodowy. Oba modele mają opatentowaną technologię oświetlenia UltraLight i wielokrotnie nagradzany system czytania kodu kreskowego IDMax.
cognex dataman 7500

Imager Honeywell 6300i/6320i umożliwia skanowanie kodów Direct Part Mark na niemal każdej powierzchni, w tym odbijającej światło, nieregularnej i krzywej. Umożliwia rejestrację kodów o niskim i wysokim kontraście.

Skaner DPM Honeywell hw6300, hw6300i,hw6320i

Pobierz PDF - Jak ulepszyć gospodarkę narzędziową w Twojej firmie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymywania materiałów szkoleniowych i informacyjnych, również w postaci newslettera.
Zapoznałem się z Polityką prywatności i możliwością usunięcia moich danych z zasobów PWSK.

Materiały zostaną wysłane mailem