Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Typową cechą pralni jest duża ilość personelu potrzebna do identyfikacji,  sortowania, zarządzania, przygotowania do procesu pralniczego, odbioru oraz wysyłki do klienta ubrań.

W polskich pralniach, coraz częściej pojawia się system kodów kreskowych, który przyśpiesza i automatyzuje ten proces, zmniejszając koszty prowadzenia pralni.Kolektor danych oraz TAG RFID

Na świecie, od kilku lat  wprowadza się radiową technologię zbliżeniową RFID do pralni, upodabniając cały proces do kodów kreskowych, ale  jest on znacznie:

  • szybszy
  • sprawniejszy
  • ekonomiczny
  • wymaga mniejszej ilości personelu
  • bogatszy w możliwości

Koszt wdrożenia programu do obsługi pralni w technologii RFID ,  zwraca się po stosunkowo niedługim czasie kilku miesięcy.

Na system do obsługi pralni składają się:

Oprogramowanie dla pralni firmy PWSK, w połączeniu z kolektorem oraz Tagami RFID np. UHF pozwoli na znacznie szybszą identyfikację ubrań, a tym samym obsługę klientów. Jednym z sekretów tej technologii jest fakt, iż symbol identyfikujący tag RFID jest jedyny w swoim rodzaju, praktycznie niepowtarzalny. Tym samym nie zdarzy się sytuacja iż dwie rzeczy oznaczone tagiem RFID Datamars będą posiadały te samo oznaczenie.

mobilny-magazynier-pralnia-identyfikacja-rfid-uhf-obsluga-pralni

Program Mobilna Narzędziownia współpracuje ze specjalnym program magazynowym – systemem ewidencji, który prowadzi bazę danych ubrań i kontrahentów. Dzięki temu możliwy jest nadzór nad ubraniami w małych i średniej wielkości pralniach. Technologia identyfikacji odzieży może być oparta o kody kreskowe lub tagi pralnicze RFID. Stanowi to znacznie tańszą alternatywę dla specjalistycznych anten i czytników tunelowych RFID. System obsługi pralni umożliwia także kontrolę opakowań i wózków do transportu odzieży roboczej do klienta.

pralnia-identyfikacja-rfid-uhf-obsluga-pralni

Bramka RFIDBramka RFID

Czas identyfikacji całego wózka ubrań wynosi ok 1,5 sekundy, co w porównaniu do identyfikacji na podstawie kodu kreskowego jest wynikiem nawet 2000 razy szybszym. Łatwo policzyć jaką to niesie ze sobą oszczędność czasu, gdy takich wózków przyjeżdża i odjeżdża kilkadziesiąt dziennie.

W miarę rozrostu firmy pralniczej, rosną potrzeby na jeszcze większą wydajność, tym samym jeden kolektor danych może nie wystarczyć, wówczas firma PWSK oferuje bardziej zaawansowane rozwiązania takie jak bramka RFID,  portal RFID lub tunel RFID renomowanych producentów.

Poznaj przykładowe tagi RFID pralnicze do odzieży.

Służymy pomocą przy doborze komponentów składających się na kompletny system do obsługi pralni w technologii RFID.