Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Jak firma OMAG odzyskała cenny czas na produkcji dzięki automatyzacji?

omag-narzedziownia
Firma OMAG to renomowany producent maszyn i urządzeń używanych w górnictwie, takich jak wciągniki łańcuchowe czy wiertnice. Ponadto, firma cieszy się uznaniem jako dostawca i eksporter części do zastosowań w przemyśle motoryzacyjnym. Przed OMAG stoją wyzwania takie jak: stałe monitorowanie produkcji, zapotrzebowania oraz wytwarzanie nowych narzędzi.

Korzyści po wdrożeniu Narzędziowni

Pełna kontrola ilości wytwarzanych i przekształcanych narzędzi.
Niezakłócony nadzór nad narzędziami pomiarowymi.
Dokładna wiedza na temat wydajności oparta na aktualnych danych.
Przyspieszenie pracy dzięki kontroli terminów przeglądów narzędzi.

Wyzwania stojące przed wdrożeniem Narzędziowni

Czasochłonne kontrole wydajności produkowanych narzędzi i innych półproduktów

Poświęcanie cennego czasu na ręczne kontrolowanie terminów przeglądów narzędzi

Rozszerzenia programu wybrane przez klienta

Przyspieszenie prac

Każda nowoczesna firma, która chce się rozwijać musi otwierać się na zmiany – tak było też w przypadku firmy OMAG. Jednak to nie jedyny powód, dla którego zdecydowali się na zakup Systemu Narzędziownia.

Aby pracować bezpiecznie z narzędziami, każda firma musi przeprowadzać przeglądy techniczne. W przypadku firmy OMAG nie było mowy o przekroczonych terminach, jednak pojawiła się potrzeba zwiększenia kontroli nad narzędziami, a tym samym zmniejszenie ryzyka do zera.

omag-narzedziownia

„Potwierdzam, że w każdym aspekcie Program Narzędziownia sprawdził się i oceniamy go pozytywnie. Nadzór nad narzędziami pomiarowymi – jest to znaczący plus i przyspieszenie pracy jak również uniknięcie pracy z przeterminowanymi narzędziami – choć takowe sytuacje się u nas nie zdarzały, ale wymagało to większego nakładu pracy”.

A. Radwan, Specjalista ds. Gospodarki Narzędziowej
OMAG Fabryka Maszyn i Urządzeń

Chęci o przyspieszenia pracy, zwiększeniu jej wydajności oraz usprawnieniu zbiegły się także z możliwościami Modułu Wytworzenia, który jest częścią Narzędziowni.

Zanim firma OMAG zdecydowała się o poszerzenie Programu Narzędziownia, borykała się z presją czasu ponieważ samodzielnie, bez użycia żadnego programu, szacowała koszty wytworzenia nowego narzędzia. To było trudne i wymagające zadanie i choć pracownicy radzili sobie dobrze, nie zawsze można wykluczyć błąd ludzki przy tak dużej ilości danych i działających procesów.

Obecnie Moduł Wytworzenia doskonale sprawdza się do kontrolowania produkcji, a firma dokładnie wie, ile będzie trwało wytworzenie nowych narzędzi z półproduktów albo zmodyfikowanie innego specjalistycznego narzędzia. 

To kilkukrotnie przyspiesza ich pracę.

Poradnik jak zarządzać narzędziami i majątkiem firmy

Zobacz, jak wprowadzić zmiany także w Twojej firmie