Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Firma Inter-Welm Sp. z o. o. – Autoryzowana Stacja Dealerska Audi w Bielsku-Białej, zajmuje się sprzedażą samochodów tej marki oraz oryginalnych akcesoriów Audi. Brak odpowiedniego oprogramowania do kontroli bieżących stanów magazynowych narzędziowni powodował chaos i zmniejszenie wydajności pracy. Wszelkie informacje na temat obiegu narzędzi i ich aktualnym użytkowniku były prowadzone na papierze. Firma poszukiwała odpowiedniego programu który kontrolowałby stan ilościowy i wartościowy posiadanych narzędzi, pozwalający jednocześnie na jego szybką lokalizację.

Rozwiązanie i wdrożenie

Dzięki zastosowaniu programu Narzędziownia wraz z obsługą kolektora danych i identyfikacją pracownika za pomocą kart zbliżeniowych RFID, został przywrócony ład i porządek na magazynie. Natychmiastowy dostęp do aktualnych stanów, daje wymierne korzyści przy zakupach nowych narzędzi. Zastosowany podpis elektroniczny pozwolił na pełną identyfikacje pracownika przez co zwiększyło się poszanowanie powierzonych im narzędzi. Oznakowanie półek i regałów kodami kreskowymi przyśpieszyło proces wydawania i zwrotu narzędzi za pomocą kolektora danych.

Dzięki intuicyjnej obsłudze programu operator ma szybki dostęp do wszelkich wszelkich dokumentów magazynowych wystawionych w programie, co pozwoliło na zredukowanie do minimum dokumentacji papierowej.

Sprawdź również: