Subiekt GT Elzab Kolektor CE

Elzab Kolektor CE

Elzab Kolektor CE jak sama nazwa wskazuje, jest programem przystosowanym do współpracy z systemem operacyjnym Windows CE przynajmniej w wersji 5.0 lub wyższej lub Windows Mobile 5.0 i wyższej. Instalacja programu jest bardzo intuicyjna, w razie potrzeby zawsze można zobaczyć film przygotowany przez producenta ukazujący prawidłową instalację programu.


W pierwszej kolejności program instalowany jest na komputerze klasy PC, a następnie program instaluje się na kolektor danych, który musi być podłączony do komputera. Praca z programem jest bardzo przyjemna i nie powinna sprawić problemów nawet początkującym. Warto jest przeczytać dokumentację programu, która jest do ściągnięcia ze strony firmy Elzab. Mimo niskiego stopnia skomplikowania programu, przeczytanie dokumentacji umożliwi użytkownikowi na jeszcze bardziej optymalną pracę, co z pewnością przełoży się na wyższą efektywność oraz mniej straconych nerwów.


Elzab Kolektor CE – Kompletacja

Standardowo, program umożliwia dokonanie operacji jaką jest kompletacja zamówień jednakże w programie który wpierw instaluje się na komputerze, jest możliwość przyporządkowania dokumentów, jeśli chodzi o PZ, WZ, MM itd.

Kompletacja na terminalu z programem ELZAB Kolektor CE wymaga przesłania na serwer terminali
dokumentu z programu magazynowego w formacie pliku PRODUKTY.TXT, format pliku: KOD–>
Nazwa–>Ilość–>Cena.

 • Aby wyeksportować dokumenty z programu Comarch OPT!MA należy użyć funkcji eksportu wybranego dokumentu do folderu wymiany serwera terminali. Można jednocześnie wyeksportować dowolnie wiele dokumentów.
 • Aby wyeksportować dokumenty z programu SubiektGT Sfera należy użyć przycisku Import na zakładce Bazy / Dokumenty serwera terminali. W oknie Import dokumentów wybrać właściwe opcje i użyć przycisku Importuj, który otwiera okno SubiektGT z listą dokumentów dostępnych do eksportu.

Aby wyeksportować dokumenty z programu SubiektGT Sfera należy użyć przycisku Import na zakładce
Bazy / Dokumenty serwera terminali. W oknie Import dokumentów wybrać właściwe opcje i użyć
przycisku Importuj, który otwiera okno SubiektGT z listą dokumentów dostępnych do eksportu

Warto wspomnieć o bardzo ciekawej funkcji, jaką jest eksport bazy do serwera terminali, który może odbyć się zarówno za pomocą Bluetooth lub WiFi. Tym samym zebrane dane, przez kolektor danych mogą być wysłane do komputera drogą bezprzewodową, bez potrzeby podłączania bezpośredniego kablem USB. Interfejs dostępu do zasobów serwera terminali jest taki sam dla wszystkich programów magazynowych z wyjątkiem programów Comarch OPT!MA i Subiekt GT Sfera, gdzie oprócz baz towarowych występują szablony tych baz. Na podstawie utworzonego szablonu możemy wczytać do serwera nową bazę towarową, do której trafią z zasobów programu magazynowego towary spełniające kryteria szablonu i oznaczone kodami w nim kodami kreskowymi.Zebra ql 420
Elzab Kolektor CE umożliwia bezpośredni wydruk kodów kreskowych, etykiet cenowych na drukarkach przenośnych, np. Zebra QL.
Jest to ogromna zaleta, zważywszy na fakt iż jeszcze kilka lat temu, każdorazowo trzeba było podchodzić specjalnie po wydrukowaną etykietę do biurkowej, lub przemysłowej drukarki kodów kreskowych.
Nierzadko, zdarzało się tak iż drukarka była w innej części magazynu co wymagało od magazyniera pokonanie znacznych odległości.

Wymagane jest aby kolektor danych posiadał moduł Bluetooth, aby mógł się połączyć z drukarką bezprzewodowo.


Program Elzab Kolektor CE wymaga zainstalowanego dodatku do programu Subiekt GT o nazwie SFERA GT.

Jest to niezbędny wymóg, dzięki któremu Elzab Kolektor CE będzie miał możliwość współpracy z bazą danych programu Subiekt GT.

Program Elzab Kolektor CE ma możliwość współpracy również z innymi, bardzo popularnymi programami na rynku, takimi jak :

    • WF-Mag Win WAPRO
    • Subiekt GT Sfera InsERT
    • Small Business Symplex
    • Raks SQL RAKS
    • Quattro Syriusz
    • PC-Market Win Insoft
    • KC-Firma Kucharscy
    • HermesNG Syriusz
    • Hermes SQL Win Humansoft
    • miniMAG Elzab Soft
    • Comarch Opt!ma Comarch CDN

Odbierz PDF - Jak ulepszyć gospodarkę narzędziową w Twojej firmie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymywania materiałów szkoleniowych i informacyjnych, również w postaci newslettera.
Zapoznałem się z Polityką prywatności i możliwością usunięcia moich danych z zasobów PWSK.

Materiały zostaną wysłane mailem