Identyfikacja RFID kontenerów – ewidencja odpadów

Ochrona środowiska jest kluczowym elementem naszej egzystencji. Posiadając nowoczesne technologie RFID można w łatwy sposób przyczynić się do jej poprawy wprowadzając system identyfikacji kontenerów, pojemników na śmieci i lepszej ewidencji odpadów.znakowanie pojemników na odpady, zarządzanie odpadami, system rfid uhf, znakowanie rfid

Korzyści jakie przynosi system identyfikacji RFID kontenerów to:

  • Wywożenie tylko pełnych pojemników – na podstawie raportów, przewiduje się napełnianie koszy przez użytkowników w rezultacie mniejsze zużycie paliwa
  • Pełna kontrola pracowników – pracodawca wie które pojemniki gdzie i przez kogo zostały opróżnione
  • Zastosowanie zamków RFID – tylko osoby które opłaciły wywóz śmieci będą mogły korzystać z pojemnika

Cały system opiera się o terminal mobilny z czytnikiem RFID i zainstalowaną aplikacją Mobilny Magazynier RFID. Pracownik skanuje pojemnik który został opróżniony . Po przyjeździe śmieciarki do bazy, dane są wysyłane do systemu i tworzony jest raport dzienny.

Oprócz identyfikacji pojemników i kontenerów system RFID można wykorzystać m.in. do:

Tagi RFID wykorzystane do oznaczania pojemników, posiadają bardzo mocną powierzchnię klejącą. Pełne właściwości uzyskuje się już po kilku godzinach od aplikacji tagu RFID, przez co ryzyko odczepienia się tagu jest bliskie 0 w przypadku poprawnego zamontowania.

Chip RFID zamontowany w tagu jest produkowany przez czołowego producenta urządzeń RFID. Stosując sprzęt najwyższej jakości, zyskuje sie nie tylko na trwałości rozwiązania, ale i pewność działania w najgorszych warunkach.

kolektor danych rfid uhf, rfid uhf, identyfikacja kontenerów, zarządzanie odpadami

Kolektor danych – Chainway C5000W-U UHF

Terminal Chainway C5000W-U dzięki spełnionej normie IP64 jest urządzeniem bardzo wytrzymałym nie tylko ze względu na upadki, ale równie na zakurzenie oraz zachlapanie. Terminal standardowo wyposażony jest w czytnik kodów kreskowych 1D.
Zobacz w sklepie RFID

Omni-ID Exo 600

Omni-ID Exo 600 – tag RFID UHF o zaawansowanej konstrukcji sprawdzający się we wszelkich zastosowaniach w systemach logistycznych (oznakowanie i sledzenie pojemników czy kontenerów)
Zobacz w sklepie RFID

Omni-ID Exo 750

Omni-ID Exo 750 jest tagiem RFID UHF o niedużych gabarytach, lecz bardzo solidnej i wytrzymałej budowie zapewniającej bardzo duży zasięg odczytu.
Zobacz w sklepie RFID

Pobierz PDF - Jak ulepszyć gospodarkę narzędziową w Twojej firmie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymywania materiałów szkoleniowych i informacyjnych, również w postaci newslettera.
Zapoznałem się z Polityką prywatności i możliwością usunięcia moich danych z zasobów PWSK.

Materiały zostaną wysłane mailem