Identyfikacja RFID osób

Wyposażenie pracowników w karty magnetyczne, chipowe, zbliżeniowe lub breloczki identyfikacyjne RFID, tagi RFID, opaski na nadgarstek RFID umożliwia ich szybką i bezbłędną identyfikację.

Ma to decydujące znaczenie w automatyzacji wielu rutynowych działań:

  • rejestracja czasu pracy RCP
  • rejestracja czasu wykonywania zleceń
  • logowanie do programów komputerowych
  • autoryzacja wydań i zwrotów powierzonego majątku, narzędzi, wyposażenia
  • autoryzacja pobrań odzieży i sprzętu BHP (zobacz – ewidencja sprzętu)
  • wydawanie posiłków
  • kontrola dostępu do pomieszczeń
  • obsługa imprez

Obecnie identyfikacja osób kartami RFID jest powszechnie stosowana do rejestracji czasu pracy.

Zalety identyfikacji osób na przykładzie naszego oprogramowania “Narzędziownia ® to:

  • niemal natychmiastowe wyszukanie pracownika w bazie danych
  • uniknięcie pomyłek (np. podobne nazwiska)

czytnik-RFID-Unique-USB

Najmniejszy na świecie Tag RFID

Z nowinek w dziedzinie RFID, warto wspomnieć o najmniejszym na świecie tagu RFID wyprodukowanym przez firmę Hitachi, który dzięki jego wielkości wynoszącej 0,05×0,05 mm można umieścić w dowolnym miejscu, a jego wielkość sprawia iż można spokojnie zapomnieć o jego posiadaniu.
Taki tag RFID jest w stanie pomieścić nawet 2000 bajtów danych, co jest rewelacyjnym wynikiem pojemności danych na tak małym nośniku.

Autoryzacja transakcji telefonem komórkowym

Coraz częściej można spotkać technologię RFID w Polsce w kasach płatniczych. Stało się to bardzo wygodnym sposobem regulowania płatności, działającym na zasadzie przyłożenia telefonu komórkowego do terminala RFID. Do tego telefonu zakłada się miniaturowy tag RFID NFC który jest rejestrowany w systemie operatora z którym współpracują wspomniane czytniki RFID NFC. Zasięg jest bardzo krótki, dzięki czemu jest bardzo mała szansa byśmy mogli paść ofiarą oszustwa poprzez kopiowanie ID tagu RFID. Technologia bardzo ciepło przyjęła się w Polsce oraz w Kanadzie, tym samym zostaliśmy Pionierami nowej dziedziny w transakcjach bezgotówkowych

Autoryzacja transakcji

Autoryzacja transakcji (podpis elektroniczny) zapewnia szybkie potwierdzenie przez pracownika jakiegoś zdarzenia. Np. w momencie wydawania z magazynu, po wpisaniu wszystkich wypożyczeń/rozchodów należy nacisnąć przycisk autoryzacja transakcji i odczytać kartę identyfikacyjną. Transakcję może autoryzować jedynie karta zbliżeniowa RFID pracownika lub administratora.

Identyfikacja jest niemal sprawą priorytetową i w ten sposób można zabezpieczyć np. wszelkie imienne zaproszenia na koncerty, spotkania biznesowe czy konferencje czy wydania narzędzi, towaru z magazynu (zobacz nasz program do zarządzania magazynem).

Pobierz PDF - Jak ulepszyć gospodarkę narzędziową w Twojej firmie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymywania materiałów szkoleniowych i informacyjnych, również w postaci newslettera.
Zapoznałem się z Polityką prywatności i możliwością usunięcia moich danych z zasobów PWSK.

Materiały zostaną wysłane mailem