Jak policzyć wędrujące krzesła i komputery? Szkoła Podstawowa nr 16 w Zabrzu

ZASIĘG WDROŻENIA
Korzyści po wdrożeniu Szybkiej Inwentaryzacji
Jak wyglądała inwentaryzacja przed zmianami?
Długi czas wykonywania inwentaryzacji
Trudności z lokalizacją środków trwałych
Niedokładne i błędne spisy z natury
Dlaczego szkoła zdecydowała się na wybór programu?
SP nr 16 w Zabrzu postanowiła więc uszczelnić i przyspieszyć inwentaryzację. Wybór padł na Szybką Inwentaryzację, ze względu na prostotę obsługi całego systemu, brak zbędnych funkcji oraz ofertę przygotowaną przez PWSK specjalnie z myślą o oświacie i edukacji, zawierającą gotowy zestaw do inwentaryzacji kodem kreskowym.
Wdrożeniu towarzyszyło jednodniowe szkolenie przeprowadzone przez Grzegorza Tuszy, specjalistę ds. wdrożeń Inwentaryzacji. To wystarczyło, aby przygotować pracowników bez żadnej wcześniej styczności z podobnymi systemami do samodzielnej pracy. Przeszkoleni pracownicy cenią sobie przejrzystość i łatwość pracy z oprogramowaniem oraz brak niepotrzebnych opcji komplikujących jego użytkowanie.


„Inwentaryzację wykonuje teraz zespół powołany do spisu z natury zmieniany każdego roku. Obecnie jesteśmy w stanie spisać cały nasz majątek bez nieprawidłowych różnic inwentaryzacyjnych. Przed wdrożeniem Szybkiej Inwentaryzacji wydawało się to niemożliwe”.
Co zmieniliśmy w inwentaryzacji?
Szkoła zaopatrzyła się także w dedykowaną drukarkę etykiet kodów kreskowych. Wcześniej kody drukowane były na drukarce laserowej, jednak to rozwiązanie się nie sprawdziło; po kilku miesiącach kody były już nieczytelne.
Po podłączeniu drukarki kodów kreskowych Szybka Inwentaryzacja pozwala na automatyczne, zbiorcze wydrukowanie trwałych etykiet inwentaryzacyjnych z kodami dla wszystkich przedmiotów znajdujących się w danym pomieszczeniu. Dzięki temu Szkoła może z łatwością oznakować wszystkie środki trwałe odpornymi na uszkodzenia oraz zaczepki ze strony uczniów etykietami. Jedno takie oznakowanie wystarczy na cały cykl życia przedmiotu.
Etykieta inwentaryzacyjna naklejona na każdy przedmiot, poza nazwą będzie zawierała oznaczenie pomieszczenia oraz liczbę porządkową. To wprowadzi jeszcze większy porządek i ułatwi określenie oryginalnego miejsca położenia każdego przedmiotu na terenie szkoły.

Co zyskała szkoła w Zabrzu dzięki Szybkiej Inwentaryzacji?
Łatwa lokalizacja środków trwałych
2
Szybka Inwentaryzacja bez kabli
3
Łatwe filtrowanie i zarządzanie środkami trwałymi
Cały majątek szkoły zobrazowany jest na tzw. drzewie lokalizacji, które odzwierciedla układ spisywanych pomieszczeń. Przy jego pomocy można łatwo odfiltrować przedmioty wyłącznie danego typu, z wybranego piętra, lub z wybranych pomieszczeń. Środki trwałe mogą być również posortowane ze względu na przypisaną im w programie grupę lub inny wybrany atrybut.
4
Dostęp do rzetelnej historii zmian
5
Szybkie generowanie raportów po inwentaryzacji
Zobacz na poniższym filmie, jak w praktyce wygląda taki spis z natury:
Czy warto było wdrożyć program do inwentaryzacji?

„Szybka Inwentaryzacja zapewniła nam wygodny i szybki spis z natury, pomogła trwale oznakować środki trwałe i na bieżąco dostarcza aktualnych informacji o posiadanym przez nas wyposażeniu z rozbiciem na poszczególne pomieszczenia. Rekomenduję skorzystanie z tego systemu wszystkim placówkom oświatowym, które chcą dokładnie wiedzieć czym dysponują”.