Szlabany i kontrola parkingowa dla wspólnot mieszkaniowych i firm

Technologia zbliżeniowa RFID UHF znalazła swoje zastosowanie także w systemach kontroli dostępu bardzo często spotykanych na wszelkich parkingach należących do osiedli mieszkaniowych, w biurowcach czy też na terenach przemysłowych.

automatyczne-systemy-parkingowe-rfid-uhf

Zalety płynące z zastosowania technologii RFID UHF w systemach parkingowych:

Dzięki zastosowaniu dobrodziejstw technologii RFID UHF, cały system jest praktycznie bezobsługowy. Osoba wjeżdżająca na teren parkingu (lub wyjeżdżająca z jego terenu) musi mieć w swoim posiadaniu aktywną kartę zbliżeniową RFID UHF (w pojeździe w pobliżu szyby), lub naklejony specjalny znacznik na przedniej szybie swojego pojazdu.

W chwili gdy system odczyta aktywny znacznik, zezwala na wjazd automatycznie podnosząc szlaban lub otwierając bramę wjazdową. Użytkownik dzięki temu nie jest zmuszony wysiadać z pojazdu, ani nawet otwierać w nim szyby celem zbliżenia karty do czytnika.

W innym przypadku wjazd na teren parkingu (lub wyjazd z terenu parkingu) jest niemożliwy bez zezwolenia osoby kontrolującej (np. pracownika ochrony).

szyba-samochodowa-rfid-tag-uhf-na-szybe-kontrola-dostepu-systemy-parkingowe

Tag RFID UHF naklejany na szybie pojazdu (przykładowo Omni-ID Adept 800G) ma tą przewagę nad kartą, iż po jego przyklejeniu do powierzchni praktycznie niemożliwe jest jego usunięcie bez uszkodzenia znacznika (taga RFID). Daje nam to możliwość dokładniejszej kontroli użytkowników parkingu, uniemożliwiając np. pożyczenie karty zbliżeniowej innej osobie, a i przy okazji odciąża użytkownika pojazdu od potrzeby każdorazowego zbliżania karty do szyby pojazdu przy wjeździe lub wyjeździe z parkingu.

Ponadto instalacja systemu na płatnym parkingu osiedlowym umożliwia całkowitą ściągalność opłat. Przykładowo jeżeli osoba korzystająca z parkingu nie zapłaciła kolejnej opłaty miesięcznej, a minął termin ważności karta zbliżeniowa (lub tag rfid uhf) zostaje zablokowana w systemie, co uniemożliwia osobie wjazd na parking bez aktualnej opłaty.

parking-identyfikacja-rfid-uhf-systemy-parkingowe-kontrola-dostepu

Dzięki współpracy z bezpośrednim dostawcą sprawdzonych systemów kontroli dostępu na parkingach:

  • oferujemy tylko sprawdzone szlabany, które charakteryzują się bezawaryjnością, minimalizując ryzyko napraw ze względu na zużycie szlabanu
  • istnieje możliwość zamontowania dodatkowych akcesoriów bezpieczeństwa takich jak pętla indukcyjna, kolczatka, oświetlenie, sygnalizacja
  • ponadto możliwe jest uruchamianie szlabanu za pomocą kart bliskiego zasięgu (HF), szyfratora, przycisku i pilota rejestrowalnego

Karta zbliżeniowa RFID UHF

Wysokiej jakości karta zbliżeniowa biała do zadruku standardu RFID UHF.
Zobacz w sklepie RFID

Omni-ID Adept 800G

Specjalistyczny tag zbliżeniowy RFID UHF do montażu na szybie pojazdu.
Zobacz w sklepie RFID

Czytnik RFID UHF G2 M12

Czytnik RFID UHF G2 M12 (RRU1861-12dbi) jest wysokiej jakości zintegrowanym czytnikiem RFID UHF. Na podstawie opatentowanego wydajnego algorytmu DSP, wspiera szybkość odczytu i zapisu tagów z wysokim wskaźnikiem identyfikacji.
Zobacz w sklepie RFID


Pin It on Pinterest

Share This

Pobierz ebook - "Najważniejsze Tajniki Gospodarki Narzędziowej"

W pełni za darmo dla odbiorców naszego newslettera.
Materiały zostaną wysłane mailem