Identyfikacja RFID zwierząt

Technologia RFID jest wykorzystywana nie tylko przy identyfikacji przedmiotów czy ludzi, ale również stosuje się do identyfikacji zwierząt. Dzięki temu rozwiązaniu, można uzyskać szczegółowe informacje, kto jest jego właścicielem, sprawdzić historię przebytych chorób, operacji czy szczepień. Chip mocowany zwykle na uchu w przypadku zwierząt hodowlanych, a w przypadku zwierząt domowych umieszczany pod skórą na karku zwierzęcia. Jest tak zaprojektowany aby zarówno nie spowodował uszczerbku na zdrowiu zwierzęcia jak i spełniał swoją funkcję praktycznie przez całe jego życie.

identyfikacja zwierząt rfid uhf

Naukowcy stosują technologię RFID nie tylko wśród zwierząt udomowionych, ale również i tych które cieszą się wolnością. Tym samym, mogą określić jaką drogę przebyły np. foki, orki, czy wieloryby czy zwierzęta żyjące na stałym lądzie w celu lepszego poznania gatunku, czy określenie liczebności tychże zwierząt.

Znakowanie RFID zwierząt niesie za sobą wiele korzyści. Do najważniejszych zalet należy: znaczne sprawniejsze zarządzanie stadami, co pozwala na szybkie poznanie wieku bydła, pochodzenia, przebytych chorób, czy stosowanego w danej chwili leczenia.

Identyfikacja zwierząt domowych pozwala zapobiegać nielegalnemu handlowi zwierzętami jak i nielegalnym hodowlom. Dzięki niej bardzo łatwo zapobiec przemytowi zwierzęcia przez granice państwa. Zapobiega także porzucaniu zwierząt dzięki możliwości szybkiej identyfikacji zwierzęcia oraz wskazaniu jego właściciela co zmniejsza skutecznie liczbę bezdomnych zwierząt. Warto wspomnieć iż tylko zwierzęta hodowlane oznakowane przy pomocy RFID mogą brać udział we wszelkich wystawach czy konkursach.

Znakowanie RFID zwierząt hodowlanych

Pobierz PDF - Jak ulepszyć gospodarkę narzędziową w Twojej firmie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymywania materiałów szkoleniowych i informacyjnych, również w postaci newslettera.
Zapoznałem się z Polityką prywatności i możliwością usunięcia moich danych z zasobów PWSK.

Materiały zostaną wysłane mailem