Ewidencja czasu pracy

Ewidencja czasu pracy pozwala na zliczanie i zarządzanie czasem pracy bazując na odpowiednich zasadach w zgodzie z Polskim Kodeksem Pracy.

Elektroniczna Rejestracja Czasu Pracy (w skrócie RCP) umożliwia elektroniczne rozliczenie rzeczywistego czasu przepracowanego przez pracownika przy pomocy urządzeń RCP. Najczęściej są to terminale RFID pozwalające na odczyt indywidualnego identyfikatora pracownika w postaci karty zbliżeniowej lub breloczka RFID.

Przy pomocy terminali RCP oraz oprogramowania do ewidencji czasu pracy możliwe jest realizowanie takich funkcji jak:

EWIDENCJA CZASU PRACY TO:

 • kontrola rzeczywistego czasu przepracowanego przez pracownika,
 • rejestracja wyjść służbowych / na przerwę oraz powrotów,
 • możliwość wprowadzenia absencji / rejestracji urlopów,
 • definiowanie rozbudowanych grafików pracy,
 • automatyczne rozliczanie nadgodzin,
 • możliwość generowania pełnych miesięcznych zestawień i raportów,
 • integracja / eksport danych do oprogramowania kadrowo–płacowego.

KONTROLA DOSTĘPU:

 • nadzór miejsca pracy (także z podziałem na strefy),
 • kontrola przejścia między działami w przedsiębiorstwie,
 • ograniczenie ruchu pracownika – uniemożliwienie wstępu do zabronionej dla niego strefy,
 • uniemożliwienie dostępu osobom trzecim.

Systemy rejestracji czasu pracy (RCPrejestracja czasu pracy), dokonały rewolucji w zakresie kontroli i rozliczania pracowników w zakresie dyscypliny pracy.

Błyskawiczne, wykonywane bez żadnego wysiłku szczegółowe raporty komputerowe i analizy, stały się podstawą do pełniejszej oceny wydajności pracy poszczególnych pracowników oraz lepszej kontroli ewentualnego naruszania przez nich regulaminu pracy. Kontrola czasu pracy jest zwyczajnie opłacalna.

Jak wybrać najoptymalniejszy system RCP?

System Ewidencja Czasu Pracy jest już dostępny na rynku.

Proponowane poniżej urządzenia RCP przeznaczono do samodzielnej instalacji. Montaż (dla pełnienia funkcji ewidencji czasu pracy) wymaga jedynie podłączenia zasilacza do czytnika oraz jego powieszenia na ścianie (lub innym płaskim podłożu). Dodatkowo dla ułatwienia późniejszej konfiguracji oraz szybkiej wymiany informacji można podłączyć urządzenie do wewnętrznej sieci komputerowej LAN.

Całością systemu można sterować przy pomocy programu do rejestracji czasu pracy “Punktualnik 2,0” pozwalającego na pełną kontrolę nad systemem RCP oraz kontrolą dostępu. System pozwala na tworzenie raportów o faktycznie przepracowanym czasie.

Ewidencja czasu pracy – System RCP, wykorzystuje nowoczesne technologie takie jak:

 • biometria – rozpoznawanie odcisków palca,
 • RFID (MIFARE, UNIQUE, UHF) – zbliżeniowe karty radiowe,
 • LCD – mini monitory do prezentacji zdjęcia pracownika,
 • Wi-Fi – radiowa łączność bezprzewodowa,
 • LAN (TCPIP) – połączenie poprzez wewnętrzną sieć komputerową,
 • WAN – połączenie poprzez sieć GSM (3G/4G) bezpośrednio z dedykowanym serwerem.

Rejestrator czasu pracy – wybrane modele RCP

Charakterystyka czytnika CFR2

CFR2 można wykorzystać zarówno w systemach kontroli dostępu, jak i ewidencji czasu pracy (możliwość rejestracji do 4 zdarzeń). Czytnik w swojej pamięci może pomieścić do 30 000 użytkowników oraz 50 000 logów. Gromadzone w czytniku dane są odpowiednio zabezpieczone przed ich utratą w razie awarii sieci energetycznej.

Ewidencja czasu pracy

CFR2 posiada nowoczesny design, jest niewielki i poręczny. Interfejs w języku polskim ułatwia obsługę czytnika. Połączenie z czytnikiem przebiega za pośrednictwem portu TCP/IP lub RS232/485. Czytnik CFR2 może także działać w trybie autonomicznym (bez bezpośredniego połączenia z komputerem) – dane zgrywa się wtedy na pamięć przenośną.

Terminal współpracuje z kartami RFID w standardzie UNIQUE 125kHz.

Charakterystyka czytnika S780

S780 jest urządzeniem, które może być stosowane w zaawansowanych systemach Rejestracji Czasu Pracy oraz Kontroli Dostępu. Identyfikacja użytkowników odbywa się za pomocą karty zbliżeniowej lub PINu. Czytnik posiada wewnętrzną, nieulotną pomięć pozwalającą na zarejestrowanie do 30 000 użytkowników oraz do 200 000 logów. W razie zaniku zasilania wszystkie zapisane informacje zostają zachowane. Dzięki 8 wbudowanym programowalnym klawiszom funkcyjnym, możliwa jest rejestracja zdarzeń takich jak: rozpoczęcie pracy, zakończenie pracy, wyjście na przerwę, wyjście służbowe, wyjście prywatne oraz odpowiednie powroty.

Ewidencja czasu pracy

Wbudowana kamera o rozdzielczości 1,3 Mpx robi zdjęcia w momencie weryfikacji użytkownika, co zdecydowanie ułatwia kontrolę osób rejestrujących w ten sposób swój czas pracy. Czytnik S780 posiada także takie funkcje jak: wyświetlanie krótkich wiadomości tekstowych, adresowanych do wszystkich lub do wybranych pracowników, oraz wyświetlanie dowolnego pokazu slajdów.

Komunikacja z oprogramowaniem odbywa się za pośrednictwem portu Ethernet, szeregowego (RS232/485) lub przez pamięć przenośną. Opcjonalnie czytnik można wyposażyć w moduł WiFi umożliwiający integrację z istniejącą siecią bezprzewodową. Konfiguracja urządzenia, jak i rejestracja użytkowników możliwa jest także bezpośrednio na czytniku poprzez menu administracyjne w języku polskim.

Czytnik S780 posiada wbudowany moduł UNIQUE 125kHz umożliwiający integrację z tagami w tym standardzie (np. kartą).

Zapoznaj się z wyselekcjonowanymi urządzeniami do ewidencji czasu pracy i skontaktuj telefonicznie (tel. 32 279 17 83, lub drogą elektroniczną) w celu pomocy w doborze najbardziej optymalnego rozwiązania.

Sprawdź nasz SKLEP INTERNETOWY RFID

Kontrola czasu prasy i rejestrator czasu pracy wykorzystują tą samą technologię RFID (karty zbliżeniowe lub breloczki RFID), która jest stosowana w programie Narzędziownia, do kontrolowania odpowiedzialności pracowników za powierzony sprzęt, środki trwałe i wyposażenie. Stanowi to dodatkowy argument za jej wprowadzeniem i wielokrotnym wykorzystaniem.

Pobierz PDF - Jak ulepszyć gospodarkę narzędziową w Twojej firmie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymywania materiałów szkoleniowych i informacyjnych, również w postaci newslettera.
Zapoznałem się z Polityką prywatności i możliwością usunięcia moich danych z zasobów PWSK.

Materiały zostaną wysłane mailem